Do
góry
apple_watch_dym_mini

Apple uzyskał patent – iPhone’y oraz Apple Watch’e wykryją tlenek węgla!

Apple uzyskał dziś patent, który zdradza jak nowe urządzenia takie jak iPhone, iPad, czy Apple Watch bez trudu wykryją szkodliwe gazy w powietrzu. Między innymi tlenek węgla, który uchodzi za cichego zabójcę i jest powodem coraz większej liczby zgonów.

Mamy obecnie okazję obserwować bardzo ciekawy trend, który zapoczątkowało Apple w modelu iPhone 8. Brak gniazda słuchawkowego przełożył się na zapewnienie wyższej odporności na wodę oraz pył co potwierdzają stosowne certyfikaty. Jednak zamontowanie czujnika gazu w coraz bardziej szczelnych urządzeniach nie sprzyja zachowaniu wodoszczelności.


↪ Smartfony NAJTANIEJ!


Według wniosku patentowego, jaki zgłosiło Apple wynika, że na gaz docelowy składa się conajmniej jedna z niżej wymienionych substancji, tj. ozonu (O3), dwutlenku azotu (NO2), dwutlenku siarki (SO2), tlenku węgla (CO), metanu (CH4) oraz innych lotnych związków organicznych (LZO).

Poza oczywistym wyszczególnieniem substancji na schematach widać, że zupełnie nowy sensor miałby być zamknięty wewnątrz obudowy, tym wypadku Apple Watcha.

To nie pierwszy przypadek kiedy technologia idzie w parze z czystym powietrzem. Mowa tu nie tylko o smart odświeżaczach powietrza, które zalały rynek w ostatnich latach, ale nawet o takich przypadkach jak Tesla. W jednym ze swoich modeli zawarła bowiem technologię, która radzi sobie ze skutkami skażenia biologicznego.

Zbudowanie czujnika gazu we własnym zakresie nawet przez osoby niedoświadczone przy wykorzystaniu gotowych komponentów jest dziecinnie proste.

Oczywiście stworzenie w pełni szczelnego czujnika bez dostępu do badanej substancji jest możliwe, ale w zamian za na przykład duży rozmiar, lub zapotrzebowanie energetyczne. Nic więc dziwnego, że Apple interesuje się taką funkcjonalnością. Minie jeszcze jednak dużo czasu zanim uda się zmieścić ogromny czujnik w obudowie zegarka nie rezygnując z innych jego przydatnych funkcji.

Źródła:

  1. 9to5mac
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!