ASUS ROG Mothership – Monstrum zaprezentowane na CES

Producenci sprzętu dla graczy nie zwalniają tempa i prezentują kolejne nowości także dla graczy. Nie inaczej jest w przypadku marki ASUS, która pokazała dość nieoczekiwana konstrukcję. Model Mothership GZ700 z zewnątrz jedynie delikatnie przypomina popularne obecnie rozwiązania. Pod względem systemu rozkładania najbliżej mu do komputera Microsoftu, modeli Surface.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

ASUS Mothership nie jest bowiem tylko laptopem gamingowym to także w pełni funkcjonalny tablet jak i jednostka centralna w jednym. Wszystko za sprawą odłączanej składane klawiatury. Wszystkie podzespoły zostały umieszczone za wyświetlaczem o przekątnej 17.3 – cala. Wewnątrz Asus zdołał zmieścić pełnowymiarową kartę graficzną nVidia RTX 2080 oraz podkręcony procesor Intel Core i9-8950H.

Jak przystało na serię ROG od ASUS’a obudowa została utrzymana w odpowiednim designie. Całość doskonale prezentuje się w ciemnych kolorach z kontrastującymi wstawkami oraz widocznymi elementami chłodzenia. Nie zabrakło także oczywiście podświetlenia RGB. Iluminacja jest obecna z tyłu urządzenia, pod nóżką oraz bezpośrednio na niej, jak i na spodzie klawiatury. Całość waży zawrotne 4.7 kg. Asus jednak nie chciał by był to ultra mobilny laptop, a w pełni mobilny komputer stacjonarny, który z powodzeniem mógłby zastąpić duże i nieporęczne PC.

Klawiatura dołączona do całego zestawu może być jednym ruchem odłączona i używana jako bezprzewodowa za pomocą Bluetooth. Jeżeli jednak potrzebujecie doskonałego czasu reakcji, ale jej położenie wam nie odpowiada ASUS umożliwia podpięcie jej za pomocą kabla USB-C.

Na uwagę zasługują niebanalne możliwości łączności nowego komputera. W standardzie wewnątrz znajduje się moduł Wi-Fi 6 aka 802.11ax oraz gniazdo Ethernet 2.5G, co przekłada się na prędkości powyżej 1Gb/s. Ekran to już swego rodzaju klasyka, matryca IPS o rozdzielczości FullHD oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 144Hz.

Pomijając fakt czy owy sprzęt trafi do seryjnej produkcji i w ciągu kilku miesięcy zobaczymy go na sklepowych półkach czy nie, ASUS udowodnił całemu światu jedną bardzo ważną rzecz. Możliwe jest stworzenie relatywnie mobilnej konstrukcji, która będzie prawdziwym mułem roboczym o najwydajniejszych komponentach i jednocześnie nie pozostawił żadnych kompromisów pod względem pracy jak i wydajności.

Źródła:

  1. CNet
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez