Do
góry
ASUS-ROG-Mothership-GZ700-1

ASUS ROG Mothership – Monstrum zaprezentowane na CES

Producenci sprzętu dla graczy nie zwalniają tempa i prezentują kolejne nowości także dla graczy. Nie inaczej jest w przypadku marki ASUS, która pokazała dość nieoczekiwana konstrukcję. Model Mothership GZ700 z zewnątrz jedynie delikatnie przypomina popularne obecnie rozwiązania. Pod względem systemu rozkładania najbliżej mu do komputera Microsoftu, modeli Surface.

ASUS Mothership nie jest bowiem tylko laptopem gamingowym to także w pełni funkcjonalny tablet jak i jednostka centralna w jednym. Wszystko za sprawą odłączanej składane klawiatury. Wszystkie podzespoły zostały umieszczone za wyświetlaczem o przekątnej 17.3 – cala. Wewnątrz Asus zdołał zmieścić pełnowymiarową kartę graficzną nVidia RTX 2080 oraz podkręcony procesor Intel Core i9-8950H.

Jak przystało na serię ROG od ASUS’a obudowa została utrzymana w odpowiednim designie. Całość doskonale prezentuje się w ciemnych kolorach z kontrastującymi wstawkami oraz widocznymi elementami chłodzenia. Nie zabrakło także oczywiście podświetlenia RGB. Iluminacja jest obecna z tyłu urządzenia, pod nóżką oraz bezpośrednio na niej, jak i na spodzie klawiatury. Całość waży zawrotne 4.7 kg. Asus jednak nie chciał by był to ultra mobilny laptop, a w pełni mobilny komputer stacjonarny, który z powodzeniem mógłby zastąpić duże i nieporęczne PC.


Sprawdź ceny ASUS ROG
Zobacz inne laptopy ASUS


Klawiatura dołączona do całego zestawu może być jednym ruchem odłączona i używana jako bezprzewodowa za pomocą Bluetooth. Jeżeli jednak potrzebujecie doskonałego czasu reakcji, ale jej położenie wam nie odpowiada ASUS umożliwia podpięcie jej za pomocą kabla USB-C.

Na uwagę zasługują niebanalne możliwości łączności nowego komputera. W standardzie wewnątrz znajduje się moduł Wi-Fi 6 aka 802.11ax oraz gniazdo Ethernet 2.5G, co przekłada się na prędkości powyżej 1Gb/s. Ekran to już swego rodzaju klasyka, matryca IPS o rozdzielczości FullHD oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 144Hz.


Sprawdź ceny ASUS ROG
Zobacz inne laptopy ASUS


Pomijając fakt czy owy sprzęt trafi do seryjnej produkcji i w ciągu kilku miesięcy zobaczymy go na sklepowych półkach czy nie, ASUS udowodnił całemu światu jedną bardzo ważną rzecz. Możliwe jest stworzenie relatywnie mobilnej konstrukcji, która będzie prawdziwym mułem roboczym o najwydajniejszych komponentach i jednocześnie nie pozostawił żadnych kompromisów pod względem pracy jak i wydajności.

Źródła:

  1. CNet
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!