Do
góry
lexar-1tb-sd-card

Pierwsza na świecie karta SD pamięci o pojemności 1TB!

Producentem obecnie najbardziej pojemnej karty pamięci na świecie jest firma Lexar. Stworzyli oni najbardziej zaawansowaną technologicznie jednostkę pamięci mieszczącą się w obudowie standardowej karty SD.

Firma SanDisk już kilka lat temu pokazała prototyp 1TB karty pamięci, jednak nigdy nie pojawił się on w sprzedaży detalicznej, a słuch o niej przepadł. Model Professional 633x firmy Lexar jest najnowszym reprezentantem znanej i cenionej już linii produktów, w której znajdziemy cały przekrój pojemności od 16GB do omawianego 1TB.


Cena karty pamięci Sandisk Ultra 400GB 💰


Najnowszy model ma osiągać prędkość odczytu do 95MB/s , a zapisu do 70MB/s. Ale standard V30/U3 jaki znajduje się na naklejce znamionowej karty gwarantuje stabilny zapis jedynie na poziomie 30MB/s.

Nikogo nie powinna dziwić sugerowana cena tej karty. Za każdą nową, przełomową technologię musimy dość słono zapłacić. Lexar wycenił nową kartę o pojemności 1TB na 499.99$, jednak już teraz niektóre sklepy oferują ją w cenie niższej o 100$. Przytłaczająca cena, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że model o pojemności 512 GB z tej samej serii kosztuje nie więcej niż 150$.


Cena karty pamięci Sandisk Ultra 400GB 💰


Dla zwykłych użytkowników cena jest przytłaczająca, a cała inwestycja raczej nie jest tego warta. Za to dla wszystkich twórców, osób, które nagrywają duże ilości materiału w 4K może się to okazać dodatkowym ułatwieniem. W końcu to dodatkowe 512GB na pojedynczej karcie pamięci, dwa razy więcej nagrania i brak zmartwień o brak miejsca na karcie w kluczowym momencie.

Źródło:

  1. The Verge
  2. No Film School
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!