Pierwsza na świecie karta SD pamięci o pojemności 1TB!

Producentem obecnie najbardziej pojemnej karty pamięci na świecie jest firma Lexar. Stworzyli oni najbardziej zaawansowaną technologicznie jednostkę pamięci mieszczącą się w obudowie standardowej karty SD.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Firma SanDisk już kilka lat temu pokazała prototyp 1TB karty pamięci, jednak nigdy nie pojawił się on w sprzedaży detalicznej, a słuch o niej przepadł. Model Professional 633x firmy Lexar jest najnowszym reprezentantem znanej i cenionej już linii produktów, w której znajdziemy cały przekrój pojemności od 16GB do omawianego 1TB.

Cena karty pamięci Sandisk Ultra 400GB  💰

Najnowszy model ma osiągać prędkość odczytu do 95MB/s , a zapisu do 70MB/s. Ale standard V30/U3 jaki znajduje się na naklejce znamionowej karty gwarantuje stabilny zapis jedynie na poziomie 30MB/s.

Nikogo nie powinna dziwić sugerowana cena tej karty. Za każdą nową, przełomową technologię musimy dość słono zapłacić. Lexar wycenił nową kartę o pojemności 1TB na 499.99$, jednak już teraz niektóre sklepy oferują ją w cenie niższej o 100$. Przytłaczająca cena, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że model o pojemności 512 GB z tej samej serii kosztuje nie więcej niż 150$.

Cena karty pamięci Sandisk Ultra 400GB  💰

Dla zwykłych użytkowników cena jest przytłaczająca, a cała inwestycja raczej nie jest tego warta. Za to dla wszystkich twórców, osób, które nagrywają duże ilości materiału w 4K może się to okazać dodatkowym ułatwieniem. W końcu to dodatkowe 512GB na pojedynczej karcie pamięci, dwa razy więcej nagrania i brak zmartwień o brak miejsca na karcie w kluczowym momencie.

Źródło:

  1. The Verge
  2. No Film School
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez