Tesla zakłada spółkę w Polsce i otwiera siedzibę!

To już właściwie pewne, spółka Elona Muska nową siedzibę założy w Warszawie, a ponadto stworzy serwis dla swoich samochodów. Już w tym momencie poszukują pracowników do pierwszego polskiego oddziału.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Jak poinformował “Puls Biznesu”, dokładnie 4 stycznia w Polsce zarejestrowana została Tesla Poland Sp. z.o.o., a siedziba znajdować się będzie najprawdopodobniej przy Złotych Tarasach w Warszawie.

Według oficjalnych informacji w skład zarządu wchodzą menedżerowie wysokiego szczebla z europejskiej filii Tesli. Wśród nich są między innymi Stephan Werkman, David Feinstein oraz Yaron Klein. Te same osoby zasiadają w zarządzie spółki z siedzibą w Pradze.

Jesteśmy w trakcie uruchamiania centrum serwisowego w Polsce i Czechach

„PB” Even Sandvold z norweskiego biura prasowego Tesli

Głównym przedmiotem działalności ma być oczywiście konserwacja i naprawa pojazdów oraz sprzedaż części jak i samochodów osobowych. To doskonała wiadomość zarówno dla wszystkich entuzjastów elektrycznych samochodów ze Stanów Zjednoczonych jak i swoiste wyróżnienie dla całej gospodarki. Pokazuje to jednoznacznie, że Tesla uważa nasz rodzimy rynek za atrakcyjny.

W dalszej części infrastruktura ładowarek wymaga rozbudowy, obecnie w Polsce funkcjonują 4 oficjalne stacje Tesla Supercharger. Dla porównania w Niemczech jest ich już 60. Wraz z wprowadzeniem oficjalnego dystrybutora jak i serwisu ich liczba powinna się znacznie zwiększyć.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez