MIUI 11 zadebiutuje już 16 października

Najnowsza nakładka na androida od Xiaomi, czyli właśnie MIUI 11 została zapowiedziana pod koniec września tego roku. Nie musieliśmy długo czekać na datę premiery, ta została przewidziana już na 16 października tego roku.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Najnowsza nakładka na androida od Xiaomi, czyli właśnie MIUI 11 została zapowiedziana pod koniec września tego roku. Nie musieliśmy długo czekać na datę premiery, ta została przewidziana już na 16 października tego roku.

Xiaomi już przy okazji zapowiedzi deklarowało, że będzie to najszybciej udostępniona wersja systemu operacyjnego na ich smartfony. Inspiracją dla najnowszej wersji nakładki była natura i wszystkie dźwięki, które jej towarzyszą. Dlatego też sam design został mocno odświeżony względem poprzedników. Największa rewolucja jednak miała miejsce przy okazji dźwięków jakie znajdą się w MIUI 11. Te także inspirowane były naturą, śpiewem ptaków, dźwiękami lasu, zwierząt, owadów czy nawet ognia. Próbki zupełnie nowych dźwięków dostępne są już od jakiegoś czasu na oficjalnej stronie i robią ogromne wrażenie.

MIUI 11 poza oczywiście zmienionym wyglądem zewnętrznym czy zupełnie nowymi dźwiękami przyniesie także kilka funkcji, które znacząco ułatwią nam korzystanie z telefonów. Pojawi się między innymi inteligentne pogrubienie czcionki, w zależności od tego co aktualnie wyświetlane jest na urządzeniu. Także sam font doczekał się zmian od teraz będzie to Milan Pro w wersji Global. 

Pojawi się wiele zmian na lepsze w przypadku funkcji Always on Display. Do tej pory zaszyty w opcjach nie pozwalał na wiele możliwości dopasowania pod siebie, to jednak ulegnie zmianie już za kilka dni. Odświeżony AoD da nam możliwość wyboru animowanego zegara z tych już predefiniowanych lub ustawienie dowolnego tekstu, który będzie się wyświetlać na naszym smartfonie gdy ten będzie zablokowany. 

Wśród nowych funkcji na uwagę zasługuje także tryb ultraoszczędny. Według zapewnień Xiaomi, gdy w naszym smartfonie pozostanie 5% baterii ten automatycznie przejdzie w omawiany tryb i będzie działać nawet kolejne 24 godziny. 

MIUI 11 będzie dostępne publicznie od 16 października, jednak nie oznacza to, że już tego dnia wszyscy użytkownicy na całym świecie będą mieć okazję zaktualizować swoje urządzenie. Wtedy dopiero rozpocznie się proces udostępniania tej aktualizacji, a swój początek będzie mieć w Indiach przy okazji oficjalnego eventu Xiaomi. Dostęp do MIUI 11 otrzyma na przestrzeni najbliższych miesięcy kilkadziesiąt smartfonów ze stajni zarówno Xiaomi jak i Redmi. 

Xiaomi w najniższej cenie!

Promocje na Smartfony!

Dokładna lista modeli jest już od jakiegoś czasu dostępna na oficjalnej stronie MIUI 11. Całość została podzielona na 3 grupy, i właśnie w takich partiach najnowsza nakładka wraz z Androidem 10 będzie pojawiać się na smartfonach. Jednak wśród wszystkich modeli brakuje Pocophone F1, dla wszystkich posiadaczy mam dobre wieści. Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że ten model także otrzyma aktualizację.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez