Premiera Oppo Reno – ceny i dostępność!

Seria Reno od firmy Oppo jest odpowiedzią na ogromne wymagania użytkowników w kwestii designu, wydajności oraz fotografii. W najnowszych modelach zastosowano najbardziej innowacyjne rozwiązania na rynku.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

W minionym tygodniu premierę miała zupełnie nowa seria smartfonów Reno od firmy Oppo. W Zurychu gdzie odbyło się całe wydarzenie pokazano zapowiadane od miesięcy urządzenia. Zostały one zaprojektowane tak, aby zainspirować przełomową technologią taką jak wysuwany aparat, dziesięciokrotny zoom hybrydowy oraz niemal symetryczny ekran pozbawiony wcięć.

Reno stanowi siłę napędową dla przyszłego rozwoju smartfonów OPPO, jak również integralną część strategii rozwojowej marki OPPO na świecie.

Alen Wu, Dyrektor Sprzedaży Międzynarodowej OPPO

Seria Reno składa się z trzech modeli, które są odpowiedzią na różne wymagania użytkowników, a są to Reno 5G, Reno 10x Zoom oraz Reno. Wszystkie wersje produkowane są w dwóch wariantach kolorystycznych: Zielonym oraz Czarnym. Wszystkie elementy smartfona zostały tak zaprojektowane by idealnie do siebie pasować tworząc jedną spójną bryłę.

Elementem charakterystycznym dla serii Reno jest wysuwany frontowy aparat, kryje on w sobie głośnik jak i lampy błyskowe. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się wyświetlaczem bez wcięć na całej powierzchni smartfona. Sam mechanizm został poddany rygorystycznym testom wytrzymałościowym, może on wytrzymać ponad 200 tys cykli, co daje około 100 razy dziennie przez 5 lat. Dodatkowo podobnie jak w modelu Find X smartfon został wyposażony w mechanizm wykrywania upadku, wtedy kamera jest automatycznie chowana by zapobiec jej uszkodzeniu.

Tylny aparat w Oppo Reno wyróżnia się na tle konkurencji, został on bowiem w całości ukryty pod szkłem obudowy. Tym samym plecki smartfona pozostają idealnie płaskie za wyjątkiem jednego punktu. To tak zwany O-dot, ceramiczna wypustka podnosząca delikatnie smartfon by tyle szkło było dodatkowo chronione przed zarysowaniami. Samo szkło to Gorilla Glass 5 generacji, natomiast z przodu smartfona zastosowano już Corning Gorilla Glass 6, który jak narazie jest najlepszą ochroną dla wyświetlaczy na rynku.

Ekran w Reno 5G i Reno 10x Zoom to 6.6-calowy AMOLED, a w przypadku Reno jest to 6.4-cala. W obydwu przypadkach rozdzielczość to 2340 x 1080 px, a proporcje wynoszą 19.5:9. Wyjątkowo wąskie ramki oraz brak wcięcia w ekranie dodatkowo nadaje czystego wyglądu smartfonom Reno.

Zarówno według użytkowników jak i samego Oppo aparat powinien umożliwiać uchwycenie wszystkich szczegółów z najważniejszych momentów w życiu. Właśnie z tą myślą został zaprojektowany aparat w Oppo Reno.

  • Dziesięciokrotny zoom hybrydowy – model Reno 10x jest wyposażony w zestaw 3 tylnych obiektywów: 48 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix oraz peryskopowy teleobiektyw 13 Mpix. Wszystkie 3 współpracują by uzyskać jak najlepszą jakość zdjęć oraz filmów. Dodatkowo zastosowano w tym modelu podwójną optyczną stabilizację by ujęcia zawsze pozostawały ostre.
  • Główny aparat o rozdzielczości 48 Mpix f/1.7 to Sony IMX 586. Jest on wyposażony w poczwórny system wyostrzania przy słabym oświetleniu, wspomagany przez laserowy autofocus. Z przodu natomiast znajdziemy aparat o rozdzielczości 16 Mpix i świetle f/2.0.
  • Nocne zdjęcia są coraz bardziej popularne w świecie smartfonowym. Nie inaczej jest w przypadku Oppo Reno wyposażonego w tryb Ultra Night. Przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, HDR oraz wieloklatkowej redukcji szumów potrafi oddać wszystkie szczegóły normalnie niewidoczne dla ludzkiego oka w ciemnej nocy.

W zależności od wersji Oppo Reno jest wyposażony w różny procesor. W modelach 5G oraz 10x Zoom został zintegrowany jak narazie jeden z najlepszych na rynku Snapdragon 855 (SoC).  Natomiast w podstawowym modelu Reno zastosowano procesor Snapdragon 710 zapewniający odpowiednią wydajność.

Jak już przystało na markę Oppo, technologia odpowiedzialna za ładowanie to Super Vooc. Teraz jednak doczekaliśmy się już 3 wersji tego rozwiązania, co oczywiście przekłada się na znaczne skrócenie czasu ładowania. Model 5G oraz x10 Zoom zostały wyposażone w baterię o pojemności 4065 mAh.

Ceny i dostępność

  • OPPO Reno w kolorach Zielonym i Czarnym będzie dostępny od 10 maja, a jego sugerowana cena to 499 euro (2199 zł).
  • OPPO Reno 10x Zoom pojawi się na rynku na początku czerwca, a jego sugerowana cena to 799 euro.
  • OPPO Reno 5G zostanie wprowadzony na teren Szwajcarii pod koniec maja, a jego sugerowana cena detaliczna to 899 euro.

Równocześnie wraz z premierą nowych smartfonów, stare modele będą dostępne w obniżonych cenach. OPPO AX7 – 899 PLN, OPPO RX 17 Neo – 1299 PLN oraz OPPO RX17 Pro – 2199 PLN.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez