Volvo prezentuje swój najmniejszy elektryczny SUV

Volvo z myślą o środowisku stworzyło najmniejszego elektrycznego SUV-a, jakiego mają obecnie w asortymencie. Zaczyna się era produkowania eko pojazdów, które powstały z materiałów z recyklingu.

Awatar Marta Urbaniak

Volvo stworzyło jak dotąd swojego najmniejszego elektrycznego SUV-a EX30.

Samochód został stworzony z myślą o ochronie środowiska podczas jazdy, ale również skupiono się na ekologii w trakcie tworzenia.

Macie do wyboru różne warianty wykończenia, które zostały częściowo wykonane z recyklingu i nawiązują swoimi motywami do natury.

Najnowszy elektryczny model EX30 typu SUV to prezentacja ekologicznego podejścia Volvo do motoryzacji. Nie tylko spalanie jest niskie, ale również zadbano o powtórne wykorzystanie materiałów, które nawiązują motywem do natury północy.

Po pierwsze istotne było podejście holistyczne do budowania EX30. Oznacza to, że na każdym kroku starano się być w zgodzie z naturą. Zaczynając od praktycznej strony warto podkreślić, że, napęd elektryczny wytwarza 0 dwutlenku węgla. Dzięki czemu prowadząc ten pojazd nie zaszkodzicie środowisku zanieczyszczając powietrze, a przy tym przejedziecie aż 480 km.

Jeśli zaś chodzi o sam proces tworzenia, to również był skierowany w trosce o przyrodę, bowiem 17% stali i tworzyw sztucznych oraz 25% aluminium uzyskano z recyklingu. A jest to istotne z uwagi na fakt, jak dużo materiału potrzeba na wyprodukowanie pojazdu.

EX30 wersja wnętrza Breeze

W zgodzie z ekologią i motywem natury

Samochód zachwyca nie tylko swoimi małymi rozmiarami jak na ten model, ale również urzeka swoim nowoczesnym wyglądem. Kupując elektrycznego SUV-a EX30 macie do wyboru aż 4 wersje wykończeniowe wnętrza, każde z nich inspirowane naturą skandynawii.

Elementy dekoracyjne z recyklingu stworzyły harmonijną jedność z ekologicznymi materiałami tapicerki. Wersja Breeze kojarzy się z chłodem w trakcie upalnych dni, zawiera ona elementy wykonane z “Partcile” (tworzywo uzyskane z odpadów plastikowych i ram okien z PCV). Tapicerka wykonana jest z tkaniny 3D z połączenia “Nordico” (skóropodobne tworzywo ekologiczne od  Volvo) i “Pixel Knit”, który też jest z recyklingu.

EX30 wersja wnętrza Indygo

Wariant Pine inspirowany był skandynawskimi lasami, tutaj tapicerka to “Nordico” połączone z wysokiej jakości wełną. Dekoracje stanowią tkaniny z lnu, co świetnie komponuje się z tym motywem. Opcja Mist też zawiera dekoracje z lnu, ale tutaj tapicerka to mieszanka samej wełny, dzięki czemu to wnętrze kojarzy się z mgłą o poranku.

Wersja Indygo prezentuje się elegancko w granatowym odcieniu, który jest bazą designu. Inspiracją były długie ciemne noce w krajach skandynawskich. Tapicerkę wykonano z “Nordico”, a elementy dekoracyjne to w 50% włókna jeansu z recyklingu.

EX30 wersja wnętrza Indygo

30% wszystkich elementów użytych do dekoracji zawiera tworzywa sztuczne z recyklingu. Same dywaniki samochodowe również się w to wliczają, bowiem zostały wykonane z użyciem niepotrzebnych sieci rybackich.

Hygge i zorza polarna rozświetlą drogę

Przy projektowaniu elektrycznego EX30 skupiono się na pozytywnych doświadczeniach płynących z używania pojazdu. Filozofia Hygge, która oznacza komfort, radość i uważność zagościła wewnątrz samochodu. W myśl tych motywów skoordynowaną oświetlenie i dźwięk, aby stworzyć magiczne chwile.

Na dotykowym ekranie z przodu możecie wybrać jeden z 5 nastrojów, które rozświetlą Wam ozdobne elementy paneli, w tym drzwiowe, czy nawet schowki zabłysną odpowiednim kolorem. Sama zmiana jest powolna, co nadaje efektu harmonii.

EX30 wersja wnętrza Breeze

Wracając do dźwięku, w tym samochodzie wbudowano nowoczesny system nagłośnienia Harman Kardon. Soundbar połączono z 9 głośnikami i wzmacniaczem o łącznej mocy 1040 W. Dzięki czemu dźwięk ma odpowiednią moc, oczywiście możliwe jest dopasowanie ustawień do użytkownika z użyciem trybów; Dynamic, Soft lub Voice. Przy jego tworzeniu skupiono się na minimalizmie, aby pasował do motywów wnętrz.

Dziś jest ostatni dzień, gdy możecie sami zobaczyć na własne oczy SUV-a Volvo EX30 w showroomie Volvo Cars w Warszawie, a dokładniej przy ulicy Marszałkowskiej.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez