Wiemy kiedy Samsung pokaże swoje nowe składaki!

Galaxy Z Fold5 i Galaxy Z Flip5 to nadchodzące składaki od Samsunga, które są kolejną odsłoną serii. Ich premiera ma odbyć podczas drugiego w tym roku wydarzenia Samsunga, czyli Galaxy Unpacked. A to już niebawem.

Awatar Marta Urbaniak

Podczas drugiego w tym roku Galaxy Unpacked Samsung zaprezentuje światu swoje najnowsze składaki – Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5.

Galaxy Z Flip5 będzie pierwszym zginanym smartfonem od Samsunga z tak dużym ekranem zewnętrznym.

Czy Galaxy Z Flip5 wywróci rynek do góry nogami?

Wiemy co nieco o Galaxy Z Flip5. Ten będzie miał jako ekran główny 6,7-calowy AMOLED FHD+ z odświeżaniem 120Hz. Na zewnątrz zobaczycie 3,4-calowy wyświetlacz AMOLED (720 x 748 pikseli). Ten ma mieć granice przed aparatami z lekkim skosem po boku. Z kolei nie dorówna on motoroli Razr 40 Ultra w kwestii ekranu, który okala aparaty. Jednak co innego, gdy mówimy o wydajności.

Nadchodzący składak od Samsunga ma mieć procesor Snapdragon 8 Gen 2, co może sugerować lepszą wydajność, płynność i szybkość działania. Nie mniej bateria będzie mieć 3700 mAh z maksymalną mocą ładowania 25 W.

źródło grafiki GSMArena

W tym modelu mają się znaleźć 2 aparaty 12 Mpix, z plotek można również wyczytać , że otrzymamy warianty z 8 GB RAM-u i 128/256 GB pamięci wewnętrznej. Ochrona przed pyłem i wodą ma być na poziomie IP58.

Sam zawias ma również zostać zmieniony, jak widać z doniesień o prototypie. Będzie to kształt kropli wody, aby zmniejszyć właśnie dostawanie się kurzu, ale również zniwelować bardziej widoczny ślad na środku ekranu. Standardowo systemem operacyjnym będzie Android 13, z nakładką OneUI 5.1. Nadchodzące telefony zaoferują też funkcję DeX.

źródło grafiki GSMArena

Cena i premiera

Przewidywana cena Galaxy Z Flip5 to 1 000 $, czyli około 4 170 zł. Na ten moment nie mamy większej dawki informacji o Galaxy Z Fold5, jednak mogą się pojawić w przyszłym tygodniu.

Za to wiemy kiedy odbędzie się Galaxy Unpacked, gdzie oba modele zostaną pokazane światu. Wydarzenie będzie miało miejsce w Seulu w COEX w Samseong-dong w ostatnim tygodniu lipca, a dokładniej 26 lipca.

Źródło: GSMArena #1, #2, Twitter #1, #2

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez