Windows 10 w końcu najpopularniejszym systemem operacyjnym!

Wielki plan Microsoftu by Windows 10 stał się tak samo popularny jak legendarna “siódemka” zdaje się być coraz bardziej realny. Koniec roku 2018 był dla Microsoftu bardzo udany. Zakończyli oni ten okres jako #1 pod względem wartości na Amerykańskiej giełdzie, deklasując jednocześnie Apple. To nie jedyny kamień milowy jaki został osiągnięty w ostatnim roku.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Microsoft wprowadzając rynek system WIndows 10 chciał by w ciągu następnych 3 lat zagościł na miliardzie urządzeń. Niedługi czas po tej zapowiedzi, termin został dość mocno odroczony. Wynikało to z ogromnych kontrowersji oraz problemów w działaniu i stabilności nowego systemu. Sytuację dodatkowo komplikowała bardzo słaba pozycja mobilnej wersji Windows.

Rok 2019 przynosi jednak dobre wieści dla Microsoftu, udział w rynku nowego systemu w końcu przegonił swojego blisko 8 letniego konkurenta. Według oficjalnych danych z portalu Net Applications, Windows 10 posiada obecnie 39.22% udziału, natomiast Windows 7 36.9%. Od premiery “dziesiątki” minęło 3.5 roku, a dopiero teraz zdołała ona dorównać jednemu z najdoskonalszych systemów operacyjnych. Obecnie Windows 10 działa na ponad 700 milionach urządzeń, wliczając w to komputery osobiste, tablety, telefonu oraz nawet Xbox One.

To niezwykle ważny moment dla Microsoftu ale także dla użytkowników, ponieważ wsparcie dla Windowsa 7 kończy się z dniem 14 stycznia 2020 roku. Będzie to moment, w którym zajdzie bardzo dużo zmian jak miało to miejsce w momencie przejścia wielu organizacji z wersji XP właśnie na 7. Microsoft z dużym prawdopodobieństwem przygotowuje się na ten moment nauczony doświadczeniami sprzed lat.

Źródła:

  1. Net Applications
  2. The Verge
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez