Do
góry
win10_win7

Windows 10 w końcu najpopularniejszym systemem operacyjnym!

Wielki plan Microsoftu by Windows 10 stał się tak samo popularny jak legendarna “siódemka” zdaje się być coraz bardziej realny. Koniec roku 2018 był dla Microsoftu bardzo udany. Zakończyli oni ten okres jako #1 pod względem wartości na Amerykańskiej giełdzie, deklasując jednocześnie Apple. To nie jedyny kamień milowy jaki został osiągnięty w ostatnim roku.

Microsoft wprowadzając rynek system WIndows 10 chciał by w ciągu następnych 3 lat zagościł na miliardzie urządzeń. Niedługi czas po tej zapowiedzi, termin został dość mocno odroczony. Wynikało to z ogromnych kontrowersji oraz problemów w działaniu i stabilności nowego systemu. Sytuację dodatkowo komplikowała bardzo słaba pozycja mobilnej wersji Windows.


MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z
Lenovo IdeaPad 330


Rok 2019 przynosi jednak dobre wieści dla Microsoftu, udział w rynku nowego systemu w końcu przegonił swojego blisko 8 letniego konkurenta. Według oficjalnych danych z portalu Net Applications, Windows 10 posiada obecnie 39.22% udziału, natomiast Windows 7 36.9%. Od premiery “dziesiątki” minęło 3.5 roku, a dopiero teraz zdołała ona dorównać jednemu z najdoskonalszych systemów operacyjnych. Obecnie Windows 10 działa na ponad 700 milionach urządzeń, wliczając w to komputery osobiste, tablety, telefonu oraz nawet Xbox One.

To niezwykle ważny moment dla Microsoftu ale także dla użytkowników, ponieważ wsparcie dla Windowsa 7 kończy się z dniem 14 stycznia 2020 roku. Będzie to moment, w którym zajdzie bardzo dużo zmian jak miało to miejsce w momencie przejścia wielu organizacji z wersji XP właśnie na 7. Microsoft z dużym prawdopodobieństwem przygotowuje się na ten moment nauczony doświadczeniami sprzed lat.

Źródła:

  1. Net Applications
  2. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!