16-calowy MacBook Pro (2019) – Co wiemy?!

To, że jeszcze w tym roku zobaczymy nowy model najpopularniejszych laptopów na świecie to już właściwie pewna informacja. MacBook Pro w wersji z 16 calowym wyświetlaczem ma pojawić się pod koniec tego roku trafiając do najbardziej wymagających twórców.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

To, że jeszcze w tym roku zobaczymy nowy model najpopularniejszych laptopów na świecie to już właściwie pewna informacja. MacBook Pro w wersji z 16 calowym wyświetlaczem ma pojawić się pod koniec tego roku trafiając do najbardziej wymagających twórców.

Design

W tej kwestii nikt nie powinien być zaskoczony, nowa ultra mobilna stacja robocza od Apple nie pokaże wiele zmian względem delikatnie mniejszego modelu. Tak naprawdę obudowa będzie identyczna do obecnego modeli z ekranem 15.4. Apple ma jedynie zmniejszyć ramki wokół ekranu, jednocześnie będzie to koniec modelu 15-calowego.

Wyświetlacz

Wyświetlacz o przekątnej 16-cali ma zostać dostarczony przez LG Display. Według opinii analityków rozdzielczość ma wynieść 3.072 x 1.920 pix. Co ciekawe, jedyny model matrycy jaki jest wspominany to LCD, nie pojawiły się żadne informacje o modelu, który miałby być wyposażony w ekran AMOLED. Jest to o tyle intrygujące, że konkurencja w postaci Dell’a czy HP powoli wprowadza ekrany OLED w najnowszych seriach swoich laptopów.

Macbooki w niskich cenach 
Cena iPad Pro 

W obecnym modelu MacBook’a Pro 15.4 mamy do czynienia z ekranem o rozdzielczości 2.880 x 1800 pix, co daje około 220 pix na cal. W najnowszej wersji ma to być dokładnie 277 pix na cal, czyli tyle samo co w przypadku 13-calowego MacBook’a Pro oraz MacBook’a Air z wyświetlaczem Retina.

Procesor

W przypadku mózgu nowego modelu nie ma wielkiego zaskoczenia, Apple ponownie wykorzysta konstrukcję Intela z rodziny Coffee Lake-H. Odświeżony procesor jaki znalazł się w MacBook’u Pro 15.4, czyli w najwyższym modelu będzie to oczywiście i9-9880H. Jego zegar bazowy wynosi 2.5 GHz, natomiast Turbo Boost oferuje skok taktowania do 5 GHz na pojedynczym rdzeniu, a skoro mowa o rdzeniach, tych na pokładzie jest 8.

Grafika

W tym wypadku brakuje dużej ilości informacji, poprzedni model jest wyposażony w grafikę ze stajni AMD model Radeon Pro Vega 20 z  4GB pamięci HBM2 na pokładzie. Nie jest jasne czy Apple zdecyduje się pozostać przy takiej karcie graficznej czy może postanowi delikatnie podkręcić zegary karty od AMD. oczywiście istnieje także możliwość wykorzystania nowego modelu. Jednak na takie informacje będzie trzeba jeszcze poczekać.

Macbooki w niskich cenach 
Cena iPad Pro 

Klawiatura

Wiele plotek mówi o zmianach jakich doczekać ma się wprowadzona w 2015 roku klawiatura motylkowa, która miała sprawić, że MacBook’i staną się jeszcze lżejsze i cieńsze. O ile faktycznie tak się stało to sama klawiatura doczekała się już 3 generacji, a użytkownicy nie stronią od narzekania na to rozwiązanie, które wciąż jest bardzo awaryjne. Według plotek klawiatura motylkowa ma zostać zaprojektowana lub nawet zmieniona na inny model.

Premiera

Według analityków 16-calowy model MacBook’a Pro ma trafić do masowej produkcji we wrześniu tego roku. Oznacza to, że premiera sklepowa nastąpi jeszcze w tym roku pomiędzy październikiem a listopadem.

Cena

Coś co zawsze budzi wiele emocji wśród internautów czyli cena nowych MacBook’ów. Model z 16-calowym ekranem będzie bez wątpienia priorytetem dla Apple od momentu jego premiery. MacBook Pro 15.4 w wersji mid-2019 w podstawowej konfiguracji kosztuje 11 999 zł. Na pokładzie znajduje się sześciordzeniowy procesor i7, 2.6 GHz, 16 GB pamięci RAM z zegarem 2400 MHz DDR4 oraz dysk SSD 256GB.

Macbooki w niskich cenach 
Cena iPad Pro 

Natomiast najwyższa wersja wyposażona jest w procesor klasy i9 (8 rdzeni oraz taktowanie bazowe 2.4 GHz, tryb Boost do 5 GHz na pojedynczym rdzeniu) do tego 32GB pamięci operacyjnej DDR4 2400 MHz, 4TB w postaci dysku SSD oraz karta graficzna Radeon Pro Vega 20 z 4GB pamięci HBM2. Koszt takiego potwora to zawrotne 25 279 zł.

W momencie primery nowej wersji z dużym prawdopodobieństwem ceny pozostaną, a wersja z ekranem 16 cali zajmie miejsce MacBook’a z ekranem 15.4 cala.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez