MacBook Pro

MacBook Pro M2 dopiero w 2023 roku!

W czerwcu tego roku Apple zaprezentowało nam 13-calową wersję MacBooka Pro z chipsetem M2 na pokładzie. Wszyscy oczekiwali więc, że niedługo później do sklepów trafi również 14- i 16-calowy MacBook Pro M2, ale… nic bardziej mylnego!

MacBook Pro 13” jako zapowiedź kolejnych odświeżeń

Podczas czerwcowej konferencji Apple – WWDC 2022 (Worldwide Developers Conference) – zaprezentował nam laptopy z drugą generacją rewolucyjnego procesora. Mowa oczywiście o 13-calowych modelach MacBook Air oraz MacBook Pro, na pokładach których pojawił się chipset Apple M2.

Od początku zapowiadano, że nie należy spodziewać się ogromnych skoków wydajnościowych, ale miało być po prostu lepiej. W związku z tym, przy okazji premiery zaczęto się zastanawiać, na ile nowy procesor zrekompensuje dużo wyższe ceny nowych laptopów.

MacBook pro 13”

Nowy chipset M2 miał bowiem oferować – o aż 50% – większą przepustowość sieci (100 GB/s)! Nie należy zapominać również o skoku wydajności – który względem poprzednika – wynosi aż 18%! Co więcej, „druga generacja rewolucyjnego procesora od Apple” to możliwość rozbudowy do 10 rdzeni GPU, co przekłada się na wydajność w zakresie przetwarzania grafiki, większą o nawet 35%. Zarówno nowy MacBook Air, jak i MacBook Pro pozwalają na rozbudowanie pamięci RAM do maksymalnie 24 GB! Nic więc dziwnego, że czerwcowa premiera zachęciła do myślenia, że większe modele Pro pojawią się jeszcze w tym roku!

Nowe MacBooki dopiero w przyszłym roku!

Niestety, musimy zasmucić osoby, które do ostatniej chwili liczyły na to, że 14- i 16-calowe modele laptopów od Apple pojawią się jeszcze w tym roku. Zamiast tego, ich premiery należy spodziewać się dopiero na początku przyszłego roku –najprawdopodobniej – w okolicy lutego lub marca. Pojawienie się wspomnianych modeli ma być powiązane z premierą oprogramowań – MacOS Ventura 13.3 i iOS 16.3 – zaplanowanych na ten okres.

MacBook Pro - procesor M2
źródło: NOTEBOOKCHECK

Zgodnie z oczekiwaniami informacja o wydłużonym czasie oczekiwania na odświeżone wersje laptopów może doprowadzić do lawiny plotek, dotyczących ewentualnych nowości. Na te – oczywiście oprócz pojawienia się chipsetu Apple M2 – nie należy szczególnie liczyć, bowiem mało prawdopodobne jest, aby takowe się w ogóle pojawiły.

Możemy oczywiście spodziewać się drobnych usprawnień, mało znaczących zmian w ekranach urządzeń czy chociażby wizualnych poprawek. Warto jednak przypomnieć, że przede wszystkim należy być gotowym na… ogromne ceny premierowych laptopów z M2. Mądrzejsi o doświadczenia związane z premierą 13-calowych MacBooków i iPhone’ów 14, powinniśmy oczekiwać niewielkich zmian, za dużo wyższą cenę.

ŹRÓDŁO: T3

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!