Apple Special Event | Czego spodziewać się po październikowej konferencji?

Prezentacja najnowszych modeli iPhone już dawno jest za nami, jednak do końca roku zostało jeszcze trochę czasu. Apple szykuje dla nas jeszcze jedną konferencję, na której być może pojawią się nowe urządzenia, o których mowa już od miesięcy.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Prezentacja najnowszych modeli iPhone już dawno jest za nami, jednak do końca roku zostało jeszcze trochę czasu. Apple szykuje dla nas jeszcze jedną konferencję, na której być może pojawią się nowe urządzenia, o których mowa już od miesięcy.

W internecie już przed konferencją, na której zaprezentowano iPhone 11 pojawiało się sporo plotek mówiących między innymi nowej wersji systemu operacyjnego dla MacBook’ów oraz iMac’ów. Ma on też być przedsmakiem przed wprowadzeniem najnowszej wersji Mac’a Pro, którego także mieliśmy poznać datę premiery 10 września. Jednak nic straconego, ponieważ już w październiku będzie miała miejsce kolejna konferencja, która w zeszłym roku przyniosła między innymi nowe iPad’y Pro czy kolejne wersje MacBook’ów.

Macbooki w niskich cenach
Cena iPad Pro 

macOS Catalina

Już na oficjalnej stronie Apple pokazano nadchodzące zmiany jakie mają się pojawić w najnowszej wersji systemu operacyjnego macOS. Samo pojawienie się nowej wersji systemu na październikowej konferencji jest już potwierdzone przez Apple. Je jest jednak jasne czy event przyniesie nam datę premiery, czy tylko ewentualne nowe funkcje lub zmiany względem starszej wersji.

System macOS Catalina to pierwsza wersja systemu od Apple, która będzie w pełni współpracować tylko z aplikacjami napisanymi w architekturze 64-bit. Przy okazji beta testów, wszyscy użytkownicy są proszeni o wykonanie wersji zapasowej wszystkich swoich danych jakie obecnie są zainstalowane na ich komputerach.

16-cal MacBook Pro

Oprócz nowej wersji systemu od dawna mówi się o zmianach w linii MacBook’ów Pro. Już przy okazji konferencja, na której prezentowano iPhone 11 spodziewano się najnowszej 16-calowej wersji tego laptopa. Według najpopularniejszego analityk, który bardzo często ma rację jeżeli omawiane są sprawy urządzeń Apple, czyli Ming-Chi Kuo najnowszy MacBook z serii Pro ma mieć ekran o przekątnej 16.5-cala.

Jednak to nie wszystko bowiem ekran ma zostać zamknięty w obudowie z zupełnie nowym designem. Niestety nie jest jasne jak duże zmiany zostaną wprowadzone w najnowszych urządzeniach. Jednocześnie premiera nowej linii miałaby zastąpić model z ekranem 15.4-cala, czyli obecną generację.

Unowocześnione iPad’y Pro

Już w sierpniu Bloomberg donosił, że Apple prowadzi prace nad kolejną wersją iPad’a Pro. Nie chodzi jednak o zupełnie nowy design urządzenia, bo ten zdaje się podobać zarówno użytkownikom jak i samemu Apple, pomimo niezwykłej wrażliwości sprzętu na jakiekolwiek wygięcia. Nowa wersja ma być jedynie niewielka zmianą sprzętową. Prawdopodobnie doczekamy się nowej generacji procesora, który pozwoli działać jeszcze płynniej i dłużej na jednym ładowaniu. Według przecieków Apple pracuje także nad nowym systemem kamer do linii swoich tabletów. Być może nowy potrójny aparat zobaczymy także w tej serii.

Gogle Mixed Reality

Jako ostatnie, urządzenie, o którym mówi się od bardzo dawna jednak Apple zdaje się mieć zupełnie inne wyobrażenie na jego temat. Już od jakiegoś czasu w posiadaniu giganta z Cupertino jest patent na Gogle mieszanej rzeczywistości. Dla analityków był to jasny sygnał, że Apple pracuje właśnie nad takim rozwiązaniem.

Według projektu gogle miałyby pozwolić użytkownikowi przełączyć widok ze świata wirtualnego na realny. całość miałaby działać bez jakichkolwiek opóźnień. Jednak jak dotąd żaden producent nie stworzył takiego urządzenia.

Macbooki w niskich cenach
Cena iPad Pro 

Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać już do październikowej konferencji, gdzie zobaczymy przynajmniej jeden z wyżej wymienionych produktów.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez