Google Pixel 4 zauważony przez użytkowników!

Google Pixel 4? Nie minęło nawet pół roku od oficjalnej premiery poprzedniej generacji.  Zapisała się w historii niezbyt wygórowaną specyfikacją i najbrzydszym notch’em w całej historii flagowych urządzeń. Użytkownicy aplikacji zbierającej informacje o wynikach wydajności telefonów GeekBench zauważyli zupełnie nowe enigmatyczne urządzenie.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Według zamieszczonego w sieci raportu nowe urządzenie o nazwie kodowej “Google Coral” zdradziło kilka ciekawych informacji o sobie. Jedną z najważniejszych jest obecność najnowszego procesora firmy Qualcomm. Model Snapdragon 855 pasuje wręcz idealnie do przedstawionej specyfikacji w raporcie. Jest to bardzo dobra wiadomość, w szczególności, że poprzednik zadebiutował na koniec roku wyposażony w już blisko roczny procesor – Snapdragon 845.

Dodatkowo poprawie uległa ilość pamięci RAM, w nowym jeszcze niezapowiedzianym modelu wyniesie 6GB. W przypadku modelu 3 oraz 3 XL było to zaledwie 4GB, co wciąż budzi spore kontrowersje wśród użytkowników. Nie jest zaskoczeniem, że na pokładzie został zainstalowany Android Q.

Same wyniki testów syntetycznych nie są specjalnie imponujące, lecz trzeba mieć na uwadze, że są to zaledwie pierwsze testy. Oznacza to jeszcze mnóstwo poprawek i modyfikacji w oprogramowaniu zanim telefon będzie mógł zostać wypuszczony na rynek. Krążą także plotki o tym, że Google przygotowuje jeszcze jeden telefon z serii Pixel 3, z dopiskiem Lite. Dlatego prawdopodobna premiera będzie miała miejsce w okolicach października 2019 roku.

Jak zwraca uwagę portal 9to5Google, nazwa kodowa “Coral” może odnosić się także do urządzenia działającego na systemie Chrome OS. Jednak podzespoły mocno sugerują telefon, aniżeli tablet lub ultra-mobilny laptop. Więcej dowiemy się już w nadchodzących miesiącach, nie pozostaje nic innego tylko oczekiwać na rozwój wypadków.

Źródła:

  1. WccfTech
  2. 9to5Google
  3. Techradar
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez