OPPO ładowanie 300W

OPPO nie chce być gorsze! Firma pracuje nad technologią ładowania 300W

Wszystko wskazuje na to, że OPPO nie zamierza pozostawać za plecami konkurencji. Choć nie jest to oficjalna informacja, to według ostatnich doniesień, chiński producent ma pracować nad opracowaniem technologii ładowania 300W!

Wszystko wskazuje na to, że OPPO nie zamierza pozostawać za plecami konkurencji. Choć nie jest to oficjalna informacja, to według ostatnich doniesień, chiński producent ma pracować nad opracowaniem technologii ładowania 300W!

Kolejni producenci smartfonów starają się ulepszać swoje urządzenia, w tym między innymi znacznie przyśpieszać ich ładowanie.

Do tego zacnego grona już niedługo może dołączyć kolejny chiński producent, który ma pracować nad technologią ładowania 300W!

Coraz szybsze ładowanie
nowych smartfonów!

Nie da się zaprzeczyć, że jesteśmy aktualnie świadkami nieprzerwanego biegu producentów, którzy starają się wprowadzać nowe usprawnienia, aby przekonywać do siebie kolejnych klientów. Nic więc dziwnego, że oprócz mało zauważalnych zmian, sięgają również po największe (i najważniejsze dla użytkowników) atrybuty. Dynamiczne tempo nie dotyczy jedynie „walki producentów”, a w zasadzie wszystkich segmentów naszego codziennego życia. W związku z tym klienci chcą, aby ich urządzenia działały jak najdłużej, ale jednocześnie nie wyobrażają sobie czekania kilku godzin na ich pełne naładowanie.

OPPO - Xiaomi 300W
ładowanie 300W w Xiaomi Redmi Note 12 (źródło: India Today)

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów, najwięksi producenci na rynku starają się robić jak „największe” baterie (jednocześnie nie powiększając urządzeń), które wystarczą użytkownikom na długie godziny korzystania. Choć jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu było to w zasadzie nie do pomyślenia, to teraz kolejne marki ustalają trendy, a pozostali nie chcą pozostawać w tyle.

OPPO - Redmi Note 12 Pro+ 5G z ładowaniem 300W
Redmi Note 12 Pro+ 5G

To dotyczy właśnie przede wszystkim segmentu wytrzymałości baterii i technologii ich szybkiego ładowania, dzięki czemu, użytkownicy mobilnych urządzeń w zasadzie nie muszą rozdzielać się ze swoimi asystentami. Dość niedawno technologię szybkiego ładowania o mocy 300W zaprezentowało Xiaomi, na przykładzie swojego flagowca Xiaomi Redmi Note 12 Pro+. Co więcej, wiele wskazuje na to, że do elitarnego grona smartfonów z technologią szybkiego ładowania już niedługo dołączy kolejny chiński producent: OPPO!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

OPPO Find N2 Flip – warto mieć składany telefon?

Prawdziwą mekką dla fanów składanych smartfonów są Chiny. To właśnie w państwie środka pojawia się ich najwięcej. Jednak niektóre, w tym przypadku OPPO Find N2 Flip, wypływają poza granice tego kraju i trafiają choćby do Europy.

Czytaj artykuł

Czy to prawda, że OPPO pracuje nad technologią szybkiego ładowania 300W?

Jak poinformował portal Gizchina, chińskie OPPO ma pracować nad wprowadzeniem technologii szybkiego ładowania, do któregoś ze swoich nowych smartfonów. Swoje wnioski oparli na podstawie raportu popularnego blogera technologicznego o pseudonimie @DCS, który ostatnio zdradził, że OPPO ma pracować nad wspomnianym rozwiązaniem.

źródło: Gizchina

Według niego chiński producent opracowuje rozwiązania na specjalnych bateriach o częstotliwości ładowania 2220 / 2230 mAh 15C. W rzeczywistości takie statystyki przekładają się na akumulator o pojemności 4600 mAh, który miałby wystarczyć do obsługi szybkiego ładowania na poziomie 300W. Wykorzystanie takiego schematu oczywiście nieco różniłoby się od bardziej popularnego zastosowania, tj. baterii o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 100W.

OPPO - porównanie żywotności baterii
Czy pojemne baterie zapewniają długą żywotność? (źródło: Android Authority)

Warto jednak wiedzieć, że choć żywotność baterii 4600 mAh byłaby nieco niższa od tej w przypadku akumulatorów 5000 mAh, to sam proces ładowania trwałby zdecydowanie krócej. W tym przypadku ostateczny wybór byłby jedynie decyzją konsumenta, który musiałby zdecydować czy bardziej zależy mu na dłuższej żywotności, czy krótszym procesie ładowania baterii w smartfonie.

Jak myślicie, kiedy na rynku pojawi się pierwszy smartfon od OPPO z ładowaniem 300W? Postawilibyście na nieco większą baterię czy zdecydowanie szybsze ładowanie?

ŹRÓDŁO: Gizchina

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez