Sejm RP na YT

Sejm RP na YouTube pędzi po milion! Bariera 300 tysięcy przekroczona

W ostatnim czasie wielu Polaków zaczęło śledzić politykę, co najlepiej pokazuje kanał Sejm RP na YouTube, na którym odbywają się transmisje z sejmowych obrad. Niedawno było tam niespełna 100 tysięcy subskrypcji, a zaraz będzie ich prawie 3,5 raza więcej!

Youtubowy kanał Sejm RP założony w 2017 roku przeżywa aktualnie drugą młodość, co najlepiej widać po wzroście liczby subskrypcji!

Przez wzrost zainteresowania polityką w naszym kraju, kanał, który niedawno subskrybowało niespełna 100 tysięcy osób, wielkimi krokami zbliża się do kolejnego znaczącego kamienia milowego – 500 tysięcy subskrypcji!

Sejm RP na YT – krótka historia kanału

W marcu 2017 roku na platformie YouTube założono kanał o nazwie „Sejm RP”, na którym od początku pojawiały się różnego rodzaju filmy. Były to przede wszystkim materiały informacyjne, ale też między innymi relacje z państwowych wydarzeń, konferencji, czy wizyt przedstawicieli innych państw w naszym kraju.

Sejm RP na YT
źródło: YouTube – Sejm RP

Niedługo później do „ramówki” dołączyły również transmisje na żywo z sejmowych obrad, czyli dokładnie te streamy, które obecnie cieszą się największą popularnością. Na kanale nadal pojawiają się chociażby transmisje z konferencji, ale w większości przypadków nie przyciągają tylu widzów, co wcześniej wspomniane obrady.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Youtuber-przestępca straci całą kolekcję ekskluzywnych aut

W ostatnim czasie coraz więcej YouTuberów ma zatargi z prawem. Jednym z nich okazał się vloger samochodowy o nazwie Omi in a Hellcat. Twórca został skazany, przez co pod młotek trafiła jego kolekcja ekskluzywnych samochodów.

Czytaj artykuł

280 tys. subskrypcji w… 17 dni!

Przez 6 lat „życia”, kanał Sejmu postanowiło zasubskrybować blisko 46 tysięcy użytkowników. Nikt raczej nigdy nie spodziewał się tego, co rozpoczęło się nieco ponad dwa tygodnie temu – 13 listopada 2023 roku.

Sejm RP - transmisje z obrad na YT
źródło: 1. Posiedzenie Sejmu X kadencji

To właśnie wtedy, w pierwszy dzień „1. Posiedzenia X kadencji Sejmu RP” (którego transmisja i zapis wygenerowały do tej pory 937 tys. wyświetleń), wspomniany kanał zasubskrybowało 11 tysięcy użytkowników.

Z każdym kolejnym dniem (i następnymi posiedzeniami Sejmu), popularność youtubowego kanału rosła coraz szybciej. Tym sposobem, między 21 a 22 listopada, mówiliśmy już o nie 46, a o ponad 100 tysiącach subskrybentów!

Sejm RP - statystyki

To jednak nadal była tylko mała zapowiedź tego, w jakim „miejscu” miał znaleźć się ten kanał za kilka następnych dni. Takim oto sposobem mamy dzisiaj czwartek 30 listopada, a poczynania posłów Sejmu RP chce śledzić na YT ponad… 328 tysięcy osób! Jak nietrudno policzyć, jest to wzrost o 280 tysięcy subskrypcji w 17 dni.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Shorty nie takie dobre jak się YouTube wydawało

Społeczność YouTube’a pokochała Shorty. Jednak ten fonemem nie jest taki pozytywny jakby mogło się zdawać. Powstał poważny problem, z którym przyjdzie teraz się zmierzyć twórcom i platformie.

Czytaj artykuł

Przyrost subskrypcji, a oglądalność obrad

Pędzący przyrost subskrypcji nie bierze się oczywiście znikąd, bowiem najzwyczajniej w świecie jest on spowodowany przede wszystkim większym zainteresowaniem polityką wśród polskich obywateli. Od 13 listopada odbyło się 6 transmisji z sejmowych obrad, które wygenerowały łącznie blisko 5,9 mln wyświetleń!

Sejm RP - najpopularniejsze streamy na YT
źródło: Sejm RP – YouTube

Warto wspomnieć, że dwie rekordowe transmisje to odpowiednio 1,4 i 1,3 mln wyświetleń. Pochylając się głębiej nad statystykami kanału Sejm RP, możemy odczytać, że od 13 listopada publikowane tam treści przyniosły ponad 8,1 mln wyświetleń (skok z ok. 11,5 mln na ok. 19,6).

Jak myślicie, kiedy sejmowy kanał przebije kolejny kamień milowy w postaci 500 tys. subskrypcji? Dajcie znać, czy również oglądacie tegoroczne obrady!

Źródło: Social Blade, YouTube

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez