Ten monitor to mokry sen graczy. Powali parametrami i ceną

Zakrzywione wyświetlacze mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak nie można im odjąć jednego, immersja dzięki takiemu rozwiązaniu jest o wiele wyższa. W monitorze Evnia Philips szybki czas reakcji i wysoka jakość obrazu dodatkowo zwiększają komfort używania do luksusowego poziomu.

Awatar Marta Urbaniak

Philips wydał nowy monitor Evnia 49M2C8900.

Najnowszy monitor o zakrzywieniu 1800R ma matryce 48,9-cala w proporcjach 32:9.

Niecodzienny ekran

Dwa dni temu MMD, czyli producent monitorów Philips, wprowadziło do sprzedaży nowy monitor, jednak nie jest to taki zwykły monitor. Model Evnia 49M2C8900 ma 48,9-calową matrycę w proporcjach 32:9, która jest zakrzywiona na poziomie 1800R

źródło grafiki MMD

Oznacza to, że promień monitora jest zakrzywiony na 1800 mm. Dzięki temu ekran będzie miał delikatną głębie i widok będzie bardziej zbliżony do widzianego przez nasze oczy w porównaniu z obrazem wyświetlanym na płaskim monitorze. Dokładny kąt w tym modelu to 178° w poziomie i pionie. Obrót ekranu jest możliwy o 20°, a pochylenie od -5° do 15°, z kolei dostosowanie wysokości to zakres 12 cm.

Ekran wykonano w technologii QD-OLED, a jego rozdzielczość to Dual Quad HD (5120 x 1440) pikseli z 108 PPI. Odświeżanie w tym urządzeniu wynosi aż 240 Hz, co bardzo spodoba się graczom przy dynamicznych rozgrywkach. Tym bardziej, gdy czas reakcji matrycy jest na poziomie 0,03 ms, co oznacza natychmiastowe dostosowanie obrazu.

źródło grafiki MMD

Ale nie tylko zapaleni miłośnicy gier polubią ten monitor. Tak duże pole robocze będzie dobrze funkcjonować u osób, które potrzebują mieć otwartych kilka programów. A standard DisplayHDR True Black 400 sprawia, że szczytowa jasność wynosi 400 nitów (a dokładniej 450 w jakości HDR), a poziom czerni wynosi 0,0005 nitów. Jednym słowem czerń będzie faktycznie ciemna.

Oznaczenie VESA ClearMR 1300 sugeruje, że ilość czystych pikseli względem rozmytych, czyli ostrych pikseli jest 13 razy więcej. Zatem obraz powinien być wyraźny nawet przy dynamicznych scenach. Zakres kolorów jest tutaj bardzo szeroki, wystarczy spojrzeć na fakt, że 10-bitowa matryca wyświetla do 1,07 miliarda kolorów.

Wiele złącz, wiele urządzeń

Jak wiadomo w XXI wieku duża liczba różnych portów sprzyja funkcjonalności urządzeń. Tutaj znajdziecie dwa porty HDMI 2.1, jedno złącze DisplayPort 1.4 oraz wejście wielofunkcyjne USB-C. Pozwala na jednoczesne ładowanie z mocą 90 W oraz przesyłanie obrazu.

źródło grafiki MMD

Koncentrator z 4 wejściami USB-A pozwoli Wam na podłączenie innych urządzeń czy akcesoriów. 2 z nich obsługują szybkie ładowanie, także możecie wpiąć tutaj urządzenia z baterią, dzięki czemu naładują się.

Przełącznik KVM pozwli ustalić źródło obrazu. Jak to? Źródeł obrazu może być więcej, na przykład 2 komputery. Przy podpiętym zestawie jednej klawiatury i myszki możecie przełączać się pomiędzy urządzeniami na których chcecie pracować.

Nie mogło zabraknąć podświetlenia

źródło grafiki Evnia

Na pokładzie monitora znalazło się dynamiczne podświetlenie Ambiglow, które rozświetli od tyłu ekran. A to dzięki diodom przyklejonym z tyłu obudowy

Co oznacza dynamicznie podświetlenie? To, że dostosowuje natężenie i barwy względem tego co dzieje się na wyświetlaczu. Oczywiście diody mogą również świecić na wybrany przez Was kolor lub zsynchronizować się z dźwiękiem muzyki czy odtwarzanego wideo. Za dźwięk głównie odpowiadać będą zamontowane 4 głośniki o mocy 7,5 W każdy z nich.

Philips Evnia 49M2C8900 będzie dostępny w sklepach od połowy września. Sugerowana cena tego modelu wynosi 8 489 zł.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez