Chcesz ozdobić lampkami auto? Lepiej tego nie rób!

Ci z Was którzy wczuwają się w świąteczny klimat, mogą zechcieć nie tylko udekorować swoja choinkę, ale również samochód. Niewątpliwe taki pojazd będzie się wyróżniał, jednak może to mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Awatar Marta Urbaniak

Lampki świąteczne na choince ją zdobią, jednak zamontowane na samochodzie mogą zagrażać bezpieczeństwu.

Policja zatrzymała mężczyznę, którego pojazd był ozdobiony jak choinka w trakcie podróży.

Święta tuż tuż, niektórzy z Was mogą być w drodze do swoich rodzin, aby później razem zasiąść przy Wigilijnym stole. Nieliczni mogą wpaść na pomysł, aby nie tylko choinka została rozświetlona świątecznymi lampkami, ale również i samochód.

O tym, że nie jest to najlepszy pomysł przekonał się 22-letni kierowca ze Słupska, którego zatrzymała policja. Pojazd był dosłownie cały w kolorowych lampkach, które zostały przyklejona taśmą do nadwozia. Jak informują policjanci, nie jest to bezpieczne.

Podczas poruszania się autem po drodze warto pamiętać o przepisach ruchu drogowego, aby każdy uczestnik był bezpieczny podczas podróży. Zawarte są w nich szczegóły, które dotyczą wszelkich ozdób jakie mogą być przyczepiane do pojazdów.

Przede wszystkim nie powinny one wychodzić poza kształt karoserii czy tym bardziej wchodzić w pole widzenia kierowcy, ponieważ może to utrudnić prowadzenie i ocenę odległości innych obiektów na drodze kierowcy pojazdu jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Niedopuszczalne jest, aby montowane były światła migające i o żywych barwach, a takie cechy mają właśnie świąteczne lampki. Jeśli wpadniecie na taki sam pomysł jak 22-latek ze Słupska, to możecie się spodziewać mandatu w wysokości 500 zł. Niestety również zatrzymane jest prawo jazdy w takiej sytuacji. Mężczyzna zdjął w 3 minuty wszystkie przyklejone światełka i tym samym uniknął tego.

Niech Święta będą dla Was szczęśliwym czasem spędzonym w gronie bliskich, a dojazd do domu niech będzie bezpieczny.

Źródło: (X dawniej Twitter)

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez