„Rosyjska Tesla” wygląda jak elektryczna Multipla, ale w brzydszym wydaniu

Rosjanie chcą mieć swój własny samochód elektryczny. I w końcu go stworzyli, model Avtotor Amber zostanie w pamięci wielu osób na świecie, ale głównie ze względu… na wygląd pojazdu.

Awatar Marta Urbaniak

Rosjanie od jakiegoś czasu pracowali nad stworzeniem swojego pierwszego pojazdu elektrycznego.

Politechnika Moskiewska zaprezentowała prototyp “Avtotor Amber” o nietypowym wyglądzie.

Rosja słynie z legend o piciu mocnego alkoholu bez większych problemów i treningach śmiałków z niedźwiedziami. Cóż… Ten samochód wygląda równie ekstremalnie jak te opowieści. Politechnika Moskiewska zaprezentowała dumę Rosjan, jeśli chodzi o pierwszy pojazd elektryczny w tym kraju.

źródło grafiki X (dawniej Twitter)

Mowa o “Rosyjskiej Tesli”, która nosi oficjalną nazwę “Avtotor Amber”, jednak nie jest to ostateczny produkt, a jedynie prototyp. Dalsze prace mają zostać zlecone fabryce Avtotor w Kaliningradzie. Jest to dokładnie ta fabryka w której jakiś czas temu jeszcze powstawały samochody marek BMW, Ford, Hyundai i KIA, ale zaprzestano produkcji z uwagi na nałożone sankcje.

Mówi się, że “Avtotor Amber” ma być wykonany w 94% z części rosyjskich, można więc powiedzieć, że będzie to duma narodowa. Jego wygląd przyciąga szczególną uwagę i nic dziwnego.

źródło grafiki X (dawniej Twitter)

Mini reflektory z przodu w połączeniu z nietypowym kształtem nadwozia oraz małymi oknami i kołami względem całości prezentują się nietuzinkowo i oryginalnie. Charakterystyczny, wręcz przerysowany wygląd przypomina bardziej nieudaną zabawkę czy przeróbkę auta w Photoshopie.

Masowa produkcja tego wyjątkowego pojazdu ma rozpocząć się dopiero w 2025 roku. Zasadnicze pytanie brzmi czy do tego czasu rosyjski pojazd zmieni swoją stylistykę, czy jednak nie.

Wyśmiewany przez wielu Fiat Multipla prezentuje się lepiej, bowiem ma więcej cech, które przypominają typowe samochody. Jedno jest pewne “Avtotor Amber” może już wkrótce może stać się obiektem memów w Internecie i zyskać sławę z uwagi na swój wygląd.

Źródło: X (dawniej Twitter)

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez