HP Neverstop Laser – koniec problemów z drukarkami laserowymi

W czwartek (27.06.2019) mieliśmy okazję pojawić się na konferencji organizowanej przez HP, punktem programu była prezentacja zupełnie nowego rozwiązania do drukarek laserowych. Dzięki firmie HP już za niedługo nie będzie konieczne kupowanie nowego tonera, którego cena potrafi odstraszyć, a jedynie specjalny kartridż do jego ponownego napełnienia.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Eco friendly

Inżynierowie z HP pracowali nieprzerwanie przez 18 miesięcy by stworzyć rozwiązanie przyjazne nie tylko użytkownikowi, ale i środowisku. Nie jest tajemnicą, że do produkcji obecnie znanych tonerów wykorzystuje się nie tylko duże ilości plastiku czy innych elementów, które później trafiają na śmietnik. Innowacyjne rozwiązanie od HP stara się straty ograniczyć do minimum, nie tylko ograniczając ilość plastiku w swoich produktach, ale także wykorzystując materiały z recyklingu. Sama drukarka została wykonana w 25% z surowców wtórnych, a aplikator składa się z nich w aż 75%. 

Drukarki najtaniej

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi wśród europejskich przedsiębiorców, niemal 75 proc. właścicieli małych firm stwierdziło, że potrzebuję drukarki, której konfiguracja i eksploatacja nie wymagają dużego wysiłku. HP Neverstop Laser poprzez zastosowanie rewolucyjnego systemu napełniania oraz integrację cyfrową, eliminuje typowe dla dotychczasowych rozwiązań przerwy w druku. Tym samym, zapewnia przedsiębiorcom przewagę konkurencyjną, pomagając im rozwijać ich biznes.

Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska

W przypadku drukarek jest to cała seria HP Neverstop Laser, sama nazwa już sugeruje jakiego rodzaju są to urządzenia. Napełnianie  tonera na kolejne 2500 stron zajmuje niespełna 15 sekund. A sam kartridż po tym czasie nie jest już nam do niczego potrzebny, w tym miejscu pojawia się ogromna zaleta rozwiązania HP nad propozycjami konkurencji. Mowa tutaj oczywiście o cenie, ponieważ za aplikator, który zapewni nam toner na 2500 stron przyjdzie nam zapłacić dokładnie 49 zł. Jest to blisko 4 razy mniej niż w przypadku rozwiązań obecnie dostępnych na rynku, gdzie musimy wypełniać nie tylko kasetę na toner ale i inne elementy konieczne do poprawnego drukowania takie jak na przykład wałek. Oczywiście ten nie jest wieczny i trzeba go regularnie wymieniać, jednak jego żywotność wynosi 20 tys stron, czyli 8 pełnych napełnień pojemnika.

Drukarki najtaniej

Koszt nowego pojemnika wraz z wałkiem oraz tonerem na następne 5 tys. stron to 309 zł. W tym miejscu nie można zapomnieć o samych drukarkach, które będą dostępne już na koniec lipca tego roku. A mowa tu konkretniej o 4 różnych modelach, które będą oferować dodatkowe funkcje. 

4 nowe modele

Najtańszy model HP 1000a jest jednocześnie najbardziej podstawowym wariantem z całej serii. Oferuje jedynie połączenie przewodowe za pośrednictwem kabla USB, nie znajdziemy tu natomiast modułu Wi-Fi czy skanera. Model z oznaczeniem 1000w jest natomiast wyposażony już w moduł łączności bezprzewodowej co bądź co bądź powinno już stać się standardem jeżeli chodzi o drukarki. 

Modele oznaczone kolejno 1200a oraz 1200w mają analogiczne sposoby połączenia z komputerem jednak odróżnia jest obecność skanera dokumentów, a co za tym idzie także kilka dodatkowych funkcji. Najbardziej oczywistą jest oczywiście możliwość skanowania dokumentów poza tym jednak możemy drukarkę wykorzystać jak ksero. Dodatkowo wyższe modele są wyposażone w panel LCD, który informuje nas o podstawowych informacjach na temat samej drukarki. Oczywiście takie informacje można sprawdzić także za pomocą komputera. Jednak w przypadku drukowania ze smartfona taka możliwość może się okazać nieoceniona. 

Wszystkie modele oferują prędkość drukowania na poziomie 20 stron na minutę, natomiast sugerowane miesięcznie obciążenie to nawet 2500 stron, czyli dokładnie jeden pojemnik z tonerem.

Drukarki najtaniej

Nie może być jednak zbyt kolorowo i to dosłownie, modele HP Neverstop Paser mogą drukować jedynie w czerni. Co za tym idzie są kierowane głównie do małych i średnich firm gdzie drukuje się duże ilości dokumentów. Według samych przedstawicieli HP drukarka z takim sposobem uzupełniania tonera, która jednocześnie pozwala na druk w kolorze jest w pełni możliwa. Wszystko jednak w rękach konsumentów bo to od nich zależy czy takie rozwiązanie pojawi się na rynku. Jeżeli seria Neverstop Laser zostanie ciepło przyjęta także w Polsce możemy się spodziewać, że nawet w przyszłym roku zobaczymy wersję zdolną drukować w kolorze. 

Cena

Na koniec oczywiście ceny nowych drukarek, oraz przypomnienie cen wszystkich materiałów eksploatacyjnych, których cena oraz wydajność jest niewątpliwym atutem w porównaniu do konkurencji.

Za model najbardziej podstawowy czyli HP Neverstop 1000a przyjdzie nam zapłacić 999 zł, wariant z modułem Wi-Fi to już wydatek rzędu 1099 zł. Więksi bracia ze skanerem na pokładzie kosztują kolejno 1299 oraz 1399 za modele 1200a oraz 1200w. Warto tutaj wspomnieć, że wraz z drukarką otrzymujemy napełniony w pełni pojemnik wystarczający na 5000 stron zaraz po wyjęciu z opakowania. Nowy aplikator z tonerem na 2500 stron będzie kosztować dokładnie 49 zł, natomiast pojemnik z bębnem oraz tonerem na 5000 stron to wydatek na poziomie 309 zł. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez