Nothing Ear Stick podbija cenę Ear (1)! – Nie za drogo?

Nothing oficjalnie poinformowało o tym, że niedługo zaczną sprzedawać tajemniczy produkt nazwany „Ear Stick”. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że są to słuchawki bezprzewodowe, które powstały tylko po to, żeby podbić cenę Ear (1).

Awatar Mateusz Rej

Nothing oficjalnie poinformowało o tym, że niedługo zaczną sprzedawać tajemniczy produkt nazwany „Ear Stick”. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że są to słuchawki bezprzewodowe, które powstały tylko po to, żeby podbić cenę Ear (1).

Kolejny wyciek

Słuchawki Ear (1) Stick w Amazon (wyciek)
Źródło: @Senf – Oficjalny Discord Nothing

Słuchawki „ear (1) Stick” można było zobaczyć w tym roku na Amazonie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to ten sam produkt, co Nothing ear (1). Niemniej jednak brakuje w nich silikonowych nakładek, co sugeruje, że jest to tańsza propozycja tak, jak ma to miejsce w przypadku Apple. Droższe AirPods z dopiskiem „Pro” mają silikonowe nakładki, a te tańsze bez dopiska są w całości odlane z twardego tworzywa. Niestety w nazwie produktu, który jest jednocześnie jego opisem, nigdzie nie widnieje informacja o ANC i bezprzewodowym ładowaniu pudełka. 

Kilka dni temu (22 września) odbyło się posiedzenie członków oficjalnego serwera Discord Nothing, gdzie moderatorzy przybliżyli nieco więcej informacji na temat Ear Stick. Przede wszystkim wskazali, że słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym przechowywaniu oraz czasie pracy na baterii. Rzekomo dzięki pozbyciu się silikonowych nakładek mają być one wygodniejsze i idealnie sprawować się przy nauce, pracy i graniu w gry. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić? Ranking 2024

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth TWS są właściwie obowiązkowym dodatkiem dla każdego posiadacza smartfona. Ale jakie słuchawki bezprzewodowe kupić i na co zwrócić uwagę? 

Czytaj artykuł

Ear Stick podnosi poprzeczkę cenową

Wiele wątpliwości pozostawia cena 99 euro (ok. 499 zł), czyli dokładnie ta sama, którą premierowo miały Nothing Ear (1). Absurdem jest płacić tyle samo (a może nawet więcej) za produkt oferujący mniej. Nothing doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego podnieśli cenę lepiej doposażonych Nothing Ear (1), przenosząc je o półkę wyżej. Jeszcze w zeszłym tygodniu były dostępne u oficjalnego dystrybutora za 449 zł, a teraz to koszt aż 649 zł. 

Nothing Ear Stick w dłoni
Źródło: Nothing

Zatem Nothing oferując uboższe Ear Stick zwiększają marżę Ear (1) windując ich cenę w górę. Wygląda to jak książkowy zabieg maksymalizujący przychody godny Apple. Jednakże to nie pierwszy, i zapewne nie ostatni, raz jak Nothing papuguje coś po gigancie z Cupertino. Ich marketing w dużej mierze opiera się na tym, że chcą być alternatywą dla Apple, o czym nawet mówią otwarcie. Wcześniej potwierdzał to tylko design ich urządzeń, a teraz niestety ceny…  

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

O co chodzi z tym Nothing Phone?

Niewiele osób jest zainteresowanych nowymi, czy też niepopularnymi producentami smartfonów, gdyż zazwyczaj są oni owiani negatywną sławą. Natomiast nowo utworzone Nothing narobiło nie tylko szumu, ale i nadziei i to nie bez powodu.

Czytaj artykuł

Źródło miniaturki: Nothing

Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez