Do
góry

Uber Pets – nowa funkcja dostępna również w Polsce

Jak na razie Uber Pets działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Trójmieście, Lublinie oraz w Aglomeracji Górnośląskiej. Cena przejazdu jest zbliżona do tego realizowanego za pomocą usługi UberX.

Przygotowanie do przejazdu

Samo zamówienie realizowane w aplikacji nie różni się niczym od zwykłego przejazdu, podobnie wybieramy naszą lokalizację i adres docelowy. Następnie zlecenie zostaje zaakceptowane przez jednego z kierowców znajdujących się w okolicy. 

W razie możliwości, powinniśmy wziąć ze sobą koc lub inny materiał na którym przewieziemy naszego pupila. W innym wypadku zalecane jest trzymanie go na kolanach i pilnowanie, aby w żadnym wypadku nie przeszkadzał naszemu kierowcy.

Teoretycznie, usługa Uber Pets zakłada możliwość przewozu dwóch osób oraz jednego zwierzęcia. Zgodnie z regulaminem, kierowca może wydać zgodę na zabranie dodatkowego pasażera lub pupila. Dlatego powinniście pamiętać o wcześniejszym skontaktowaniu się z nim, za pomocą aplikacji.

Usługa zakłada możliwość przewożenia ze sobą psów i kotów, więc jeśli chcemy przewieźć inne zwierzę – podobnie jak w przypadku liczby, powinniśmy wcześniej poinformować o tym kierowcę. Przewożony pies musi znajdować się na smyczy, zaś każdy inny zwierzak powinien być umieszczony w specjalnym transporterze. W przypadku gdy nasz pupil sprawia wrażenie niebezpiecznego, kierowca może odmówić jego przewiezienia.

Opłaty za wyrządzone szkody

Oprócz tego, że sam przejazd Uber Pets jest trochę droższy od zwykłego przejazdu, istnieją sytuacje przez które będziemy musieli zapłacić nieco więcej, niż zakładaliśmy. W przypadku pozostawienia w samochodzie sierści, włosów lub brzydkiego zapachu po naszym pupilu, nie musimy martwić się o dodatkowe opłaty. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w przypadku, gdy nasz zwierzak na przykład uszkodzi fotele, zwymiotuje poza nasz koc czy transporter. W takim wypadku zapłacicie ekstra za sprzątanie w imieniu kierowcy.

Zarówno Uber, jak i sam kierowca nie zapewniają ubezpieczenia dla przewożonego zwierzęcia. Decyzję o przewozie podejmujemy na własną odpowiedzialność, więc w przypadku wyrządzenia szkód lub poniesienia kontuzji, sami ponosimy tego konsekwencje.

Uber wspiera program Adopciaki.pl

W związku z wprowadzeniem nowej funkcji dla użytkowników aplikacji w wybranych miastach w naszym kraju, Uber nie zapomniał o dodatkowym wsparciu dla naszych pupili. Dodatkowo postanowili oni wesprzeć prowadzony przez Fundację Viva! – program Adopciaki.pl, który zrzesza wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe dla bezdomnych psów i kotów. Uber udostępnił im również pulę kodów na darmowe przejazdy, które wolontariusze mogą wykorzystać na przejazdy związane z adopcją i transportem zwierząt do nowych rodzin!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!