Ranking – Jaki mikrofon na USB kupić?

Rozmowy przez Internet ostatnio zyskały na znaczeniu. Wraz z nimi pojawiła się potrzeba zakupu lepszego sprzętu, jednak, jaki mikrofon na USB kupić?

Odpowiedź na takie pytanie jest łatwa jedynie z pozoru. W sieci jest mnóstwo różnego rodzaju modeli, które tylko na pierwszy rzut oka różnią się bardziej lub mniej fikuśnym designem oraz ceną. Jednak co takie rozwiązania mają faktycznie do zaoferowania, a przede wszystkim czy są warte Waszych ciężko zarobionych pieniędzy? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym rankingu.

Genesis Radium 100

Zaczniemy już klasycznie, jak co ranking, od propozycji najtańszej, w tym wypadku od firmy Genesis. Ten model to najbardziej podstawowa propozycja, dla osób, którym nie zależy na dodatkowych funkcjach i potrzebują najprostszego urządzenia do komunikacji. Radium 100 to mikrofon stojący bezpośrednio na blacie biurka. Sama kapsuła została umieszczona na giętkim pałąku, dzięki czemu dowolnie dopasujecie jej pozycję by pozostałe osoby słyszały Was doskonale.

Jest to oczywiście konstrukcja podłączana za pośrednictwem złącza USB i działa od razu po podpięciu do komputera. Nie wymaga on też dodatkowej konfiguracji przed dołączeniem do rozmowy. Kabel dołączony do tego mikrofonu ma długość 1.5 metra i znajduje się w materiałowym oplocie. W postawie mikrofonu umieszczono kilka dodatkowych funkcji. Na górze znajduje się przycisk do szybkiego wyciszania, a z tyłu gniazdo 3.5mm do podłączenia słuchawek.

SPC Gear SM900T

Propozycja od firmy SPC to już nieco bardziej klasyczny mikrofon. SM900T jest to konstrukcja pojemnościowa o charakterystyce kardioidalnej. Oznacza to, że dźwięk wychwytywany jest dookólnie za wyjątkiem tyłu mikrofonu. W zestawie poza samym SM900T otrzymujecie także koszyczek antywstrząsowy, który jest niezwykle przydatnym dodatkiem. Eliminuje on bowiem mniejsze i większe drgania, które są słyszalne przy zastosowaniu sztywnych mocowań.

Do tego w opakowaniu znajdziecie dedykowany trójnóg do postawienia tego mikrofonu na biurku oraz kabel USB do połączenia z komputerem. Podobnie jak w przypadku modelu od firmy Genesis tak i propozycja od SPC jest typu Plug-n-Play. Oznacza to, że nie musicie instalować żadnych sterowników czy też programów towarzyszących by cieszyć się pełnymi możliwościami tego modelu. Wszystkie akcesoria są wyposażone w standardowy gwint calowy – w przyszłości będziecie mogli się dodatkowo wyposażyć na przykład w ramię mikrofonowe.

Genesis Radium 400

Wracamy do firmy Genesis oraz pełnego zestawu mikrofonowego, który będzie Wam służyć przez długie lata. Sam mikrofon Radium 400 to również model pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej. Tego typu mikrofony oferują nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku przy zachowaniu jego dynamiki oraz głębi. Świetnie nadają się właśnie do prowadzenia rozmów, ale też podcastów.

W zestawie z Radium 400 otrzymujecie pełne wyposażenie. Największym elementem w tym całym zestawie jest ramię mikrofonowe z preinstalowanym kablem USB. Dzięki temu nie będziecie musieli się martwić o jego ciągłe układanie. Do ramienia dołączono także koszyczek antywstrząsowy, w który wkładacie mikrofon. Dzięki temu żaden niepożądany dźwięk nie trafi do Waszych rozmówców. Ostatnim elementem, który dodatkowo umili korzystanie z tego mikrofonu jest dedykowany popfiltr.

Beyerdynamic Fox

Teraz coś dla osób, których pasją jest tworzenie i obróbka dźwięku. Beyerdynamic Fox to mikrofon wyprodukowany przez legendarną w świecie audio firmę. Oferuje nie tylko szerokie możliwości konfiguracji za pomocą potencjometrów umieszczonych bezpośrednio na obudowie mikrofonu. Ponadto znalazło się tutaj także gniazdo 3.5 mm do podłączenia słuchawek. W tym wypadku te będą nie tylko kierować dźwięk z komputera do Waszych uszu, ale także zapewnią odsłuch tego, co słyszy mikrofon na żywo.

To nie jest jednak jedyna jego funkcja. Firma jak przystało na profesjonalny sprzęt audio, na pokładzie znalazły się przetworniki ADC oraz DAC wysokiej klasy. Oferują one nagrywanie oraz odtwarzanie dźwięku w jakości HiRes 24bit/96kHz. Dzięki czemu możecie nie tylko wydobyć więcej z Waszego głosu, ale także z instrumentów akustycznych nagrywanych właśnie tym mikrofonem. W zestawie otrzymujecie także dedykowany metalowy popfiltr.

HyperX Quadcast

O tym mikrofonie mogliście już usłyszeć przynajmniej raz, jeżeli śledzicie nasz kanał na YouTube. HykerX Quadcast to przynajmniej w teorii mikrofon kierowany dla streamerów. Jednak jego konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania sprawiają, że jest to sprzęt szalenie uniwersalny. Jego przeznaczenie może zdradzać jedynie design oraz dość drapieżna czarno-czerwona kolorystyka. Ten model jest także jedyny w swoim rodzaju pod względem koszyczka, który jest zamontowany na stałe.

Na szczęście producent w tym wypadku dorzuca montaż do klasycznego statywu mikrofonowego, jeżeli nie lubicie mikrofonów stojących na biurku. HyperX Quadcast jak sama nazwa może wskazywać został wyposażony w kilka kapsuł mikrofonowych, dzięki czemu może zbierać dźwięk na kilka różnych sposobów. Te możecie wybierać za pomocą dedykowanego potencjometru z tyłu obudowy. Tam też znalazło się dodatkowo złącze słuchawkowe, a na spodzie pokrętło do regulacji czułości mikrofonu.

Elgato WAVE:3

Ostatni na naszej liście to mikrofon równie wyjątkowy, co jego poprzednik. Elgato WAVE:3 właściwie jako jedyny ze wszystkich tutaj przedstawionych ma w swoim arsenale funkcji dedykowany program. Ten model mieliśmy już okazję sprawdzić na naszej stronie. Poniżej znajdziecie link do pełnego testu tego sprzętu oraz opisu wszystkich funkcji.

Sam mikrofon jest dość niewielkich rozmiarów i przychodzi do Was bezpośrednio zamontowany na statywie. Jeżeli chcielibyście umieścić go na przykład w koszyczku antywstrząsowym to musicie zakupić dedykowane rozwiązanie. Na froncie znalazło się pojedyncze pokrętło, które dodatkowo jest zintegrowane z przyciskiem. Za jego pomocą sterujecie czułością mikrofonu, głośnością słuchawek oraz intensywnością miksu na żywo.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Elgato Wave 3 | Mikrofon skrojony pod streamerów

Elgato Wave 3 to najnowszy model z rodziny mikrofonów tej marki. Jest to jednocześnie pierwsze takie podejście firmy do stworzenia urządzeń, które swoimi funkcjami i możliwościami zaspokoją wyszukane gusta streamerów.

Czytaj artykuł

Z tyłu znalazło się wyjście słuchawkowe oraz gniazdo USB-C do połączenia go z komputerem. Elgato WAVE:3 współpracuje z dedykowaną aplikacją, która w zasadzie jest wirtualnym mikserem z dwoma kanałami wyjścia oraz kilkoma wejścia. Dzięki temu znacząco ułatwia on pracę między innymi streamerom. Niemniej jednak takie funkcje mogą być też szalenie przydatne na co dzień, w trakcie pracy czy rozrywki.

Podsumowanie

To już wszystkie przygotowane przez nas propozycje mikrofonów na USB. Mamy nadzieję, że znaleźliście wśród nich coś, co będzie odpowiadać Waszym wymaganiom i sprawdzi się zarówno w takcie pracy, nauki, ale i rozrywki. Być może jakiegoś modelu tutaj zabrakło, jeżeli tak to koniecznie podzielcie się Waszą opinią w komentarzu.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Siemanko
    Siemanko

    Zabrakło dla mnie rode nt-usb mimo że to jest bardzo dobry mikrofon albo audiotechnica at2020 USB

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez