Back to School, czyli najlepsze hulajnogi elektryczne dla uczniów i studentów

Za kilka tygodni uczniowie wrócą do szkół, a niedługo później studenci zawitają na swoje uczelnie. Choć wakacje jeszcze trwają, już teraz warto rozejrzeć się za przydatnym środkiem transportu, jakim zdecydowanie są hulajnogi elektryczne!

Hulajnogi elektryczne w życiu codziennym

Jak podkreślamy przy każdej możliwej okazji, hulajnogi elektryczne to jeden z najlepszych środków transportu, z którego mogą korzystać praktycznie wszyscy. Niezależnie od tego, czy mówimy o dzieciach, młodzieży, osobach dorosłych czy osobach starszych, przy odrobinie wiedzy i samozaparcia każdy z nas może nie tylko korzystać z hulajnóg, ale i pokochać je jako codzienny środek transportu.

W związku z tym, że obecnie trwają wakacje, a po tym pięknym okresie niektórych z nas czeka powrót do szkół i na uczelnie, jest to idealny moment na sprawdzenie, które hulajnogi elektryczne sprawdzą się najlepiej w przypadku uczniów i studentów!

Zanim jednak o polecanych modelach, warto na chwilę zatrzymać się przy największych plusach hulajnóg, jako codziennego środka transportu. Oprócz tego, że jazda na tym sprzęcie potrafi sprawić naprawdę dużo przyjemności, przemieszanie się na nich jest nie tylko bardzo sprawne, ale i nie wymaga zbyt wielu umiejętności. \

Wybierając modele dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników nie musimy martwić się o ich moc czy bezpieczeństwo, bowiem hulajnogi z tego segmentu są stworzone z myślą o krótszych i dłuższych podróżach – zarówno tych w terenie typowo miejskim, jak i np. na mniej wymagających ścieżkach leśnych.

Najlepszy środek transportu dla uczniów i studentów

Dlaczego jednak hulajnogi elektryczne to bardzo dobry wybór dla przedstawicieli tych konkretnych grup odbiorców? Przede wszystkim, taki środek transportu świetnie sprawdza się w codziennych dojazdach do szkół i uczelni, powrotach do domu, ale też w ramach innych aktywności i szeroko pojętym czasie wolnym.

Hulajnogi mogą pomóc w ominięciu korków i kosztów paliwa (dojazdy samochodem) czy ścisku w pojazdach komunikacji miejskiej, na które tym samym nie będziecie musieli już więcej czekać. Jednocześnie warto pamiętać, że jest to bardzo ekologiczne oraz – przy zachowaniu zdrowego rozsądku i wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów (przede wszystkim kasku) – bezpieczne rozwiązanie.

Mimo tego, że komunikacja miejska w Warszawie jest całkiem dobrze opracowana, to czasami nawet autobusy muszą mierzyć się z problemami na trasie. Dzięki hulajnodze mogę zrezygnować z jeżdżenia w tłoku i szybko pokonywać trasę dom-uczelnia-dom, tym samym czerpiąc z obecności na świeżym powietrzu.

— Michał, 23-letni student z Warszawy

W ostatnim czasie omawiany rynek rozrósł się już do tego stopnia, że każdy potencjalnie zainteresowany użytkownik znajdzie coś dla siebie. Niezależnie więc od tego, czy będzie Wam zależało na trochę większej mocy, czy niskiej wadze i tym samym lepszej mobilności w transporcie – z pewnością się nie zawiedziecie!

Lekkie hulajnogi dla młodych uczniów (12+)

Motus Scooty 10 Lite Gen5

Hulajnogi elektryczne łączą, nie dzielą – dlatego też w zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji dla nieco młodszych uczniów! Do tego grona śmiało można zaliczyć Motus Scooty 10 Lite Gen5, czyli ważącą zaledwie 12,5 kg hulajnogę z 10-calowymi kołami! Producent nie zapomniał również o aspektach bezpieczeństwa, dlatego na pokładzie znalazły się kierunkowskazy i dużo odblasków.

Pozostając w temacie lekkich propozycji, wrzucając na wagę Motus Scooty 10 Gen5 (z zasięgiem do 65 km) co prawda zobaczymy bardziej pokaźną liczbę, ale nadal mówimy o zaledwie 17,8 kg. Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji z serii Scooty, na pokładzie znalazły się 10-calowe koła i silnik o mocy szczytowej na poziomie 700W oraz kierunkowskazy i elementy odblaskowe.

Motus Scooty 10 Gen5

Co dla prawie pełnoletnich jeźdźców? (17+)

Przesuwamy się o kilka lat i przechodzimy do kolejnej kategorii, w której również znalazły się dwie propozycje. Pierwsza z nich to hulajnoga Motus PRO10 Urban, z bezszczotkowym silnikiem o mocy szczytowej 800W. Choć nadal mamy do czynienia z kołami o tej samej średnicy, to w tej kategorii musimy liczyć się z większą wagą urządzeń (23,4 kg), a to za sprawą różnic w rozmiarach i wykorzystanych materiałach.

Motus PR010 Urban

Ruptor R1, czyli przedstawiciel serii określonej mianem „Miejski Drapieżnik” dość dużo mówi nam o tym, z czym mamy do czynienia. Te ważące 24,5 kg hulajnogi elektryczne są w stanie zapewnić użytkownikom do nawet 80 km na jednym ładowaniu, przy jednoczesnym osiąganiu maksymalnej prędkości w granicach 20-45 km/h.

Coś, co może okiełznać studencki pośpiech

Jeśli jesteście uczniami lub studentami, to pewnie wiecie, co mamy na myśli używając tego typu określeń. Czas nigdy na nas nie zaczeka, dlatego nasz środek transportu – w tym przypadku hulajnogi elektryczne – nie mogą nas zawieść w żadnej chwili!

W awaryjnych sytuacjach sprawdzi się np. Motus PRO10 2022, czyli sprzęt z silnikiem o mocy szczytowej 810 W, który na jednym ładowaniu może przejechać od 55 do nawet 70 kilometrów! Oprócz tego, ważąca 22,7 kg hulajnoga może „pochwalić” się udźwigiem nawet 120 kg, czasem ładowania 9-10 godzin, podwójną stabilną amortyzacją, hamulcami tarczowymi i… regulowaną wysokością kierownicy!

Podobnie jak inni studenci, swoją hulajnogę wykorzystuje przede wszystkim do dojazdów na uczelnię i z powrotem. Oprócz tego, towarzyszy mi także podczas codziennych wypadów do sklepu, a w tym roku zabieram ją nawet na wakacje!

— Karolina, 19-letnia studentka z Katowic

A może potrzebujecie zdecydowanie wyższych osiągów? Żaden problem! Być może Wasze oczekiwania lepiej spełni Dualtron Togo z silnikiem 1000W, który może osiągnąć moc szczytową równą nawet 1800W! Ta hulajnoga może towarzyszyć nam podczas trasy nie dłuższej niż 65 km, a także jest w stanie osiągnąć (nielegalną w miejskich warunkach) prędkość maksymalną na poziomie ok. 52 km/h.

Hulajnogi elektryczne dla wymagających

Wisienka na torcie, czyli hulajnogi elektryczne dla doświadczonych użytkowników, którzy mają wysoko zawieszone wymagania. Te może spełnić chociażby Motus PRO10 Sport Daytona, która już samą nazwą – i wyglądem, bo design nawiązuje do wyścigów NASCAR – może budzić niemały szacunek. Na pokładzie znalazły się dwa silniki o szczytowej mocy 1300W każdy, a maksymalny zasięg hulajnogi to około 65 km.

Zsumowana moc szczytowa dwóch silników na poziomie ok. 4000W, hydrauliczne hamulce, wyścigowy tempomat i prędkość maksymalna 60 km/h, to tylko część wzbudzających respekt specyfikacji ostatniej pozycji w zestawieniu – modelu Dualtron Spider II. Na jednym ładowaniu hulajnoga może przejechać do nawet 100 km trasy, w czym pomoże jej pojemna bateria 30Ah 60V LG.

Powyższe modele są dostępne w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7Way.pl, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.

A w jakich sytuacjach Wy najczęściej wykorzystujecie hulajnogi elektryczne? Dajcie znać, co jest dla Was najważniejsze przy wyborze nowego „towarzysza”!

Tekst powstał we współpracy z firmą Barel

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez