HiSense PX1-Pro

Projektor, kino w domu czy jeszcze coś innego? Czym jest Hisense PX1-Pro?

Oglądalność telewizji ciągle spada, więc niektórzy decydują się na wymianę swoich telewizorów na projektory. Jeśli jednak chcecie spróbować jakiejś innowacji, możecie zainteresować się produktem HiSense PX1-Pro, czyli… projektorem krótkiego rzutu!

Dlaczego Hisense PX1-Pro to nie TV?

Jak informuje producent, Hisense PX1-Pro to projektor krótkiego rzutu, więc nie powinniśmy nazywać go telewizorem. Co więc w ogóle o tym świadczy?

Produkt chińskiego producenta nie ma wbudowanego tunera telewizyjnego, który umożliwia nam oglądanie telewizji. Jednocześnie nazwa produktowa tego urządzenia to „Laser TV”, co może nieźle namieszać głowie.

Gratka dla kinomaniaków

Niezależnie od tego, jak często pojawiamy się w publicznych kinach, większość z nas zapewne choć raz pomyślała o tym, że chciałaby mieć własną salę kinową w swoim miejscu zamieszkania. Niestety, w większości przypadków wiąże się to nie tylko z dużymi kosztami, ale i potrzebą wygospodarowania powierzchni o pokaźnych rozmiarach.

HiSense PX1-Pro - obraz

Rozwiązaniem tego typu problemów może okazać się Hisense PX1-Pro, czyli urządzenie określane jako projektor krótkiego rzutu. Produkt od HiSense jest co prawda nieco większy od „standardowych” projektorów, ale nadal zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, do najzwyklejszego telewizora.

HiSense PX1-Pro - gniazda

Wspomniany rozmiar jest spowodowany między innymi zainstalowaniem wysokiej jakości zestawu audio, w skład którego wchodzą dwa głośniki stereo wspierające technologie Dolby Digital i Dolby Atmos. Z tyłu urządzenia znalazły się dwa gniazda HDMI 2.1, jedno wyjście optyczne, gniazdo USB, port Ethernet i złącze zasilania.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Hisense pokazał telewizor dla najbardziej hardcorowych graczy

Hisense to marka, która może pochwalić się telewizorami laserowymi czy modelami z technologią miniLED. Co zaskakuje to dedykowane urządzenia stworzone z myślą o graczach i ich wysokich wymaganiach.

Czytaj artykuł

Jaki obraz generuje Hisense PX1-Pro?

Jednym z największych plusów w kontekście przesyłanego obrazu jest fakt, iż projektor ten jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K. Na docenienie zasługuje także fenomenalna przestrzeń barwowa, bowiem zastosowana paleta barw może wyświetlić nawet ponad miliard kolorów.

HiSense PX1-Pro - obraz

Nie zabrakło także wsparcia dla standardu HDR10, choć – oprócz tych wszystkich ogromnych plusów pod względem jakości obrazu – nie możemy zapomnieć o jednym z minusów, czyli jasności. Urządzenie to jak najbardziej sprawdzi się w ciemniejszych pomieszczeniach, jak właśnie mniej lub bardziej prowizoryczne kina domowe. Problem pojawia się jednak w przypadku korzystania z niego w dzień, np. w bardzo dobrze oświetlonym salonie.

HiSense PX1-Pro - obraz

Warto jednak wspomnieć, że tego typu projektory lepiej wpływają na nasze oczy, niż standardowe telewizory. Wszystko dlatego, że generowane światło trafia do nas dopiero po odbiciu od ściany lub innej powierzchni, dzięki czemu nie będzie miało aż tak złego wpływu, jak w przypadku bezpośredniego kontaktu. W celu uzyskania lepszej jakości obrazu, można pomyśleć też o zastosowaniu dedykowanego ekranu, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej, niż zwykła ściana.

Rozmiar ma znaczenie (i Hisense o tym wie)

W przypadku opisywanego modelu HiSense PX1-Pro zdecydowanie nie można martwić się także o rozmiar wyświetlanego obrazu. Urządzenie to jest w stanie bowiem „przygotować” ekran o maksymalnej przekątnej 130 cali, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z oglądania niczym w prawdziwej sali kinowej.

HiSense PX1-Pro - obraz

Warto jednak wspomnieć, że za pomocą tego projektora możemy „aktywować” ekran w rozmiarze od 90, do nawet 130 cali. Nie wymaga to również od nas większego wysiłku, bowiem do zwiększenia „powierzchni roboczej” wystarczy odsunąć urządzenie od ściany lub dedykowanego ekranu.

Konfiguracja i żywotność

Pełna kalibracja ustawień jest wykonywana automatycznie, co pozwoli już na początku przygody zniwelować jakiekolwiek problemy czy błędy w ustawieniach. Co więcej, Hisense pokusił się o zamontowanie specjalnego sensora, który automatycznie wyłącza laser, gdy ktoś znajdzie się zbyt blisko urządzenia.

Ile w ogóle jest w stanie wytrzymać tego typu urządzenie? Jak zapewnia producent, żywotność laserów (nazywanych również po prostu źródłami światła) to około 25 tysięcy godzin. Idealnym zobrazowaniem tego, jak długo powinien wytrzymać projektor, jest fakt, iż cały rok to mniej niż 9 tysięcy godzin. Ciężko więc oczekiwać, że matryca w telewizorze – przynajmniej na ten moment – byłaby w stanie wytrzymać tak długo.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

120-calowy telewizor laserowy od Hisense już w Polsce

Hisense prezentuje kolejne telewizory laserowe, tym razem 120-calowy i 100-calowy. Modele wprowadzają nową definicję obrazu laserowego, aby sprostać wymaganiom klientów. Wrażenia jak z seansu kinowego z zachowaniem naturalnych barw.

Czytaj artykuł

Dla kogo jest Hisense PX1-Pro?

Przede wszystkim dla osób, które po prostu chciałyby mieć kino w swoim domu. Projektor krótkiego rzutu od HiSense z zintegrowanym systemem Android TV umożliwia korzystanie z szerokiej oferty serwisów streamingowych. W związku z tym, użytkownicy mogą cieszyć się najnowszymi produkcjami w wysokiej jakości, nawet we własnym zaciszu domowym!

HiSense PX1-Pro - filmy

Zasmucić trzeba jednak graczy, bowiem HiSense PX1-Pro nie będzie dla nich najlepszym możliwym wyborem. Urządzenie obsługuje co prawda dedykowany tryb gry czy technologię ALLM (Auto Low Latency Mode – funkcja zapewniająca najniższe możliwe opóźnienie). Częstotliwość odświeżania jest jednak ograniczona do 60 Hz, a input-lag w najlepszym wypadku wynosi 30 ms. Podsumowując: gry single player – tak, multiplayer – nie.

HiSense PX1-Pro - gry

Ważnym czynnikiem jest również cena, bowiem Hisense PX1-Pro zdecydowanie nie należy do tanich pozycji. Jednak przed pochopnymi osądami, warto sprawdzić, ile trzeba zapłacić za inne projektory generujące obraz o podobnych rozmiarach, nie mówiąc nawet o telewizorach.

Czy pomijając cenę, urządzenie HiSense PX1-Pro wzbudza Wasze zainteresowanie? Bylibyście w stanie zamienić standardowy telewizor na projektor krótkiego rzutu?

Hisense PX1-Pro został wypożyczony od producenta.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez