Już od ponad roku wielu z Was miało okazję zasmakować pracy zdalnej. Część zapewne wciąż pracuje i uczy się w ten sposób. Dlatego doskonale wiecie, że wykonywanie obowiązków w ten sposób należy do rzeczy najprzyjemniejszych. Szczególnie jeżeli porównać to z klasyczną pracą czy nauką za biurkiem. Dzisiaj przygotowaliśmy listę kilku gadżetów, a niekiedy wręcz sprzętów, które pomogą Wam w trakcie zdalnych zadań.
Newell NH003
Lampka na biurko to wręcz konieczność, a nie tylko przydatny gadżet, szczególnie teraz kiedy za oknem wciąż szybko robi się ciemno. Propozycja od firmy Newell to tylko z pozoru zwykłe oświetlenie biurka, które co wieczór może być przydatne w pracy. Jak już przystało na portal technologiczny, ta ma do zaoferowania kilka dodatkowych, niezwykle przydatnych funkcji.
Jedną z ciekawszych jest jej konstrukcja, dzięki dość specyficznej budowie możecie ją ustawić np. za laptopem by oświetlała klawiaturę oraz wszystko wokół. To wpłynie pozytywnie nie tylko na łatwość pisania, ale też Wasz wzrok, o który przecież trzeba dbać. To jednak nie wszystko, za pośrednictwem panelu dotykowego, który znalazł się w podstawie, możecie dopasować temperaturę czy jasność generowanego światła.
Zmienna temperatura barwowa w połączeniu z wcześniej opisanymi możliwościami ustawienia będą miały pozytywny wpływ na Wasze oczy. Powinniście się znacznie mniej męczyć nawet pracując do późna przed ekranem komputera. Ostatnią funkcją, o której warto wspomnieć jest dodatkowy port USB, który znalazł się z tyłu. Możecie tam podłączyć dowolny gadżet, by ładował się w trakcie Waszego dnia pracy czy nauki.
SteelSeries Arctis 1
Przez ostatni rok zapewne wielu z Was już zdążyło wyposażyć się w słuchawki do rozmów online. Jednak jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to mamy propozycję, która nie tylko nie nadszarpnie budżetu, ale także będzie uniwersalna do pracy, nauki czy rozrywki. SteelSeries Arctis 1 stosunkowo niedrogi jednak świetny headset oferujący właściwie wszystko, czego potrzeba do komunikacji przez Internet. Ten model już niejednokrotnie pojawiał się na naszej stronie, jednak głównie w wersji Wireless.
Tym razem mowa o wariancie przewodowym, który jest znacznie tańszy, a oferuje praktycznie to samo. Słuchawki mają klasyczną konstrukcję bez dodatkowych udziwnień, jednak warto zwrócić uwagę na pady. Jak w całej serii Arctis, tak i tutaj te wykonano z pianki memory pokrytej materiałem. Dzięki temu użytkowanie ich przez kilka godzin nie powoduje dyskomfortu.
Na lewej słuchawce znajduje się całe „centrum dowodzenia”, od dołu wychodzi długi kabel mierzący 3 m długości. Ten zakończony jest klasycznym złączem 3.5 milimetra, które bez problemu podłączycie do laptopa. Dalej znalazł się tam suwak do wyciszania mikrofonu oraz potencjometr do sterowania głośnością. Warto tutaj dodać, że sam mikrofon jest odpinany i w każdej chwili możecie go po prostu wyciągnąć.
Przejściówki USB-C
Przejściówki USB-C stały się dla wielu osób wręcz koniecznością, producenci laptopów zmuszają swoich użytkowników, by Ci inwestowali w dodatkowe akcesoria. Wszystko by komputery mogły być jeszcze cieńsze i lżejsze. Jednak w warunkach roboczych gdzie potrzebujecie skorzystać z dodatkowego monitora czy kablowego połączenia internetowego zaczyna się problem.
GreenCell AK61
W poszukiwaniu odpowiedniej przejściówki warto zainteresować się firmą GreenCellm w tym wypadku modelem AK61. Jednak od razu na wstępie warto zaznaczyć, że nie jest on niestety kompatybilny z najnowszymi MacBookami opartymi o procesor M1. Ze wszystkimi komputerami czy nawet tabletami lub smartfonami działa bez problemu. Jednocześnie ma do zaoferowania całkiem sporo, w tej niewielkiej kostce znalazło się 6 najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników portów.
Do Waszej dyspozycji oddano trzy gniazda USB 3.0, każde o pełnej przepustowości 5 Gbps. Do tego pojedyncze złącze RJ45, wykorzystywane do przewodowego łączenia się z siecią. Ostatnie jest HDMI, które umożliwia przesyłanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Nie zabrakło też USB-C pass-through do ładowania z maksymalną mocą 87W.
Baseus CAHUB-AJ0G
Przygotowaliśmy też coś specjalnie dla posiadaczy komputerów MacBook, niestety z wyłączeniem najnowszej generacji, czyli z procesorami M1. Wynika to z budowy stacji dokującej i faktu, że nowe komputery Apple mają jedynie 2 porty USB-C. Firma Baseus już jakiś czas temu zaprezentowała niezwykle intrygujący pomysł na stację dokującą zamkniętą w bardzo mobilnym opakowaniu.
Stacja dokująca od firmy Baseus wykorzystuje wszystkie 4 porty USB-C jakie są dostępne w MacBookach. Jednak spokojnie, korzysta jedynie z dwóch, dwa pozostałe to pass-trough o pełnej wydajności sięgającej 40 Gbps. Po za tym w tych niewielkich hubach znalazły się łącznie trzy port USB 3.0, pojedyncze złącze HDMI, w takiej samej ilości obecne jest gniazdo słuchawkowe oraz RJ45.
Dodatkowym atutem tego rozwiązania, jest fakt, że służy także jako podstawka pod laptopa. Nieznacznie podnosi klawiaturę oraz ekran, dzięki czemu możecie pracować znacznie wygodniej. Będzie to też nie bez znaczenia dla temperatur w trakcie wytężonej pracy.
Router Wi-Fi
Nie ma nic gorszego podczas zdalnego wykonywania obowiązków niż zrywające się połączenie internetowe. Podobnie jak w przypadku przejściówek USB-C, tak i tutaj przygotowaliśmy dwie propozycje. Jedną dla osób, które mogą skorzystać z klasycznego połączenia przewodowego jak na przykład światłowód. Natomiast drugą dla tych z Was, którzy muszą sobie radzić z Internetem dostarczanym do Waszego domu za pośrednictwem 4G LTE.
D-Link AC1200 COVR
Na początek zajmiemy się rozwiązaniem nieco bardziej klasycznym, ale z niezwykle ciekawą i przyszłościową technologią. Mowa tutaj o domowej sieci mesh Wi-Fi. Tym tematem zajmowaliśmy się już nie jeden raz, zarówno na stronie, jak i kanale YouTube. Zasada działania takiej sieci jest niezwykle prosta. W przypadku propozycji od firmy D-Link, jedno z urządzeń podłączacie do klasycznego modemu dostarczanego przez dostawcę, a drugie po prostu ustawiacie w miejscu, gdzie pracujecie lub macie słaby zasięg sieci.
Te dwa po szybkiej konfiguracji połączą się ze sobą, dając Wam dostęp do szybkiej sieci w całym domu. Technologia mesh tworzy bezpośredni tunel pomiędzy urządzeniami, dzięki czemu informacje przesyłane są bez opóźnień. Dodatkowo drugi router wyposażony jest w wyjściowe gniazdo LAN, dzięki czemu możecie podłączyć do niego na przykład laptopa lub nawet komputer stacjonarny. Tym samym nie będziecie musieli prowadzić okablowania przez cały dom lub mieszkanie. Jeżeli interesują Was inne routery to koniecznie sprawdźcie nasz styczniowy ranking.
Huawei B311-221
Dla tych z Was, którzy z różnych przyczyn muszą korzystać z Internetu „mobilnego” za pośrednictwem sieci 4G LTE także mamy rozwiązanie. Router od firmy Huawei ma kilka niezwykle ciekawych opcji, które z pewnością się Wam przydadzą. Samo urządzenie niewiele różni się od klasycznych routerów, po za tym, że na pleckach umieszczono dedykowany slot na kartę SIM. Jednak za zaślepką, która również umiejscowiona została z tyłu urządzenia, znajduje się prawdziwa atrakcja.
Znajdziecie tam wejścia na dwie anteny zewnętrzne. Niestety nie ma ich w zestawie, jednak z ich pomocą będziecie mogli wyciągnąć maksymalną przepustowość, na jaką tylko pozwala Wasz usługodawca. Anteny zewnętrzne znacząco poprawiają zasięg, ale też mają bezpośredni wpływ na osiągane prędkości, stabilność połączenia czy nawet opóźnienia. Router działa w częstotliwości 2.4 GHz, jednak z tyłu znajdziecie także złącze RJ45 do przewodowego podłączenia sprzętów. Więcej na temat routerów LTE znajdziecie w lutowym rankingu poniżej.
ASUS ZenBook 14
Praca czy też nauka w domu nie może odbywać się bez odpowiedniego sprzętu, dlatego przyszedł czas na laptopa. Idealnym przykładem będzie komputer od firmy ASUS. Seria ZenBook już od jakiegoś czasu radzi sobie coraz lepiej. Ten poza świetnym designem może pochwalić się także dobrą specyfikacją czy ciekawymi innowacjami. Od wewnątrz znajdziecie procesor AMD Ryzen 5 3500U oraz 8 GB pamięci operacyjnej. Do tego superszybki dysk SSD o pojemności 512 GB.
Takie połączenie to więcej niż potrzeba do wydajnej pracy czy nauki w każdych warunkach. Jednocześnie dzięki zastosowaniu energooszczędnych podzespołów czy doskonałej jakości wyświetlacza, ten laptop na jednym ładowaniu może wytrzymać nawet 14 godzin. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ten 14-calowy wyświetlacz FullHD oferuje 100% pokrycie palety barw sRGB oraz ultra cienkie ramki.
Ze względu na rozmiar laptopa, klawiatura nie oferuje sekcji numerycznej. Jednak co ciekawe jej tutaj nie zabrakło, bo za sprawą jednego dotknięcia zostanie ona wyświetlona na powierzchni gładzika. Jeżeli szukacie laptopa, który jeszcze lepiej spełni Wasze oczekiwania, to koniecznie sprawdźcie styczniowy ranking laptopów.
Apple iPad AIR
Ostatnim urządzeniem lub jak kto woli gadżetem, który znajdzie się w dzisiejszym rankingu jest iPad AIR. Co istotne jest to zupełnie nowe wcielenie tej legendarnej serii tabletów od firmy z Cupertino. Odświeżony, minimalistyczny design, który wprowadziła seria Pro już jakiś czas temu, trafiła też do bardziej przystępnych cenowo urządzeń. Jednak pomimo atrakcyjnej ceny nie możemy tutaj mówić o jakiś niedostatkach mocy.
Całość zasilana jest przez procesor A14 Bionic, który bez trudu poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi zadaniami czy to w pracy czy w szkole. Bogactwo różnorodnych aplikacji. jakie oferuje iPadOS, sprawia, że będzie to niezwykle przydatne narzędzie na co dzień, nawet już po wykonaniu wszystkich obowiązków. Do tego nie można zapominać o równie wielkiej ilości akcesoriów pokroju Apple Pencil czy też różnego rodzaju klawiatur. Dzięki nim oraz obsłudze myszy iPad może być jedynym „komputerem” jakiego będziecie potrzebować.
Podsumowanie
Praca jak i nauka zdalna mogą być wyzwaniem, szczególnie w długim okresie czasu. Mamy jednak nadzieję, że wyżej wspomniane gadżety pomogą Wam sprostać trudom zadań wykonywanych przed komputerem z domowego zacisza. A może Waszym zdaniem jakiegoś sprzętu tutaj zabrakło? Dajcie znać w komentarzu.
Dodaj komentarz