Radio online za darmo – Najlepsze aplikacje [PORADNIK]

Radio jest jednym z popularnych sposobów na rozrywkę od dziesiątek lat. Jednak wraz z cyfryzacją również i one są teraz dostępne w wersji internetowej. Jakie darmowe radio online jest najlepsze?

Awatar Marta Urbaniak

Kiedyś, aby móc słuchać muzyki trzeba było znaleźć odpowiednią częstotliwość, aby słuchać konkretnej stacji radiowej i co za tym idzie, ulubionych utworów. Czasy się zmieniły, Wasze domowe obowiązki, czas wolny czy praca mogą zostać umilone z wykorzystaniem dostępu do Internetu. Teraz jest radio, które możecie być odtwarzane z poziomu smartfona, tabletu, czy komputera. Pokażemy Wam najlepsze radio online za darmo.

Open FM

Open FM to jedna z najczęściej wybieranych aplikacji radiowych online i nie jest tak bez powodu. Po pierwsze interfejs jest w języku polskim, co ułatwia korzystanie. Również biblioteka liczy sobie ponad 140 stacji, z których możesz wybrać taką która będzie odpowiadać Twoim gustom muzycznym.

Te są segregowane na różne kategorie jak na przykład: “Top 10”, “Na Cały Dzień”, “Hity 2024”, “Pop”, “Impreza”, “Do Pracy”, “Chill”, “Dla dzieci”. Konkretne stacje możesz dodać do kolekcji “ulubionych”, aby mieć do nich łatwy dostęp. Odtwarzanie odbywa się przy pomocy Bluetooth. Korzystanie z aplikacji jest darmowe w zamian za odtwarzanie reklam. Jeśli chcesz się ich pozbyć, to musisz wykupić przez przeglądarkę pakiet “Premium”. Również z komputera możesz korzystać z internetowej wersji Open FM.

Radio FM

Aplikacja Radio FM oferuje stacje radiowe z całego świata, których jest blisko 50 tysięcy. Możesz wybrać opcje po jakiej chcesz wybierać: kraj, gatunek muzyczny, język czy sieć. Wyszukiwarka poniżej pozwala wyszukać konkretną stację, jeśli masz taką upatrzoną.

Ciekawe są dodatkowe funkcje jak tryb samochodowy, wyłączenie po czasie, sugestia stacji lub podcastu czy nawet budzik. Jednak warto mieć na uwadze, że nie jest to samo radio, znajdziesz tutaj również podcasty, który jest aż 180 tysięcy.

Audials Radio/Play

To aplikacja, w której masz radio, podcasty oraz muzykę w jednym. Dodatkowo masz opcję nagrywania audycji i możesz wybrać konkretny dzień i godzinę. Gdy wyszukasz w radiu nazwę artysty lub zespołu ukażą się stacje, które aktualnie odtwarzają muzykę tego wykonawcy/-ów. Poniżej ujrzysz listę stacji radiowych, które często puszczają utwory od tego twórcy.

Jeśli szukasz po nazwie radia lub je wyszukałeś, to pokaże Ci się lista kolejnych utworów na tej stacji w sekcji “Rekord”. W zakładce “Podobne” zobaczysz piosenki, które w jakiś sposób przypominają aktualnie odtwarzany utwór. Zaś w “Aktualnościach”  zobaczysz informacje o artyście lub stacji. Takie wyszukiwania mogą być niezwykle pomocne w znalezieniu konkretnych informacji, jak i kompozycji. Jest wersja testowa na komputery i bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne. Z Chromecastem można przesyłać muzykę na inne urządzenia.

Radio Polska: Stacje radio FM

Ta propozycja jak sama mówi, skupia się na polskiej muzyce i 1900 stacjach z naszego kraju. Możesz wybrać wyszukiwanie po kategoriach: “top”, “aktualności”, “lokalny”, ulubione”. Nie zabrakło tutaj najpopularniejszych pozycji jak: Radio Zet, RMF FM, RMF Classic, RMF MAXXX, Radio Złote Przeboje, Tok FM.

Nie obejdzie się bez reklam, jednak te możesz usunąć poprzez wykupienie subskrypcji – 3,99 zł/miesiąc. W opcjach macie również budzik i timer oraz ciągłe działanie w tle. Istnieje również strona internetowa.

Radio.pl

To zarówno aplikacja, jak i strona internetowa, na których masz stacje lokalne oraz zagraniczne i jest ich ponad 60 tysięcy. Oprócz radia znajdziesz tutaj również podcasty. Szukając muzyki możesz kierować się listą “top 100”, gatunkami, tematami, miastami, krajem czy językiem.

Przydatna będzie opcja dodawania do “ulubionych”, abyś miał szybki dostęp do często słuchanej stacji radiowej. To co ujrzycie na stronie głównej będzie zależne od słuchanej muzyki. I tutaj nie zabrakło opcji wyłączenia czasowego oraz budzika. Płatna wersja “PRIME” (4,99 zł/miesiąc) pozwoli Ci cieszyć się piosenkami bez reklam. Aplikacja działa wraz z Chromecastem.

Autorskie aplikacje stacji radiowych

Radio 357

Tutaj (aplikacji i na stronie) usłyszysz piosenki z gatunku popu, jazzu, bluesa, jak i rocka. Są również audycje przede wszystkim skierowane do dorosłych. Nie znajdziesz w aplikacji reklam, co jest dużym plusem i wyróżnikiem. Po wejściu w autora podcastów, pojawią się inne jego materiały, nie zabrakło krótkich opisów.

RMF ON

Strona i aplikacja są stworzone przez producentów radia RMF FM. Co pomocne, możesz również używać aplikacji na telewizorach Samsung Smart TV. Na stronie internetowej masz do wyboru podstacje tematyczne. Możesz dodawać ulubione stacje, przeglądać ostatnio słuchane, wybierać z polecanych, popularnych czy listy przebojów.

Nowy Świat

Tutaj znajdziecie muzykę przeplataną publikacjami. Nie tylko macie rozpiskę godzin publikacji z autorami, ale również listę wszystkich podcastów danej osoby. Przy odtwarzaniu muzyki jest możliwość puszczenia jej na telewizor z systemem Android, a nawet wyszukania na Spotify.

Radio nie odeszło w niepamięć, pomimo, że nie używa się go już tak często jak kiedyś, za sprawą serwisów strumieniowych. Z fizycznych pokręteł i małych skrzynek przeszło rewolucję internetową. Tym samym każdy w swojej kieszeni o dowolnej porze dnia ma możliwość włączenia radia na swojej komórce lub innym urządzeniu.

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.