Co potrafi Midjourney?

Rezultaty jakie produkuje Midjourney są wyjątkowo kreatywne, ale przede wszystkim potrafią być bardzo fotorealistyczne. Co ciekawe, to AI potrafi precyzyjnie generować dłonie, co jest ekstremalnie trudne i rzadko spotykane.
Wszystko to sprawia, że Midjoureny to aktualnie jedno z najbardziej skutecznych, o ile nie najlepsze, narzędzie do generowania obrazów. Już dzisiaj można zauważyć, że YouTuberzy generują nim miniaturki, studenci wzbogacają swoje prezentacje, a profesjonalni graficy używają go non stop do generowania gotowych prac lub inspiracji.
Jak używać Midjourney w skrócie?
- Zarejestruj się w aplikacji Discord.
- Zarejestruj się na stronie Midjourney.
- Zakup dowolny plan.
- Wejdź na serwer Midjourney na Discordzie.
- Znajdź kanał tekstowy „#general” lub „#newbie”.
- W polu tekstowym wpisz „/imagine (opis obrazka)”.
- Kliknij jeden z przycisków z literą „U”.
- Pobierz wygenerowany obrazek.
Jak używać Midjourney?
1. Rejestracja w aplikacji Discord

Aby zacząć korzystać z Midjourney, musisz założyć konto w darmowej aplikacji Discord. Jeśli już masz konto na tym komunikatorze to możesz przejść do następnego kroku.
Discord jest niezbędny do uzyskania dostępu do Midjourney. Służy on jako interfejs, w którym można wprowadzać instrukcje niezbędne do generowania obrazów, ale także jednocześnie jest centrum społeczności użytkowników Midjourney.
2. Rejestracja do Midjourney

Nastepnie musisz wejść na oficjalną stronę Midjourney, czyli midjourney.com i kliknąć przycisk „Join the Beta”.
Jeśli to zrobisz, na ekranie pojawi się zaproszenie do serwera Discord Midjourney, które należy zaakceptować. Ewentualnie możecie kliknąć w poniższy przycisk, który przekieruje Was do tego samego zaproszenia.

Następnie musisz zarejestrować się na stronie Midjourney za pomocą konta Discord, gdyż gwarantuje ona nam dodatkową funkcjonalność, ale przede wszystkim z jej poziomu kupujemy subskrypcję.
3. Wybór subskrypcji

Tuż po zalogowaniu ukażą Ci się 4 warianty subskrypcji, które możesz kupić na miesiąc lub z góry na cały rok. Niestety aktualnie można płacić tylko w USD i do widocznej ceny także trzeba dodać podatek VAT. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, bot Midjourney powinien automatycznie poinformować Cię o tym za pomocą wiadomości na Discordzie.
W skrócie, im droższy pakiet, tym więcej grafik możemy wygenerować. Wyjątkiem jest najtańszy plan za 10 USD miesięcznie, który nie ma dostępu do szybkiego pakietu oraz ma ograniczoną liczbę wygenerowanych grafik.
Jeśli nie rozumiesz któryś pojęć znajdujących się w opisie planu to pod nimi znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania.
4. Generowanie grafiki
Aby wygenerować grafikę musisz otworzyć Discorda, a następnie odnaleźć serwer Midjourney, do którego zaakceptowałeś zaproszenie. Następnie szukasz kanału tekstowego zaczynającego się od „#newbies” lub „#general”. Wszystkie kanały o takiej nazwie mają za sobą losową cyfrę, gdyż jest ich wiele, ale ty tylko widzisz te najmniej obciążone.

Po otwarciu kanału będziesz mógł zobaczyć jakie grafiki generują inni użytkownicy, a nawet podejrzeć polecenia jakich używają. Jednakże najważniejsze dla Ciebie jest pole tekstowe umieszczone na dole ekranu, za pomocą którego możesz wpisywać swoje polecenia.

Aby wygenerować obraz za każdym razem musisz rozpocząć swoje polecenie od komendy „/imagine”, a następnie w j. angielskim opisać jaką grafikę chcesz uzyskać. Po wysłaniu takiego polecenia bot Midjourney zaprezentuje ci zestaw 4 obrazów, a pod nim kilka szarych przycisków.

- Pierwszy przycisk o jakim musisz wiedzieć to ten z ikoną zapętlonych się strzałek . Zmusza on bota do wygenerowania nowego zestawu grafik.
- Przyciski z literą „V” służą do generowania zbliżonych, ale jednak minimalnie innych, grafik do jednego z czterech obrazów. Zatem jeśli spodobał Ci się np. 3. obrazek, ale ma jakąś niedoskonałość, to wtedy powinieneś kliknąć przycisk „V3”, aby uzyskać więcej grafik podobnych do niego.
- Przyciski z literą „U” służą do zwiększania rozdzielczości oraz szczegółowości wybranych przez Ciebie obrazów. Jeśli np. 2. obrazek spełnia twoje oczekiwania to klikając „U2” bot oddzieli go od zestawu grafik, a następnie wyśle Ci go w lepszej jakości.
5. Pobieranie wygenerowanej grafiki
Obraz udoskonalony za pomocą przycisku „U” możesz pobrać klikając na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając opcję „Zapisz obraz”.

Aczkolwiek aby zawsze mieć pewność, że nie pobieramy skompresowanego obrazu, najlepiej kliknąć na grafikę w celu jej powiększenia i dopiero wtedy kliknąć „Pobierz”. Jeśli to zrobicie, to możecie się cieszyć gotową wygenerowaną grafiką.
Jak działa prawo autorskie Midjourney?
Jeśli masz kupiony którykolwiek z planów Midjourney pozwala używać wygenerowanych przez Ciebie grafik do celów komercyjnych. Niemniej jednak w zasadach użytkowania są drobne wyjątki, jak np. NFT, dlatego warto się z nimi zapoznać.
Jak używać Midjourney za darmo?
Niestety Midjourney aktualnie zrezygnowało z darmowej możliwości generowania grafik, gdyż wiele osób nadużywało system. Jednakże krążą pogłoski, że darmowy dostęp jeszcze powróci, aczkolwiek nie wiadomo kiedy. Dlatego też, aby za darmo generować grafiki wysokiej jakości trzeba szukać alternatyw jak chociażby Stable Diffusion. Aczkolwiek to narzędzie jest znacznie bardziej skomplikowane i wymaga ogromnej mocy obliczeniowej.
Czy Midjourney wymaga dobrego komputera?
Z Midjoureny możemy korzystać na praktycznie każdym urządzeniu, na którym działa aplikacja Discord, czyli mowa tu o praktycznie wszystkich komputerach stacjonarnych, laptopach, smartfonach i tabletach. Wszystkie intensywne obliczenia niezbędne do wygenerowania grafiki mają miejsce na serwerach. Dzięki temu nie potrzebujemy posiadać wydajnego sprzętu, aby móc korzystać z pełni możliwości Midjourney. Nawet na najtańszym smartfonie możemy swobodnie generować grafiki.
Czy Midjourney jest po polsku?
Niestety cała strona internetowa Midjourney oraz serwer Discord są dostępne tylko w języku angielskim. Polecenia do generowania obrazów również muszą być formułowane w tym języku, gdyż Polski, ani żaden inny nie są aktualnie wspierane.
Źródło miniaturki: Midjourney
Dodaj komentarz