Philips Hue | Genialne oświetlenie w każdym domu

Philips Hue | Genialne oświetlenie w każdym domu

Wieczorne oglądanie filmów na telewizorze może być nużące, szczególnie teraz, kiedy robimy to właściwie cały czas. Praca po ciemku także nie należy do zadań najprzyjemniejszych. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się możliwości zestawów Philips Hue.

W naszym przypadku zestaw był złożony z wielu różnych elementów. Jednak nie musicie się martwić, całość została zaprojektowana w taki sposób, by dopasować się do waszych preferencji oraz urządzeń czy też lamp, jakie obecnie macie w domu.

Reklama

Philips Hue, czyli właściwie co?

W skład głównego zestawu, jaki do nas trafił, wchodzą Mostek Hue, Regulator przyciemniania oraz dwie żarówki na standardowy gwint E27. Pierwszy element, czyli Mostek Hue, to tak naprawdę swego rodzaju centrum dowodzenia wszystkimi elementami oświetlenia. Wszystkie żarówki, lampy czy też paski LED łączą się z jego pomocą do sieci domowej, co oczywiście umożliwia zdalną konfigurację. Regulator przyciemniania, to pilot doskonały w swej prostocie, który pozwala w dowolnym momencie zmienić natężenie światła bez konieczności wchodzenia w aplikację. Świetne rozwiązanie w trakcie wieczornego seansu.


Ostatnim elementem były żarówki na standardowy gwint E27. Jeżeli natomiast w waszym domu lub mieszkaniu zastosowane jest oświetlenie sufitowe, to bez problemu znajdziecie także żarówki ze złączem GU10.

➡ Sprawdź, gdzie kupić Philips Hue

Ponadto mieliśmy okazję sprawdzić możliwości Philips Hue Play HDMI Sync Box, czyli urządzenie, które synchronizuje oświetlenie z obrazem, jaki wyświetlany jest na telewizorze. Z jego pomocą będziecie w stanie uzyskać bardzo dobre, klimatyczne podświetlenie pasujące kolorystyką do aktualnie wyświetlanego obrazu. Warto zaznaczyć, że Sync Box współpracuje nie tylko z różnego rodzaju TV Box’ami czy dekoderami, ale także konsolami. Z jego pomocą jeszcze bardziej zanurzycie się w ulubioną grę i poznacie ją na nowo. Miłym i niewątpliwie przydatnym dodatkiem jest możliwość synchronizacji podświetlenia z aktualnie odtwarzaną muzyką.

W ofercie Philips Hue poza żarówkami znalazły się także wolnostojące lampki oraz paski LED. W przypadku tych pierwszych mieliśmy okazję sprawdzić dwa modele Hue Play oraz Hue Go.

Philips Hue Play to podłużne lampy, które mogą równomiernie oświetlić ściany, na przykład za telewizorem. Bez problemu poradzą sobie z wypełnieniem światłem całego pomieszczenia, jeżeli tylko będziecie tego potrzebować. Z kolei Philips Hue Go to przenośna lampka, która może działać także bezprzewodowo, wszystko dzięki zastosowanemu akumulatorowi. Ostatnim elementem całego zestawu jest oczywiście pasek LED, który jest jedną z najbardziej uniwersalnych opcji.

Wszystkie elementy oświetlenia pochodzą z serii White and color ambiance – co oznacza, że można ustawić na nim dowolną barwę. Zaczynającą się od ciepłego, relaksującego światła, po zimną barwę, pomagającą się skupić, a kończąc na kolorowym, klimatycznym oświetleniu.

➡ Sprawdź, gdzie kupić Philips Hue

Reklama

Jak to wykorzystać?

Poza możliwością zmiany natężenia światła, która możliwa jest za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania jak i aplikacji, dostępna jest też opcja intensywności efektów. Jeżeli korzystacie z oświetlenia Hue jako swoisty ambilight, to z poziomu aplikacji możecie sterować intensywnością tego efektu. Im będzie ona większa, tym światło będzie zmieniać się bardziej gwałtownie i dynamicznie. W zależności do tego, co oglądacie lub w co gracie, możecie dopasować te ustawienia do własnych upodobań.

Co ważne, konfiguracja oświetlenia pomieszczenia czy na przykład podświetlenia pokoju, jest banalnie prosta. W aplikacji tworzycie swój obszar rozrywki a następnie klikając poszczególne żarówki, przesuwacie je w odpowiednie miejsca. Podczas konfiguracji żarówki migają, co ułatwia ich przypisanie. A jest to istotne, aby uzyskać dobry efekt podświetlenia konkretnych obszarów w odpowiednim kolorze.

Poza rozrywką, takie oświetlenie można z powodzeniem stosować także w pracy. Na przykład jako oświetlenie biurka, które będzie dostosowywać się do aktualnie prowadzonej pracy lub pory dnia. Aplikacja, która na to pozwala, dostępna jest zarówno na komputery PC oraz Mac.

W tym miejscu warto wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy jaką jest programowanie tak zwanej rutyny. Dzięki tej funkcji zaplanujecie o jakiej porze dnia i nocy światła mają się włączyć. Możecie je także zsynchronizować z aktualną porą wschodu i zachodu słońca.

➡ Sprawdź, gdzie kupić Philips Hue

W aplikacji Hue możecie ustawić praktycznie dowolny kolor na każdym źródle światła, łączyć żarówki w grupy, a także aktywować jedną z wielu predefiniowanych scen, takich jak: zachód słońca, zorza polarna itd. Jeżeli lubicie ustawić światła po swojemu, możecie także stworzyć własną scenę.

Na koniec zostawiliśmy funkcję, którą z pewnością będziecie mogli wykorzystać w najmniej oczekiwanym momencie. Mowa tutaj o integracji z asystentem Google. Dzięki temu możecie ustalić właściwie dowolny kolor na dowolnej żarówce pojedynczą komendą głosową. Jedynym warunkiem jest odpowiednie nazwanie grup lub konkretnych żarówek, by łatwo się było do nich odnosić.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!