Do
góry
Hykker New Retro

Słuchawki Hykker NEW RETRO – Warto?!

Marka Hykker, którą już od kilku lat znajdziemy w dyskoncie Biedronka dostarcza akcesoria i sprzęty elektroniczne. Czasem dobrej, a czasem umownej jakości. Słuchawki New Retro to kolejna propozycja firmy Hykker na rynku budżetowego audio.

Opakowanie, budowa i design

Słuchawki otrzymujemy w niewielkim kartonowym pudełku, wewnątrz poza niewielką broszurką od producenta znajdziemy same słuchawki zapakowane w folię. I to tak naprawdę cała zawartość opakowania.

IMG_20180928_194410

Same słuchawki w pierwszym odczuciu są bardzo lekkie oraz nie sprawiają wrażenia solidnych. Posiadają starodawny design przywodzący na myśl konstrukcje z 80-tych lub 90-tych ubiegłego wieku. Muszle pokryte są warstwą materiału skóropodobnego. Z podobnego materiału wykonano pałąk oraz nausznice, które niestety są niezdejmowane.

Konstrukcja z kilkoma wyjątkami jest mocno plastikowa, stąd też bardzo niska waga, sprawia wrażenie jakoby miała nie przeżyć upadku z niewielkiej wysokości.
Wyprowadzenie kabla z prawej słuchawki, co przy głębszej analizie jest dość niespotykane pozostawia wiele do życzenia nawet w przypadku słuchawek budżetowych. Jest to najzwyczajniejszy otwór z przeciągniętym luźno kablem.

W tej konstrukcji zastosowano płaski kabel o dość osobliwej długości 172cm. Zakończony został wtyczką 3.5 mm, tutaj pojawia się pierwszy poważny problem, ponieważ w rzeczywistości wtyk mniejszy jest o niespełna 0,05mm. Różnica jest wręcz marginalna, jednak sprawia to nie lada problem w podłączeniu do wielu urządzeń. Słuchawki często przerywają lub jeden z kanałów gra zauważalnie ciszej.

IMG_20180928_194449

Dźwięk

Słuchawki przeznaczone są do masowego odbiorcy pod względem reprodukowanego dźwięku. Niskie tony wychodzą mocno na pierwszy plan przysłaniając średnicę i soprany. Jednocześnie są w tym bardzo nachalne i męczące. W zależności od utworu potrafią dudnić nawet przy połowie głośności.

Natomiast w przypadku średnich jak i wysokich tonów nie ma rewelacji. Brzmią one poprawnie, jednak nie porywają ani nie zmuszają do głębszych refleksji. Cierpi na tym bardzo mocno scena, która wydaje się być mocno zwężona przez co słuchacz ma wrażenie zamknięcia w niewielkim pokoju.

Komfort

W tym aspekcie, można z pełną powagą pochwalić firmę Hykker gdyż słuchawki są wygodne. Wypełnienie pałąka jak i nausznic stanowi miękka pianka. Nausznice mają standardowy kształt pączka z dziurką, w takim wypadku raczej nie możliwe jest użytkowanie ich przez cały dzień gdyż po pewnym czasie poduszki zaczynają uciskać małżowiny.

IMG_20180928_194331

Podsumowanie

Słuchawki Hykker New Retro, to sprzęt mocno nierówny, w którym jakość wykonania kuleje, a dźwięk jest zdecydowanie zbyt przeciętny. O ile wygodę można pochwalić to w ogólnej ocenie słuchawki wypadają marnie i trudno je polecić nawet w tak niskiej cenie wynoszącej 25 zł.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!