Do
góry
ranking_nauszne 9

Audictus Achiever – Niedoceniane słuchawki za 200 zł – Test

Design

Słuchawki nie wyróżniają się krzykliwym designem na tle konkurencji, jednakże do wyglądu należy podchodzić jako do sprawy bardzo osobistej. Dla każdego konsumenta wygląd odgrywa inną wagę, a także preferencje mogą się znacząco różnić. Są to słuchawki niewielkie, dobrze zaprojektowane z minimalistyczną myślą przewodnią a przez to nie rzucają się w oczy czy to wśród przechodniów czy to w sklepie (a szkoda). Zdecydowanie będą odpowiadać osobom szukającym słuchawek prostych w formie oraz z klasą.

Wykonanie

Słuchawki zostały wykonane z bardzo dobrą dbałością o szczegóły. Nie posiadają żadnych zbędnych luzów, pałąk jest elastyczny i wytrzymały a zarazem na tyle sprężysty by zapewniał dobre dociśnięcie muszli nie powodując zbyt szybko dyskomfortu. Mechanizm regulacji rozmiaru został wzmocniony aluminium, przez co słuchawki sprawiają wrażenie solidnych pomimo niewielkiej wagi. Muszle można regulować w dwóch płaszczyznach, poprzez obrót oraz pochylenie.

Nauszniki zostały wykonane metodą hybrydową, ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z delikatnego materiału skóropodobnego natomiast wnętrze nauszników to delikatny materiał mesh, który bezpośrednio przekłada się na walory dźwiękowe dając możliwość cieszyć się pełnią możliwości 40mm przetworników. W nausznikach znajduje się pianka typu memory foam przez co pady nawet przy długotrwałym użytkowaniu nie stracą swojego kształtu. Na uwagę zasługuje owalny kształt muszli, który przykrywa całe ucho.

Należy tu wspomnieć o bardzo ważnej zalecie tych słuchawek, jak zostało wcześniej napisane muszle można regulować w dwóch płaszczyznach: obrót oraz pochylenie. Dzięki obrotowi muszli o 90° oraz złożeniu ich w stronę pałąka otrzymujemy bardzo kompaktową konstrukcję. W połączeniu z wymiennym kablem mamy wręcz doskonałe połączenie bardzo dobrej jakości wykonania oraz obecnie bardzo pożądanej mobilności.

Komfort

Dzięki zastosowaniu bardzo delikatnych, a zarazem miękkich i sprężystych nausznic słuchawki rozkładają nacisk równomiernie na całe ucho poprzez specyficzny kształt poduszek, w połączeniu z miękkim wyłożeniem pałąka słuchawki można komfortowo nosić nawet przez kilka godzin bez żadnej przerwy.

Dźwięk

Słuchawki grają bardzo ciepło, posiadają zgrabne dobrze słyszalne wysokie tony oraz zadowalający bas, jednakże pełnię swoich możliwości wykazują po podłączeniu do mocniejszego źródła wtedy zyskują skrzydła oraz pełen potencjał. Średnie pasmo jest delikatnie wycofane przez co słuchawki grają ze specyfiką muzykalnego V. Należy mieć na uwadze iż kabel fabryczny delikatnie spłyca tę charakterystykę i słuchawki grają bardziej neutralnie, niemniej jednak różnica może być uznana jako niuans.

Scena w słuchawkach jest szeroka na osi prawo-lewo, natomiast słuchawki mają mało miejsca do popisu na osi przód-tył. Jednakże mimo wszystko dają dobre wrażenie przestrzeni. Mówiąc o przestrzeni, należy także wspomnieć o pozycjonowaniu. To w tych słuchawkach należy uznać jako dobre, nie jest to poziom słuchawek przeznaczonych stricte do gamingu, ale także faktem jest iż to nie są słuchawki do tego. Innymi słowy można w nich bez przeszkód grać.

Audictus Achiver sprawdzają się w mnogości gatunków, niezależnie od preferencji czy jest to Metal nastawiony na wysokie tony, muzyka klubowa skierowana na dolne pasmo czy też muzyka klasyczna wykorzystująca wszystkie pasma by dostarczyć słuchaczowi pełnię doznań.

Akcesoria

Opakowanie zawiera relatywnie bogaty zestaw akcesoriów dla naszych wielkich małych słuchawek. W zestawie mamy do dyspozycji materiałowy pokrowiec do przenoszenia słuchawek, kabel typu Jack 3.5mm – Jack 3.5mm o długości 1.2m z jednoprzyciskowym pilotem wyposażonym w mikrofon oraz twarde etui do transportu naszych słuchawek z osobną kieszonką na kabel lub też inne dodatki.

Podsumowanie

Słuchawki te w budżecie do 200zł są naprawdę godne polecenia dla osób poszukujących bardzo wszechstronnych ale przede wszystkim niesamowicie mobilnych słuchawek, które mogą zabrać ze sobą wszędzie i zawsze cieszyć się komfortem oraz bardzo dobrą jakością dźwięku.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!