Electrolux Pure i9 – Sprząta za Ciebie!

Robot sprzątający, jeszcze do niedawna było to swoiste dobro luksusowe przeznaczone dla osób z zasobnym portfelem, którzy z jakiś powodów nie korzystają z usług sprzątających.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Robot sprzątający, jeszcze do niedawna było to swoiste dobro luksusowe przeznaczone dla osób z zasobnym portfelem, którzy z jakiś powodów nie korzystają z usług sprzątających.

Technologia w coraz szybszym tempie zmienia nasze życie na wygodniejsze z dnia na dzień. Jednak czy odkurzacz może z powodzeniem zastąpić człowieka w odkurzeniu całego mieszkania?

Kurz, kurz wszędzie!

4.jpg

Według badań odkurzanie zajmuje nam około 1.5h tygodniowo, a inne badania wspominają nawet o 30 minutach dziennie. Jednakże coraz częściej pojawiają się problemy, na przykład brak czasu na zrobienie należytego porządku lub kurz unoszący się szczególnie w dużych miastach niekorzystnie wpływają na alergików.

Wracając po pracy do domu często jesteśmy zmęczeni, a temat ten jest bagatelizowany i odkładany na weekend kiedy dysponujemy większą ilością czasu.

Zwierzaki

Ostatnim z bardziej dających się we znaki problemów podczas odkurzania jest sierść zwierząt. Rozwiązań tego problemu jest wiele, ale tym najbardziej prozaicznym jest po prostu częste odkurzanie mieszkania. Jednakże bywa to uciążliwie z biegiem czasu, właśnie taki robot sprzątający może pomóc w takich sytuacjach odciążając nas w codziennych obowiązkach.

9.jpg

Remedium

Rozwiązaniem, którym dzisiaj się zajmiemy jest zainwestowanie we wcześniej wspomnianego robota sprzątającego, a dokładniej Electrolux Pure i9. W ramach sprawdzenia jego możliwości porównaliśmy go do innego robota sprzątającego. W szranki z Electrolux’em Pure i9 stanie bardzo popularna Roomba 760 od firmy iRobot.

Electrolux Pure i9 w Niskiej Cenie! http://technostrefa.com/electrolux_pu…
Dowiedz się więcej o odkurzaczu automatycznym http://technostrefa.com/pure_i9

Test polegać będzie na pokonaniu toru przeszkód wraz z jego jednoczesnym posprzątaniem.

4.jpg

Tor ogrodzony został kawałkami drewna które mogą ulec przesunięciu, a po drodze umieszczone zostały zabrudzenia, z którymi odkurzacze będą radzić sobie na codzień. Na końcu znajduje się dywanik, pod który każdy z uczestników musi podjechać.

Test jako pierwsza zakończyła Roomba, jednak w jej przypadku miejsce miały pewne niedociągnięcia. Ze względu na dość ograniczona moc ssącą nie poradziła sobie ona z mąką rozsypana przed dywaniki em jednocześnie zostawiając na dywaniki ślad z niej.

1.jpg

Pure i9 zakończył jako drugi jednak różnica w efekcie końcowym widoczna jest gołym okiem. Nie zostawił on bowiem większych śladów na podłodze, poradził sobie także z mąką oraz pojazdem pod dywanik.

3D Vision

W teście obu robotów sprzątających jeszcze jedna rzecz rzuca się w oczy. W przypadku Roomb’y tor został rozepchany natomiast Pure i9 pozostawił go właściwie nienaruszonego. Dzieje się tak za sprawą różnicy w technologii rozpoznawania przeszkód. Roomba ma czujniki mechaniczne, które informują o przeszkodzie dopiero po kolizji z nią, natomiast Pure i9 dysponuje systemem 3D Vision pozwalający na skanowanie otoczenia i skuteczne omijać przeszkody.

2.jpg

Technologia 3D Vision System odpowiada za skanowanie pomieszczeń mieszkania w trzech wymiarach wykrywa jąć przy tym wszystkie obiekty. Trasa planowana jest automatycznie by optymalnie pokonać całą powierzchnię pokoju jednocześnie omijając przeszkody.

Electrolux Pure i9 w Niskiej Cenie! http://technostrefa.com/electrolux_pu…
Dowiedz się więcej o odkurzaczu automatycznym http://technostrefa.com/pure_i9

W domu i poza nim

Odkurzaczem Electrolux można sterować na kilka sposobów,jednym z nich są przyciski na obudowie samego urządzenia. Oczywiście nie mogło też zabraknąć łączności bezprzewodowej. o właśnie dzięki ij mamy dostęp do wszystkich funkcji domowego odkurzacza. Poprzez aplikację mobilną odkurzacz łączy się z domową siecią Wi-Fi. Dzięki niej możemy: uruchomić lub zatrzymać odkurzanie, nakazać powrót do stacji ładowania, zaplanowanie odkurzania w konkretnych dniach i godzinach, włączenie opcji czyszczenia punktowego, a także zmianę ustawień robota, takich jak włączenie trybu ekonomicznego czy wyciszenie komunikatów głosowych.

Takie funkcje umożliwiają nam między innymi włączenie okurzani kiedy wracamy z pracy lub mamy niespodziewanych gości i nie dążymy wszystkiego uporządkować.

5.jpg

Firma Electrolux, zadbała w tym modelu o usprawnienie kilku niedogodności znanych z tradycyjnych konstrukcji. Kształt Pure i9 nie jest przypadkowy, to właśnie dzięki niemu dokładnie sprząta każdy narożnik i miejsca wzdłuż krawędzi, dodatkowo automatycznie rozpoznaje dywany i dostosowuje tryb sprzątania, aby idealnie wyczyścić każdy typ powierzchni.

Czas pracy samego odkurzacza wynosi średnio od 30 do 50 minut, jest to uzależnione od wielkości, typu czyszczona powierzchni oraz skomplikowania mieszkania. Maksymalny poziom generowanego hałasu podczas tego procesu to 75 dB. Należy tu jednak nadmienić iż często jest to wartość o wiele niższa, gdyż Electrolux zastosował technologię FlowMotion, która automatycznie dostosowuje pracę wentylatora i prędkość obrotu szczotek, oszczędzając energię zawsze wtedy, gdy to możliwe. Pure i9 wyposażony został także w inteligentny system ładowania akumulatorów.

Pure i9 wyposażony został także w inteligentny system ładowania akumulatorów. Dzięki niemu nawet w przypadku rozładowania baterii odkurzacz wróci do stacji dokującej i po zakończonym procesie ładowania wznowić odkurzanie.

Pojemnik na brud ma pojemność 0,7 litra, co oznacza, że nie będzie trzeba go opróżniać po każdorazowym sprzątaniu. Zastosowane w nim filtry są z kolei zmywalne, co wydłuża ich żywotność i sprawia iż koszy eksploatacji odkurzacza maleją.

8.jpg

Podsumowanie

Czy warto kupić robota sprzątającego? Naszym zdaniem tak, jednak nie jest on wstanie zastąpić klasycznego odkurzacza. Pomimo tego posiada on wiele niepodważalnych zalet oraz co najważniejsze pozwala utrzymać wyższą czystość w mieszkaniu pod naszą nieobecność co przekłada się też na nasze zdrowie.

Electrolux Pure i9 w Niskiej Cenie! http://technostrefa.com/electrolux_pu…
Dowiedz się więcej o odkurzaczu automatycznym http://technostrefa.com/pure_i9

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez