Do
góry
8

Unikatowa propozycja HyperX! Alloy Elite RGB!

Alloy RGB to klawiatura mechaniczna będąca propozycją firmy HyperX. Wyposażona została w przełączniki firmy Cherry MX, dostępne w konfiguracjach Red, Blue oraz Brown oraz pełne Podświetlenie RGB obejmujące 16.8 mln kolorów.

Design

Klawiatura posiada bardzo stonowany design, utrzymany w czarnej kolorystyce. Posiada ona także akcenty w kolorze tytanowym tak jak dodatkowe przyciski, przyciski multimedialne czy też logo HyperX znajdujące się w prawym górnym rogu. Sam design uzupełnia podpórka pod nadgarstki w kolorze czarnym z fakturą blachy. Odkłaając na chwilę podświetlenia na bok, będzie się ona bardzo obrażę prezentówać zarówno na biurku gracza jak i zwykłego użytkownika PC.

Cena HyperX Alloy Elite RGB: https://technostrefa.com/hyperx_alloy_…

Budowa

Kręgosłupem klawiatury jest stalowa rama w kolorze czarnym matowym, jest ona jednocześnie backplaytem dla przełączników mechanicznych. Spód klawiatury wykonany jest z wytrzymałego plastiku wyposażonego w gumowe stópki antypoślizgowe, a także rozkładane nóżki także zakończone gumą. Dzięki takiemu zabiegowi w połączeniu z wagą klawiatury wynoszącej niespełna 1,5 kg sprawia iż klawiatura pozostaje na miejscu nawet podczas najbardziej zaciętych rozgrywek. Na górnej belce klawiatury znajdziemy klawisze specjalne oraz multimedialne. U góry klawiatury znajduje się wyprowadzony kabel USB o długości 1,8m zakończony dwiema końcówkami, jedna z nich służy do podłączenia klawiatury natomiast drugi jako Pass-thtough dla portu USB umieszczonego obok wyprowadzenia kabla na klawiaturze.

Jakość wykonania

Keycapy, które standardowo zamontowane są na klawiaturze wykonane zostały z plastiku pomalowanego grubszą warstwą czarnej matowej farby, co pozytywnie wpływa na trwałość klawiszy. W komplecie z klawiaturą dostajemy także drugi zestaw 8 klawiszy (W, A, S, D oraz klawisze numeryczne 1 – 4). Wykonane zostały z plastiku lecz wzbogacone o fakturę blachy ryflowanej, która ma wpływać na przyczepność podczas gry, a dostarczane są w kolorze tytanowym.

Podpórka pod nadgarstki wykonana została w całości z plastiku, część znajdująca się pod klawiaturą alfanumeryczną posiada fakturę odwróconej blachy ryflowanej, cała reszta jest gładka. Podpórka posiada także stópki antypoślizgowe, niestety całościowy jej odbiór jest nienajlepszy sprawia tanie wrażenie i ugina się pod naciskiem. Dodatkowo jest niezwykle lekka i czasem może przykleić się do nadgarrstków przez co jak podniesie ręce uniesiemy także podpurkę.

Ergonomia pracy

Klawiatura stworzona została w standardowym układzie klawiszy QWERTY w wersji z długim enterem. Klawisze posiadają długi linearny skok o drodze 4 mm, natomiast punkt aktywacji wynosi 2mm. Podpórka na nadgarstki dla osób o dużych dłoniach lub długich palcach może okazać się niewystarczająca. Niestety diody mówiące o obecnie włączonych funkcjach klawiatury takich jak CapsLock zostały umieszczone w taki sposób iż są zasłaniane przez klawisze sekcji numerycznej klawiatury.

Jednakże pisanie lub granie na niej sprawia dużo przyjemności. Klawisze jak przystało na przełączniki Cherry MX są resposnsywne i nie zacina ją się od byle zabrudzenia. Nie dla każdego przełączniki w pełni linearne są odpowiednie, należy pamiętać jednak iż sama klawiatura występuje w 3 wariantach. Dostępne bowiem są switche niebieskie, czerwone oraz brązowe. Dlatego każdy powinien znaleźć odpowiednie dla siebie, oczywiście w każdym wariancie dostępne jest Podświetlenie RGB.

Podświetlenie

Skoro mowa o podświetleniu, pokrywa ono wszystkie przyciski za wyjątkiem 3 w lewym górnym rogu. Ciekawym dodatkiem jest listwa RGB oddzielająca klawiaturę od górnej belki z klawiszami specjalnymi. Podświetlenie wyraźne jest nawet w słoneczne dni, ale najbardziej efektowne jest oczywiście w nocy gdzie może w pełni pokazać swój potencjał. Każdy z przycisków na klawiaturze posiada indywidualne podświetlenie obejmujące 16.7 mln kolorów.

Podstawowo mamy do dyspozycji 4 tryby podświetlenia: fala wykorzystująca wszystkie kolory, podświetlenie do gier FPS, pełne czerwone oraz oczywiście brak podświetlenia, a także 3 stopnie natężenie podświetlenia. To jednak są assety ustawione bezpośrednio przez producenta. Daje on też możliwość dowolnego ustawienia własnych profili oraz możliwości wgrania ich do pamięci klawiatury. Dzięki temu nawet bez zainstalowanego programu będą działać bez najmniejszego problemu.

Cena HyperX Alloy Elite RGB: https://technostrefa.com/hyperx_alloy_…

Software

Daje nam możliwość określenia własnego podświetlenia klawiszy wraz z efektami jakie możemy na nie nałożyć. Dodatkowo  podświetlenie można z powodzeniem przypisać do konkretnej aplikacji. Spowoduje to iż wraz z włączeniem danej aplikacji zostanie uruchomiony przypisany profil. W programie obecne są funkcje makr, które także możemy przypisać do konkretnych aplikacji, grupować je w profile oraz zarządzać nimi w prosty sposób.

Niestety software nie oferuje nam nakładania efektów na niestandardowe układy podświetlenia, innymi słowy możemy mieć stałe podświetlenie lub nałożony jakiś efekt przez co klawisze nie będą podświetlone cały czas.

Zastosowanie w grach/pracy

Klawiatura skierowana jest głównie dla graczy szczególnie w wersji z przełącznikami Cherry MX Red, natomiast w połączeniu z przełącznikami Brown/Blue stanowi także doskonały wybór dla osób pracujących dużo     przy komputerze. Dodatkowym atutem jest iż klawiatura posiada częstotliwość odświeżania na poziomie 1000 Hz. Z pozoru nic nam to nie daje, jednakże klawiaturę łączymy z komputerem przy użyciu standardu USB, który to posiada stałą częstotliwość odświeżania co w konsekwencji daje nam opóźnienie na poziomie około 2ms o aktywacji klawisza. Kolejnymi atutami są pełen N-Key rollover oraz  Anti-Ghosting, co przekładając na język polski oznacza iż możemy bez przeszkód wcisnąć wszystkie klawisze na klawiaturze jednocześnie a i tak zostaną zarejestrowane bez najmniejszego problemu. Ostatnim z wspomnianych atutów będzie możliwość włączenia trybu Gaming blokującego wybrane przyciski oraz niektóre kombinacje klawiszowe.

Podsumowanie

Klawiatura HyperX Alloy RGB może być doskonałym wyborem nie tylko dla graczy ale także osób poszukujących solidnie wykonanej klawiatury, którym zależy na wyglądzie ale też na trwałości wykonania. Zatem czy warto? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, jednak trzeba pamiętać o wspomnianych mankamentach przy ostatecznym wyborze.

Cena HyperX Alloy Elite RGB: https://technostrefa.com/hyperx_alloy_…

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!