Jaką pralkę kupić? Ranking na 2020

Pytanie, jaką pralkę kupić, z pozoru jest prozaiczne, jednak odpowiedź na nie już nie jest taka prosta. Nie ma urządzenia idealnego, dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Was ranking.

W zestawieniu zajmiemy się poszczególnymi modelami w różnych przedziałach cenowych. Bo w końcu nie tylko mnogość funkcji, możliwość sterowania ze smartfona czy pojemność ma znaczenie. Niezwykle istotna wciąż pozostaje cena, którą za taką pralkę będziecie musieli zapłacić.

Candy SmartPro CO | 1049 zł

Zaczniemy od najtańszego modelu w naszym zestawieniu, czyli klasycznie. Pralka marki Candy z serii SmartPro. To, że ma przystępną cenę nie oznacza, że nie kryje w sobie wielu przydatnych czy nowoczesnych opcji. Zaczynając jednak od podstaw. Jest to konstrukcja ładowana od boku, z drzwiczkami otwieranymi na lewą stronę. Jej ładowność to 7 kg i na jeden cykl zużywa 44 litry wody. Maksymalna prędkość, z jaką może odwirować Wasze ubrania to 1200 obrotów na minutę. Jednocześnie ma przy tym klasę energetyczną A+++.

Candy SmartPro jak każdy model z tej serii ma wsparcie dla aplikacji Simpy-Fi, która znacząco rozbudowuje możliwości klasycznego interfejsu pralki. Możecie między innymi rozpocząć pranie będąc poza domem, ale także dostaniecie powiadomienie, kiedy takowe się zakończy. Dzięki temu już nie zapomnicie, że macie mokre ubrania czekające na powieszenie. Oczywiście, jeżeli nie chcecie korzystać ze smartfona to nic nie stoi na przeszkodzie. Interfejs jest niezwykle intuicyjny, a do tego pralka została wyposażona w aż 9 szybkich trybów.

Pralka Candy

Nie zabrakło także tak potrzebnych ostatnio nowości jak dedykowany program Higiena 59’, który dezynfekuje Wasze ubrania w zaledwie 59 minut. Obecna jest również funkcja Easy Iron, dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za prasowaniem. Dzięki niej będziecie mogli znacząco ograniczyć tę czynność. Bo według producenta funkcja pary pozbywa się aż 80% zagnieceń powstałych w trakcie prania. 

Sharp ES | 1199 zł

Pralka od firmy Sharp wyróżnia się wśród konkurencji i to dosłownie. Design tego modelu łączy w sobie styl modernistyczny i delikatnie futurystyczny. Ten model charakteryzuje się ładownością na poziomie 7 kg. Na jeden cykl prania zużywa 45 litrów wody, a do tego wiruje z maksymalną prędkością 1400 obrotów na minutę. To wszystko składa się na klasę energetyczną A+++, co będzie mieć oczywiście odzwierciedlenie w rachunkach za prąd.

Drzwi w tej pralce otwierają się w lewą stronę, a do tego mogą pochwalić się ogromnym rozmiarem. Dzięki temu znacznie ułatwią między innymi pranie takich rzeczy jak pościele, ręczniki czy w końcu koce. Całym praniem zarządzacie bezpośrednio z poziomu interfejsu pralki, który został wpasowany w ogólny design. Ten jest niezwykle czytelny i prosty w obsłudze. Wśród dostępnych trybów nie zabrakło programów Eco, prania „ręcznego”, w niskiej temperaturze jak i ekspresowego 15-minutowego prania. 

Siemens WM14 | 1449 zł

Przyszedł czas na propozycję firmy Siemens, która pod względem designu wraca do klasyki. Pralka z pełnym białym wykończeniem wpasuje się do każdej łazienki czy pralni – w końcu to ponadczasowy design. Przy pojemności 8 kg pobiera jedynie 43 litry wody na cykl. Do tego maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę. Pralka korzysta z niezwykle solidnego silnika indukcyjnego, na który producent daje 10 lat gwarancji. Całości obrazu dopełnia oczywiście klasa energetyczna A+++.

Nie możemy jednak zapomnieć o możliwościach tej pralki, a konkretniej oferowanych programach. Wśród nich znalazły się dedykowane na przykład jeansom czy koszulom. Znalazły się też programy specjalnie dla materiałów delikatnych takich jak jedwab czy wełna. Nie zabrakło opcji szybkich programów trwających 15 czy 30 minut. Producent przewidział także możliwość chwilowego zatrzymania prania i dorzucenia ubrań. Dla osób, które nie lubią prasować znalazł się też tryb wygładzania ubrań, gwarantujący mniej zagnieceń. 

Electrolux PerfectCare | 1799 zł

Propozycja od firmy Electrolux na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się na tle konkurencji, jednak jest zupełnie inaczej. Choć design mocno przypomina klasyczne rozwiązania z delikatnym nowoczesnym twistem to największą zaletą tego modelu są jej wymiary. Głębokość tej pralki to zaledwie 45 cm. Są to szczególnie istotne informacje dla osób, które szukają pralki do małego mieszkania jednak z dużą pojemnością. Ta ma bęben, który pomieści aż 7 kilogramów, natomiast na cykl zużywa 48 litrów wody. Wasze ubrania odwiruje z prędkością maksymalnie 1200 obrotów na minutę. Klasa energetyczna tego modelu to A+++.

Choć pralka jest zdecydowanie mniejsza od konkurencji to jednak oferuje ogromną ładowność i sporą mnogość programów. Dzięki automatyce wagowej SensiCare, która zapewnia krótkie i skuteczne pranie w zależności od wagi zaoszczędzicie na czasie. Dodatkowo znalazła się tutaj technologia SoftPlus – odpowiada za równomierne namaczanie ubrań. Dzięki temu są one jeszcze bardziej miękkie i puszyste. 

AEG L7FBE48SP | 2999 zł

Powoli przechodzimy do tych urządzeń najdroższych, ale oferujących też najwięcej. Pralka od firmy AEG to połączenie energooszczędności oraz technologii prania parowego. Przy tym pralka oferuje sporą ładowność wynoszącą 8 kg, natomiast na pojedynczy cykl zużywa 50 litrów wody. Maksymalna prędkość wirowania w tym modelu wynosi 1400 obrotów na minutę. A jej klasa energetyczna to oczywiście A+++.

Wspomniana wcześniej funkcja pary pozwoli wam odświeżyć pogniecione ubrania bez konieczności ich pełnego prania. Funkcjonuje, jako osobna funkcja, ale stosowana jest też na koniec każdego normalnego cyklu by ograniczyć ilość zagnieceń. Technologia SoftPlus, działa zaskakująco podobnie do wyżej omawianej propozycji od firmy Electrolux. Chodzi o maksymalne rozprowadzenie detergentów wewnątrz ubrań by jak najlepiej się wchłonął. Prowadzi to do znacznie lepszych efektów prania, ale otrzymujecie też dzięki temu znacznie bardziej miękkie ubrania. 

LG Vivace F4WV910P2A | 3849 zł

No i przyszedł czas na pralki z półki premium. Nie tylko pod względem wykonania, możliwości, ale i ceny. W końcu i takich propozycji nie mogło tutaj zabraknąć. LG Vivace oferuje największą pojemność z całego zestawienia i jest to aż 10.5 kilograma. Co istotne nawet przy tak ogromnej pojemności na klasyczny cykl zużywa zaledwie 45 litrów wody. Prędkość odwirowywania wody to już klasyczne 1400 obrotów na minutę. W tej cenie nie należało się spodziewać niczego innego.

Jak już na LG przystało poza podstawowymi funkcjonalnościami pralki oraz mnogością programów nie zabrakło też opcji Smart. Tutaj wchodzi aplikacja LG Smart ThinQ. Ta będzie znana osobom, które już miały do czynienia z innymi sprzętami od firmy LG. Pozwala ona między innymi kontrolować wszystkie funkcje pralki wybierać w pełni dopasowane programy. Są dostępne także opcje jak zdalne włączenie prania na przykład w drodze do domu z pracy. W momencie, kiedy pranie się zakończy otrzymacie stosowne powiadomienie.

Pralka LG

Wśród tych wszystkich programów kilka jest szczególnie interesujących. Znalazło się trochę szybkich opcji na pranie, których często brakuje. TurboWash to chyba najciekawsze rozwiązanie w zaledwie 39 minut poradzi sobie z aż 5 kilogramami wsadu. Na pokładzie znalazł się także dodatek w postaci prania parowego, który można wykorzystać na wiele sposobów. Od odświeżenia ubrań aż po ich dezynfekcję.  

Miele WWI860 | 5899 zł

No i przyszedł czas na najwyższą ligę, czyli firmę Miele. Mówiąc o tej firmie trzeba podkreślić nie tylko możliwości, ale i jakość wykonania. Wymienne łożyska, przeciwwaga z szarego żeliwa czy dokładna inspekcja każdego elementu w trakcie procesu produkcyjnego. To wszystko składa się na doskonałą renomę od wielu lat. Może pomieścić maksymalnie 9 kg wsadu i na pojedyncze pranie zużyje 54 litry wody. Maksymalna prędkość wirowania to rekordowe 1600 obrotów na minutę. A przy tym wciąż utrzymuje klasę energetyczną A+++.

Wewnątrz pralki znalazła się dość niecodzienna funkcja, jaką jest TwinDos. Jest to podwójny zbiornik na detergenty, które pralka sama dozuje w zależności od wagi wsadu. Waszym zadaniem będzie jedynie uzupełnienie ich zawartości. Specjalna faktura bębna sprawia, że nie tworzą się zagniecenia, a do pompy nie przedostają się niepożądane elementy. Tutaj najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo tkanin, z których znikną wszelkie zabrudzenia, a suszenie czy co ważniejsze prasowanie nie sprawi problemów.

Pralka Miele

Samych programów jest tutaj multum i nie sposób wymienić wszystkie z osobna. Swoje miejsce znalazły tutaj dedykowane ustawienia dla firanek, puchu czy wełny. W takiej cenie nie zabrakło też obsługi aplikacji mobilnej, która znacząco ułatwia kontrolowanie pralki i wybór konkretnego programu dla prania. Bez wątpienia pralka kosztuje swoje, jednak dla tych najbardziej wymagających jak najbardziej ciekawa propozycja.  

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że choć trochę ułatwiliśmy wam wybór nowej pralki. Wszystko oczywiście zależy od tego, co cenicie sobie najbardziej. Czy jest to pojemność maksymalna pojedynczego prania. A może maksymalna bezobsługowość. Czasy cały czas się zmieniają i coraz więcej pralek nawet tych z segmentów budżetowych oferują obsługę z poziomu aplikacji. Więc jeżeli to się dla was liczy to powinniście swoje oczy skierować właśnie na te modele. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez