Kompletny laptop, ale w zaskakująco dobrej cenie – HUAWEI MateBook D 16 2024

Na rynku jest wiele kompletnych laptopów, ale tylko nieliczne można kupić za tak niewielkie pieniądze jak ten HUAWEI MateBook D 16 2024. Aczkolwiek to, że jest kompletny nie oznacza, że nie może zaskoczyć. Zobaczcie czym jeszcze się wyróżnia i co potrafi.

Awatar Mateusz Rej

Topowy procesor za mniej

Huawei MateBook D 16 2024

HUAWEI MateBook D 16 2024 występuje w wielu konfiguracjach. Aczkolwiek ta, która robi największe wrażenie jest najdroższa. Bowiem znajdziemy w niej procesor Intel Core i9‐13900H, czyli topowy układ na rynku, który ma aż 14 rdzeni i 20 wątków. Wbrew pozorom HUAWEI MateBook D 16 2024 z takim wyposażeniem nie kosztuje fortuny, a nawet można rzec, że jest relatywnie tani. Kolejny aktualnie dostępny laptop z tym procesorem to stricte gamingowy model, który jest aż o 2000 zł droższy. Ale nie tylko procesor stoi na wysokim poziomie. O wydajność i responsywność systemu dba 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i dysk SSD NVMe o pojemności 1 TB. 

Huawei MateBook D 16 2024

Zatem mowa tu o kompletnej specyfikacji, bez żadnych odstępstw od dzisiejszych standardów. To oznacza, że ta wersja radzi sobie z każdym biurowym zadaniem, ale także bardziej profesjonalnymi zastosowaniami. Można na nim błyskawicznie edytować zdjęcia, montować filmy, a także tworzyć proste projekty 3D. Jedynym wyzwaniem są dla niego gry ze względu na brak osobnego układu graficznego, gdyż nie jest to laptop skierowany dla graczy.

Tańsze konfiguracje z procesorami Intel Core i5 również wypadają całkiem opłacalnie i wydajnie, ale zdecydowanie nie aż tak, jak ta. 

Wykonanie to priorytet

Największe wrażenie w robi HUAWEI MateBook D 16 2024 jakość wykonania. Laptopy w tym przedziale cenowym notorycznie są wyposażone w plastikowe obudowy. Tymczasem ten model jest otoczony aluminum, ale co ważne ma też świetny stelaż. Praktycznie nic się w nim nie ugina, nawet klawiatura w centralnym punkcie prezentuje świetną sztywność. Takie wykonanie nie tylko gwarantuje mu odporność na uszkodzenia, ale buduje zaufanie, że nic mu się nie stanie np. po włożeniu do plecaka bez etui. 

O tym nikt nie pamięta

Kolejnym rarytasem jest jego duży gładzik ze szklaną powierzchnią. Wielu producentów laptopów zapomina o tym elemencie, a ma on ogromny wpływ na precyzję kursora, a co za tym idzie jakość użytkowania. Dokładnie to samo dotyczy klawiatury, która może pochwalić się sztywnymi klawiszami z dużym skokiem. Znalazło się w niej także miejsce na pełnowymiarowy blok numeryczny. Świetnie sprawdza się do pisania długich tekstów, ale także typowego użytkowania. . 

Pełen zestaw portów i udogodnień

Skoro jest to kompletny laptop to również ma pełen zestaw portów. Na krawędziach znajdziemy jedno USB‐A 2.0, USB‐A 3.1 Gen 1, a także USB‐C 3.1 Gen 1, które obsługuje szybkie ładowanie oraz zewnętrzne monitory (wsparcie dla DisplayPort). Nie zabrakło też HDMI 2.1 i złącza słuchawkowego. W związku z tym Huawei MateBook D 16 2024 może współpracować ze wszystkimi popularnymi peryferiami i nic go w tym nie ogranicza. 

Ogromną zaletą tego laptopa są także usprawnienia i funkcje jakie zaimplementował Huawei do systemu Windows 11. Szczególnie przydatny jest panel podręcznych skrótów umożliwiający chociażby szybkie włączenie nagrywania ekranu, które domyślnie nie jest dostępne w systemie Windows, czy też tryb ochrony oczu. 

Standardowo, ten model również współpracuje ze wszystkimi ekosystemowymi udogodnieniami innych urządzeń Huawei. Mowa tu chociażby o bezprzewodowym udostępnianiu plików, używaniu tableta, jako drugiego ekranu, czy też możliwości połączenia słuchawek z wieloma urządzeniami jednocześnie. 

HUAWEI MateBook D 16 2024 to kompletny laptop

Huawei MateBook D 16 2024

Wszystkie te cechy razem wzięte sprawiają, że jest to niezwykle uniwersalny przenośny komputer. Natomiast dzięki dobrej wycenie jest to jeden z najbardziej opłacalnych laptopów na rynku. 

A skoro mowa o cenach, to tyle kosztują wszystkie warianty HUAWEI MateBook D 16 2024:

  • Intel Core i5‐12450H / 8 GB / 512 GB ➔ 3299 zł 
  • Intel Core i5‐12450H / 16 GB / 512 GB ➔ 3799 zł 
  • Intel Core i5‐13420H / 16 GB / 1 TB ➔ 4299 zł 
  • Intel Core i9‐13900H / 16 GB / 1 TB ➔ 5699 zł 

Co ważne, do 18.02.2024 każda konfiguracja jest przeceniona o kilkaset zł, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. A ceny zaczynają się już od 2799 zł za najtańszą wersję!

Jednakże warto mieć na uwadze to, że tańsze wersje wyposażeniowe różnią się kilkoma elementami, a nie tylko procesorem. Brak w nich podświetlania klawiatury, ekran ma słabsze parametry, a bateria jest mniej pojemna. Jednakże nawet uwzględniając powyższe, to dalej są to ekstremalnie konkurencyjne urządzenia. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł
Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.