Gładko do celu — myszki Swiftpoint już dostępne w Polsce

Swiftpoint już w Polsce! Znany producent nowoczesnych i ergonomicznych peryferiów komputerowych debiutuje właśnie na naszym rynku.

Awatar Bartosz Mądrzyński

Innowacja? – jak najbardziej!

swiftpoint

Firma powstała w roku 2011 a początkowo jej głównym założeniem było stworzenie alternatywy dla niekoniecznie efektywnego i wygodnego laptopowego trackpada. Trackpad to mały joystick wspomagający płytkę dotykową (touchpad) umieszczony pomiędzy przyciskami klawiatury, którego możecie znać z serii laptopów Thinkpad. Chociaż przez lata zakres i doświadczenie znacznie się poszerzyły to istota i cele przyświecające Swiftpoint się nie zmieniły — ma być przede wszystkim innowacyjnie i wygodnie.

Spory nacisk kładziony jest przede wszystkim na nowoczesność, począwszy od 2017 naszpikowany elektroniką kickstarterowy projekt The Z już na samym początku zebrał ponad 500 tysięcy dolarów wsparcia. Jest nowatorsko, a więc i technologicznie, produkty z różnych linii posiadają więc usprawnienia takie jak m.in. wspierany software’owo wyświetlacz OLED prezentujący bieżące parametry, sensory nacisku, wibracje haptyczne czy żyroskop.

Wygoda ma swoje odzwierciedlenie w ergonomii, podstawowymi założeniami każdego projektu jest możliwie bezproblemowa praca bez względu na warunki i okoliczności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu użytkowania. Cecha ta (już po samej nazwie) jest szczególnie zauważalna w przypadku serii ErgoGrip oraz PenGrip.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł

Swiftly to the point! – Swiftpoint

Gładko do celu, chciałoby się rzec. Główną maksymą, jaką kierują się projektanci widać nie tylko w przypadku samego sprzętu, nawet najlepsze peryferia są niczym bez dobrego oprogramowania. Software w tym przypadku wiernie dotrzymuje kroku hardware’owi – są tutaj standardowe funkcje jak obsługa gestów, skrótów czy bardziej zaawansowanych kombinacji wejściowych (makr). Mamy tutaj też jednak znacznie mniej oczywiste rozwiązania takie jak tryb prezentera, który pozwala na przełączenie myszy w tryb interaktywnego wskaźnika umożliwiającego podświetlanie i wskazywanie konkretnych elementów prezentacji za pomocą wbudowanego żyroskopu.

swiftpoint

Swiftpoint Control Panel, bo tak nazywa się dedykowane oprogramowanie, pozwala na znacznie więcej – szczególnie mowa tu o ogromnych opcjach personalizacji. Poza standardowymi ustawieniami takimi jak kolor czy intensywność podświetlenia dostępna jest też m.in. możliwość przypisania konkretnej funkcji na podstawie siły, z jaką naciskany jest jeden z dedykowanych przycisków.

Od Kickstartera do bohatera — Swiftpoint Z2

swiftpoint

Kickstarterowa legenda, The Z doczekała się godnego następcy w postaci dedykowanej graczom Swiftpoint Z2. Gryzoń wyposażony został w sensor Pixart PAW3395 o maksymalnej rozdzielczości do 26 000 DPI, 13 programowalnych przycisków (w tym 5 z wbudowanym sensorem nacisku), wspomniany już wcześniej żyroskop oraz funkcjonalny wyświetlacz OLED. Funkcjonalność można dodatkowo rozszerzyć za pomocą jednej z nakładek zamieniających mysz w… chociażby joystick. Warto podkreślić, że urządzenie uzyskało ocenę 9 na 10 punktów podczas testów przeprowadzonych przez IGN, jeden z najpopularniejszych portali o tematyce gamingowej, co jest jednym z najwyższych wyników w historii.

Wygoda i przygoda

swiftpoint

Jedną z najbardziej wyróżniających się (i objętą patentem na wyłączność) serii jest Swiftpoint Pen-Grip, której unikalną cechą jest sposób, w jaki trzymamy urządzenie. W przeciwieństwie do standardowych myszy tą trzyma się w pozycji pionowej, podobnie jak długopis. Wertykalne usytuowanie zapewnia znacznie wygodniejszą i bliską naturalnej pozycji, co przekłada się zarówno na wygodę jak i łatwość użytkowania, to z kolei znacząco redukuje ból związany z długotrwałą pracą. Ma to niebagatelny wpływ na zdrowie użytkownika, co dodatkowo wspierane jest przez zaawansowane funkcje oprogramowania pozwalające na m.in. planowanie przerw, kontrolę czasu spędzonego przed komputerem czy alarmowanie w przypadku przekroczenia „zdrowych” limitów.

Jeśli chodzi o software, to jego uniwersalność nie kończy się na samych funkcjach, co jest zauważalne szczególnie w przypadku modeli takich jak Swiftpoint Creator. Dedykowany przede wszystkim grafikom, architektom, montażystom oraz designerom bezproblemowo integruje się z wieloma popularnymi  aplikacjami do edycji graficznej, oraz video takimi jak np. Adobe Photoshop, Canva czy DaVinci Resolve oraz systemami Windows i iOS.

swiftpoint

“Szybki punkt”, czyli Swiftpoint po polsku

Swiftpoint na polski rynek wchodzi ze swoją ofertą obejmującą 10 akcesoriów w przedziale cenowym od 399 do 1099 PLN. Ich wyłącznym dystrybutorem jest NTT System, a po więcej szczegółów warto odwiedzić oficjalną stronę producenta pod adresem www.swiftpoint.pl.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł

Źródło: Informacje prasowe, Swiftpoint.pl
Grafiki: Informacje prasowe, Swiftpoint.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez