W dzisiejszych czasach, zwłaszcza ze względu na popularyzację pracy z domu – czy to w formie w 100% zdalnej, czy też hybrydowej – pracownicy spędzają coraz więcej czasu przy dokumentach w – często nieprzystosowanych – warunkach domowych.
W przeciwieństwie do stacjonarnych jednostek w biurze, na domowych komputerach lub laptopach firmowych często może zabraknąć odpowiednich narzędzi, na przykład do zmiany formatu poszczególnych dokumentów (w tym właśnie z PDF na Worda). Jak więc tego w ogóle dokonać i jakimi narzędziami możemy sobie pomóc?
Adobe Acrobat – nie ma nic lepszego
Jednym z najpopularniejszy programów do zarządzania plikami PDF, jest Adobe Acrobat Reader. Co najważniejsze, jego podstawowa wersja – oferująca takie funkcje jak wyświetlanie, drukowanie, udostępnianie i komentowanie, ale pozbawiona możliwości między innymi edycji i zbierania podpisów – jest całkowicie darmowa.
Podstawowa wersja programu Adobe Acrobat Reader spełni oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników. Aby dokonać konwersji pliku w programie Adobe, wystarczy otworzyć dokument, a następnie wybrać opcję „Konwertuj” z górnego paska narzędzi i wybrać interesujący nas format (np. docx / word).
Adobe Acrobat Online – szybka i bezpieczna konwersja bez pobrań
O ile w przypadku Adobe Acrobat Reader trzeba było co nieco wytłumaczyć, tak przy okazji jego odpowiednika w wersji online – tj. Adobe Acrobat Online – raczej nikt nie będzie potrzebował instrukcji. Jedyne co musicie zrobić, aby dokonać konwersji, to wejść na tę stronę, przerzucić wybrany dokument i… gotowe!
Inne darmowe alternatywy konwersji online – PDF na Word
Adobe Acrobat Reader i Adobe Acrobat Online, czyli odpowiednik tego pierwszego programu w formie darmowej strony internetowej, to zdecydowanie najpopularniejsze – i nie wzbudzające jakichkolwiek wątpliwości – metody przekonwertowania dokumentu PDF na Word (format .docx), z jakich możecie skorzystać.
Jeśli jednak o nich zapomnicie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „konwersja PDF na Word” i skorzystać z jednej ze stron z wyników wyszukiwania. Popularne darmowe strony do konwersji tego typu plików to na przykład: iLovePDF, smallpdf, czy, pdf2doc. W przypadku każdej z nich wystarczy wrzucić plik i poczekać na rezultat.
Jak często zdarza Wam się zmieniać formaty dokumentów? W takich sytuacjach korzystacie ze sprawdzonych narzędzi (np. od Adobe) czy pierwszych lepszych?
Dodaj komentarz