pdf na word

Jak zamienić plik PDF na Word? Przegląd dostępnych narzędzi 2024

Zdecydowana większość z nas miała choć raz w życiu sytuację, w której musieliśmy przerobić plik w formacie PDF na Worda. Sam proces jest prosty, ale… trzeba znać odpowiedni sposób. Oto dostępne narzędzia, które pozwolą Wam tego dokonać!

Awatar Kamil Malczyk

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza ze względu na popularyzację pracy z domu – czy to w formie w 100% zdalnej, czy też hybrydowej – pracownicy spędzają coraz więcej czasu przy dokumentach w – często nieprzystosowanych – warunkach domowych.

W przeciwieństwie do stacjonarnych jednostek w biurze, na domowych komputerach lub laptopach firmowych często może zabraknąć odpowiednich narzędzi, na przykład do zmiany formatu poszczególnych dokumentów (w tym właśnie z PDF na Worda). Jak więc tego w ogóle dokonać i jakimi narzędziami możemy sobie pomóc?

Adobe Acrobat – nie ma nic lepszego

Jednym z najpopularniejszy programów do zarządzania plikami PDF, jest Adobe Acrobat Reader. Co najważniejsze, jego podstawowa wersja – oferująca takie funkcje jak wyświetlanie, drukowanie, udostępnianie i komentowanie, ale pozbawiona możliwości między innymi edycji i zbierania podpisów – jest całkowicie darmowa.

PDF na Word - Adobe Acrobat
źródło: Adobe Acrobat Reader

Podstawowa wersja programu Adobe Acrobat Reader spełni oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników. Aby dokonać konwersji pliku w programie Adobe, wystarczy otworzyć dokument, a następnie wybrać opcję „Konwertuj” z górnego paska narzędzi i wybrać interesujący nas format (np. docx / word).

Adobe Acrobat Online – szybka i bezpieczna konwersja bez pobrań

O ile w przypadku Adobe Acrobat Reader trzeba było co nieco wytłumaczyć, tak przy okazji jego odpowiednika w wersji online – tj. Adobe Acrobat Online – raczej nikt nie będzie potrzebował instrukcji. Jedyne co musicie zrobić, aby dokonać konwersji, to wejść na tę stronę, przerzucić wybrany dokument i… gotowe!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak przenieść dane z telefonu na telefon skutecznie? Poradnik

Jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy? Takie pytanie może pojawić się w Twojej głowie po zakupie nowego smartfona lub w momencie awarii używanego modelu. Pokażemy Ci jak wykonać migrację danych na nowego smartfona.

Czytaj artykuł

Inne darmowe alternatywy konwersji online – PDF na Word

Adobe Acrobat Reader i Adobe Acrobat Online, czyli odpowiednik tego pierwszego programu w formie darmowej strony internetowej, to zdecydowanie najpopularniejsze – i nie wzbudzające jakichkolwiek wątpliwości – metody przekonwertowania dokumentu PDF na Word (format .docx), z jakich możecie skorzystać.

PDF na Word - Adobe Acrobat Online

Jeśli jednak o nich zapomnicie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „konwersja PDF na Word” i skorzystać z jednej ze stron z wyników wyszukiwania. Popularne darmowe strony do konwersji tego typu plików to na przykład: iLovePDF, smallpdf, czy, pdf2doc. W przypadku każdej z nich wystarczy wrzucić plik i poczekać na rezultat.

Jak często zdarza Wam się zmieniać formaty dokumentów? W takich sytuacjach korzystacie ze sprawdzonych narzędzi (np. od Adobe) czy pierwszych lepszych?

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez