Arctic jest powszechnie znanym producentem układów chłodzenia oraz ich elementów takich jak m.in. wiatraki czy pasty termoprzewodzące
Na rynku właśnie pojawił się nowy produkt, który charakterystyką zupełnie odbiega od głównej linii sprzedażowej
Arctic Senza ma swoje zalety, ale kosztem pewnych ustępstw
Standard w niestandardowej obudowie
Elektronika upakowana jest w całkiem pomysłowej, ale niekoniecznie kompaktowej obudowie. Całość ma wymiary 535 × 48 × 180 mm i waży ponad 2 kilogramy, co zdecydowanie dyskwalifikuje sprzęt z kategorii mobilnych. Do prawidłowego i stabilnego funkcjonowania całość powinna być przymocowana na stałe do blatu biurka lub stołu. Tutaj pojawia się też spory minus takiego rozwiązania, ponieważ każdorazowy montaż wymaga nawiercenia powierzchni.
Komputer ma też w sobie coś z laptopa, bo zasilany jest przez zewnętrzny przetwornik o mocy 120 W. Konieczność ograniczenia poboru mocy wymusiła też zastosowanie energooszczędnych podzespołów. Jednak jak to się mówi, „coś kosztem czegoś” więc komponenty zdecydowanie nie należą do demonów wydajności, a do tego są nieco przestarzałe (2-4 generacje wstecz).
Pokaż kotku, co masz w środku, czyli szczegółowa specyfikacja Arctic Senza
W sprzedaży dostępne są 3 warianty produktu różniące się przede wszystkim procesorem oraz ilością pamięci RAM. Z racji wąskiego zakresu w kwestii konsumpcji energii elektrycznej użytkownicy muszą obejść się bez dedykowanej karty graficznej.
Do podstawowych zastosowań takich jak oprogramowanie biurowe, przeglądanie Internetu czy granie w mniej wymagające tytuły powinien w zupełności wystarczyć zintegrowany układ iGPU. Szczegóły techniczne charakteryzujące każde z urządzeń prezentują się następująco:
Senza 5500 GT
Senza 5700G
Senza 5700G Pro
Ponadto wszystkie wymienione modele obsługują standardy łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.3 i Wi-Fi 6E i wyposażone są w szereg portów takich jak:
- Solidna ilość gniazd USB: 1x USB-A 3.2 Gen 1, 1x USB-A Gen2 oraz 2x USB-A 2.0 z przodu, a także 1xUSB 3.2 Gen 1 oraz 1x USB-C Gen 2
- Display Port 1.2
- HDMI 2.0
- Porty Audio (osobne In i Out z tyłu oraz uniwersalny Combo Jack z przodu)
- Gniazdo LAN 2,5 Gbit
Na całe szczęście pewną formą rekompensaty za w najlepszym wypadku średnie osiągi jest stosunkowo przystępna cena. W zależności od modelu wynosi ona odpowiednio (w przeliczeniu na złotówki) 2560, 2990 oraz 3120 PLN.
Źródło: TechSpot
Miniatura: VideoCardz
Dodaj komentarz