Użytkownicy Galaxy Ring zgłaszają nagrzewanie się urządzenia.
Samsung wyjaśnia, że to normalne podczas intensywnego użytkowania.
Producent zaleca zdjęcie pierścienia, jeśli ciepło utrzymuje się zbyt długo.
Galaxy Ring: Nowość od Samsunga
Samsung Galaxy Ring to najnowszy dodatek do rodziny urządzeń wearables, zaprojektowany z myślą o monitorowaniu zdrowia użytkownika. Urządzenie oferuje funkcje takie jak pomiar tętna, monitorowanie jakości snu czy śledzenie aktywności fizycznej. Jego kompaktowy design i zaawansowane czujniki sprawiają, że jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych smartwatchy.
Po premierze Galaxy Ring niektórzy użytkownicy zaczęli zauważać, że podczas noszenia pierścień staje się ciepły. Wątpliwości dotyczyły głównie komfortu noszenia oraz potencjalnego wpływu na trwałość urządzenia. I nic dziwnego, że takie zjawisko budzi niepokój – w końcu jest to urządzenie, które nosimy bezpośrednio na sobie, przy skórze, a nawet na tak kluczowej części ciała jak palec. Nie bez powodu urządzenia elektroniczne wyposażone w baterie mają cały szereg obostrzeń.
Stanowisko Samsunga
Samsung szybko zareagował na te obawy, wyjaśniając, że umiarkowane nagrzewanie się Galaxy Ring jest normalne, zwłaszcza podczas intensywnego użytkowania, aktualizacji oprogramowania czy ładowania. Producent zapewnia, że takie zachowanie nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie ani żywotność urządzenia.
Podczas korzystania z funkcji wymagających większej mocy baterii lub działających przez dłuższy czas, Galaxy Ring może się nagrzewać. Jest to normalne i nie powinno wpływać na wydajność ani żywotność urządzenia.
Jeśli użytkownik zauważy, że pierścień staje się zbyt ciepły i nie ochładza się po krótkim czasie, Samsung zaleca zdjęcie go na chwilę. a w razie powtarzających się problemów warto skontaktować się z pomocą techniczną, aby upewnić się, że urządzenie działa prawidłowo.
Pomimo, że pierścień Samsunga jest solidnie wykonany i zabezpieczony to zawsze istnieje szansa na błędy i wypadki. Nie mamy gwarancji na to jak zachowa się pierścień po np. ekstremalnie silnym uderzeniu lub częściowym zgnieceniu. Istnieje obawa, że w takiej sytuacji bateria ulegnie rozszczelnieniu, albo nastapi jakieś wewnętrzne zwarcie. Potencjalną opcją są także błędy w oprogramowaniu lub wirusy, które również mogłyby skutkować przesadnym nagrzewaniem. Póki co nie padły takie doniesienia, jednak nie da się ukryć, że takie scenariusze krążą w myślach, szczególnie w kontekście urządzeń z kategorii wearables.
Dodaj komentarz