HUAWEI Pura 70 Ultra – nie tylko potężny fotosmartfon. Jest coś jeszcze

Trzeba to napisać wprost, droga Huawei przez ostatnie kilka lat była bardzo wyboista i niełatwa. Jednak mimo wszystko nie poddali się i podnieśli z kolan, a HUAWEI Pura 70 Ultra jest tego namacalnym dowodem. 

Awatar Redakcja TechnoStrefa

Przez ostatnie kilka lat miałem miałem okazję sprawdzać najnowsze propozycje od Huawei w dziedzinie smartfonów. Modele takie jak Mate 30 Pro czy P40 Pro pokazały niezłomnego ducha walki. Jednak dopiero w ostatnim czasie przy okazji modeli nova 12 czy właśnie całej serii Pura 70 można powiedzieć, że Huawei już na dobre wraca do gry i nie ma zamiaru się powstrzymywać. 

Flagowiec w pełnej krasie

HUAWEI Pura 70 Ultra to przede wszystkim flagowiec i do tego bardzo potężny. Tak, przynajmniej moim zdaniem można by określić najnowszego HUAWEI Pura 70 Ultra, jednak gdybym na tym poprzestał byłoby to mocne niedopowiedzenie. Wewnątrz tego smartfona skrywa się znajdzie więcej ciekawych rozwiązań i technologii, które dla wielu osób mogą okazać się wręcz czynnikiem, który przekona ich do zakupu.

Już przy pierwszym kontakcie z modelem Pura 70 Ultra, czuć z jakim kalibrem urządzenia ma się do czynienia. Plecki wykonane z przyjemnej w dotyku skóry wegańskiej, idealnie spasowane z metalową ramką, która płynnie przechodzi w taflę zakrzywionego ekranu. Całość tworzy naprawdę spójną kompozycję. Ta zwarta bryła co prawda swoje waży, bo około 226 gramów, co nawet przy ekranie o przekątnej 6.8-cala plasuje tego smartfona w wadze cięższej.

Co jednak ciekawe, to pomimo tej nieco większej niż zazwyczaj wagi, telefon jest fenomenalnie wyważony, łącząc to ze specyficznymi proporcjami ekranu oraz bardzo obłą konstrukcją HUAWEI Pura 70 Ultra świetnie leży w dłoni. O ile tak jak wspomniałem, już przy pierwszym kontakcie, HUAWEI Pura 70 Ultra daje użytkownikowi do zrozumienia, że ma do czynienia z urządzeniem z klasy premium, tak na papierze sytuacja nie jest już tak oczywista.

Matryca OLED o przekątnej 6.8-cala i rozdzielczości wyższej niż klasyczne FullHD+ może poszczycić się zmiennym odświeżaniem z zakresu od 1 do maksymalnie 120 Hz. Do tego dochodzi jasność maksymalna wynosząca aż 2500 nitów oraz możliwość wyświetlenia ponad miliarda kolorów. Huawei jednocześnie chwali się, że ich ekran jest w stanie dostosowywać jasność aż 1440 razy na sekundę.

Wyspa aparatów robi ogromne wrażenie, jednak ją opiszę w dalszej części tego tekstu. Bateria to kolejny element, który warto zwrócić uwagę. Ogniwo ma tutaj nieco większą, aniżeli flagowe urządzenia konkurencji, pojemność na poziomie 5200 mAh. Różnica może i nie duża, ale w połączeniu z bardzo szybkim ładowaniem, co już standardem w tym segmencie nie jest, stanowi to połączenie idealne.

Jeżeli nie przeszkadzają Wam przewody to HUAWEI Pura 70 Ultra może być ładowany z mocą nawet 100 W. Takiej też mocy znajduje się ładowarka w pudełku ze smartfonem. Jednak jeżeli kable to nie Twoja bajka, to zawsze do dyspozycji pozostaje możliwość ładowania bezprzewodowego. Co prawda takową stację trzeba już dokupić oddzielnie, ale możliwość uzupełniania energii w smartfonie HUAWEI Pura 70 Ultra z mocą aż 80 W to coś obok czego trudno przejść obojętnie.

O ile cyferki określające teoretyczną wydajność nie są może aż tak imponujące, jakby co poniektórzy chcieli, to nie przekłada się to w stosunku 1:1 na doświadczenie z użytkowania smartfona. HUAWEI Pura 70 Ultra jest niesamowicie płynny w działaniu, co najpewniej jest zasługą systemu operacyjnego EMUI 14.2, który co prawda, w gruncie rzeczy jest Androidem 12, ale bardzo mocno zmodyfikowanym i przystosowanym do potrzeb Huawei. 

System z niejednym asem w rękawie

Tak jak już wspominałem, HUAWEI Pura 70 Ultra, jak i inne urządzenia z tej linii, działają w oparciu o system EMUI 14.2. To wprowadziło kilka funkcji ekskluzywnych, tak wersja 14.2 dodała coś znacznie ważniejszego z perspektywy zwykłego, szarego użytkownika. O ile sam Huawei nie może (ze względów prawnych) preinstalować usług Google na swoich urządzeniach, to już ich łatwą instalację umożliwiłkażdemu użytkownikowi. 

Całość została zaimplementowana bezpośrednio do autorskiego sklepu AppGallery, w którym podczas instalacji konkretnych aplikacji od Google, jak choćby YouTube czy GMaila zostaniecie poinformowaniu o możliwości pobrania dwóch dodatkowych składników. 

Dzięki nim będziecie mogli zalogować się do konta Google i co istotne trzeba będzie zrobić to tylko raz. Po tym wszystkie apki od Google albo te korzystające z opcji logowania przez Google będą po prostu działać. Całość jest na tyle rozbudowana, że do pewnego stopnia działa nawet Android Auto, choć tutaj trzeba się już nieco bardziej pobawić. 

W kwestii dostępu do aplikacji praktycznie nie ma ograniczeń. Istnieje już wcześniej wspomniany sklep AppGallery, ale w są też dostępne inne sposoby instalowania aplikacji bezpośrednio w telefonie. Co istotne, możecie instalować nie tylko aplikacje darmowe, ale i płatne jeżeli takowe posiadacie. 

Fotograficzna bestia godna swego miana

Co prawda HUAWEI Pura 70 Ultra, jak i inne urządzenia z tej serii wymagają nieco więcej pracy przy pierwszej konfiguracji, to po jej zakończeniu nadrabiają bardzo stabilną pracą, wytrzymałą baterią i potężnym aparatem. To właśnie ten ostatni element może się dla wielu okazać tym decydującym w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.

Z tyłu znalazły się tylko, albo aż 3 aparaty, z których każdy pełni swoje zadanie. Główna matryca znalazła się w największym okręgu. Znajduje się tam 1-calowy sensor o rozdzielczości 50 Mpix. Co ciekawe stabilizacja optyczna odbywa się poprzez ruch sensora, a nie jak ma to miejsce klasycznie poprzez ruch soczewki. Dzięki temu zarówno zdjęcia jak i filmy są jeszcze ostrzejsze nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

W trakcie korzystania z aparatu głównego jego wewnętrzna część nieznacznie unosi się ponad linię wyspy. Dzięki temu Huawei był w stanie wcisnąć tam jeszcze lepszą optykę. Od razu mogę też uspokoić, bo w przypadku upuszczenia smartfona, ten obiektyw automatycznie się schowa. Ostatnim asem w rękawie tego aparatu jest fizyczna zmienna przysłona, która z pewnością ucieszy bardziej doświadczonych mobilnych fotografów.

Drugi w kolejce jest teleobiektyw o takiej samej rozdzielczości co aparat główny. Jest tutaj także optyczna stabilizacja, ale w klasycznym wydaniu, bo mamy do czynienia z obiektywem peryskopowym, który oferuje zbliżenie 3.5-krotne. Co ważne, dzięki niesamowitej odległości ostrzenia, która może wynosić zaledwie 5 cm, ten obiektyw świetnie nadaje się też do zdjęć marko oraz telemarko. Ostatnie oczko, które znalazło swoje miejsce na tej, bądź co bądź sporej wyspie, jest obiektywem szerokokątnym. W tym wypadku rozdzielczość to 40 Mpix.

A w praktyce?

Pod względem specyfikacji HUAWEI Pura 70 Ultra to prawdziwa fotograficzna bestia, która powinna zachwycić niejednego amatora fotografii i to niekoniecznie tej mobilnej. Takie funkcje jak zmienna przysłona nie są często widywanym elementem, nawet w smartfonach z najwyższej półki cenowej. Jednak to nie jedyny „as z rękawa”, który został wyciągnięty przy tworzeniu modelu Pura 70 Ultra.

Oczywiście w przypadku fizycznej przysłony, efekty są widoczne praktycznie od razu. Naturalne rozmycie, które jest w stanie wygenerować najpotężniejszych flagowiec od Huawei w historii są widoczne nie tylko gołym okiem, ale już w podglądzie robionego zdjęcia. I to jeszcze przed jego dodatkową obróbką. Co istotne, zdjęcia z naturalnie rozmytym tłem nie ograniczają się jedynie do klasycznych portretów. Mowa tutaj także o zdjęciach najróżniejszych obiektów, które w normalnych warunkach mogą, ale nie muszą zostać odpowiednio wycięte.

Kolejnym elementem, który wyróżnia najnowszego HUAWEI Pura 70 Ultra jest super szybka migawka, która zdaniem producenta jest w stanie uchwycić fenomenalne zdjęcie samochodu czy innego obiektu pędzącego z prędkością nawet 300 km/h. Jednak super szybka migawka nie tylko przydaje się w utrwalaniu szybkich samochodów. Równie dobrze sprawdza się przy szybkim robieniu zdjęć, które w większości przypadków wyjdą po prostu ostre. 

Teleobiektyw to klasa sama w sobie. Połączenie tutaj świetnej stabilizacji obrazu, ze zmiennym zbliżeniem optycznym pozwala nie tylko uchwycenie świetnych standardowych zbliżeń, ale i telemakro, które szczególnie błyszczy przy dobrym oświetleniu. 

Huawei jak zawsze nie zawodzi pod kątem foto, o czym może świadczyć choćby najwyższy wynik z rankingu DxO Mark, gdzie model HUAWEI Pura 70 Ultra zdobył najwyższy wynik w historii całego portalu. I to zarówno w przypadku klasycznych zdjęć jak i zbliżeń deklasując swoją konkurencję o przynajmniej kilka punktów rankingowych. 

Z pewnością znajdzie swoich amatorów

Najnowszy flagowiec od Huawei to niewątpliwie jedyne w swoim rodzaju technologiczne cudeńko. Udało się tam zamknąć nie tylko potężny i jednocześnie niesamowicie wszechstronny zestaw aparatów zdolnych do robienia świetnych zdjęć oraz filmów, ale na tym jego możliwości się nie kończą. Wykonanie premium, wydajny procesor, świetny ekran – tutaj wszystko po prostu do siebie pasuje oraz współgra ze sobą idealnie. 

Pomimo, że może to nie być telefon dla każdego, to nie można mu odmówić ogromnych możliwości i przekroczenia wielu barier, które jeszcze nie tak dawno wydawały się być nie do przejścia. HUAWEI Pura 70 Ultra to nie tylko świetna propozycja dla wieloletnich fanów marki, ale i osób, które szukają potężnego foto smartfona z segmentu premium wykonanego z największą dbałością o szczegóły. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.