Do
góry

Jaki telewizor wybrać? Ranking 2022

Jesień na dobre się rozkręca i nim się obejrzymy nastanie zima. Mija więc czas spacerów i wycieczek, a to oznacza złoty okres dla książek i... telewizorów. Jaki telewizor wybrać, by przy tym nie przepłacić?

Zbliża się idealny czas na binge watching topowych seriali, maratony filmowe ze znajomymi czy kanapową sesję z ulubionymi grami na konsoli. Wychodzimy naprzeciw tym planom, prezentując Wam najnowszy ranking telewizorów na jesień 2021. Przygotowany specjalnie w różnych przedziałach cenowych, by każdy znalazł idealny model dla siebie!


do 1 000 zł

Xiaomi Mi TV P1

Jaki telewizor

Kolejny raz nasz ranking otwiera ten niezwykle popularny producent, czyli Xiaomi. Po raz kolejny udowadnia on, że w segmencie budżetowej elektroniki czuje się dobrze i potrafi zachować stosunek niezwykle atrakcyjnej ceny do możliwości swoich produktów. 

Powyższy model wyróżnia się na tle konkurencji wbudowanym systemem Smart TV. Pracuje on pod kontrolą systemu Android TV w wersji 9. Pozwoli to na dostęp do każdej oferowanej w naszym kraju usługi VOD, co dodatkowo ułatwią specjalne przyciski pilota, kierujące bezpośrednio do Netflixa czy Prime Video. Ulubiony serial wyświetli matryca o rozdzielczości HD Ready, która wykonana została w technologii VA. Pozwoliło to na uzyskanie wysokiego kontrastu, dobrego odwzorowania czerni i szerokiego kąta widzenia. 

Telewizor Xiaomi podłączyć można bezprzewodowo do domowej sieci WiFi, a komunikację przewodową z dowolną konsolą czy odtwarzaczem zapewni zestaw 3 gniazd HDMI. Para portów USB pozwoli na odtworzenie filmu z pendrive’a, wbudowany port Ethernet zadba o dostęp do Internetu w przypadku słabego zasięgu do sieci radiowej. Model Xiaomi Mi Tv P1 oferuje również zestaw głośników o łącznej mocy 10 W.

TCL 32S618

Jaki telewizor

Firma TCL jest chińskim producentem, który w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności, głównie na rynku smartfonów. A to za sprawą nowych modeli, będących dobrze skrojoną odpowiedzią na propozycje konkurencji. W przypadku telewizora TCL 32S618 jest dokładnie tak samo – stanowi on propozycję podobną do Xiaomi, jednak nastawioną na nieco inny priorytet.

Model ten jest bowiem pierwszym, który obsługuje standard HDR10 – wysokiej rozpiętości tonalnej. Pozwala on na osiągnięcie dużo większych kontrastów i lepszego nasycenia kolorami, niż w przypadku standardowej klasy telewizorów. W zestawie znajduje się również system Smart TV, działający w oparciu o środowisko Android TV. Pozwoli to na swobodne korzystanie z wszelkich usług streamingowych pokroju YouTube, Netflixa, HBO GO czy biblioteki filmów i seriali z serwisu Google Play. Dodatkowo Android TV zapewnia wbudowaną obsługę standardu Chromecast, co umożliwia proste przesyłanie treści wprost z smartfona czy komputera.

Jedyna wada względem konkurenta w naszym zestawieniu, to nieco bardziej uboga gama złącz. W ich skład wchodzą jedynie dwa porty HDMI i pojedyncze złącze USB. Braki w przewodowym zestawie komunikacji nadrabia i wynagradza pełne wsparcie sieci bezprzewodowej WiFi oraz standardu Bluetooth. TLC 32S618 posiada również wbudowane głośniki o łącznej mocy 10 W.


do 1 500 zł

Blaupunkt 40F4132

Jaki telewizor

Wraz z nieco wyższym progiem cenowym otrzymujemy pierwszą propozycję telewizorów, posiadających matrycę w standardzie Full HD 1080p. Model firmy Blaupunkt to jednocześnie najtańszy model obsługujący ten standard rozdzielczości, przy zachowaniu nowoczesności jaką oferuje wsparcie systemu Smart. W przypadku tego modelu działającego pod kontrolą systemu Android TV.

40-calowy telewizor Blaupunkt 40F4132 wyróżnia się wsparciem nowoczesnego kodeka HEVC, obsługującego 10-bitowy standard kolorów (H.265). Zapewni on odbiór najnowocześniejszego standardu telewizji naziemnej DVB-T, a także kompatybilność z materiałami nagranymi smartfonami, bardzo popularnie wspierającymi ten standard. 

Model ten zapewni komfortowe korzystanie ze wszystkich usług streamingowych dostępnych w naszym kraju, takich jak Netflix, YouTube czy Amazon Prime. Wbudowane wsparcie standardu Chromecast umożliwi również proste parowanie i transmisję obrazu wprost ze smartfonów i komputerów. Telewizor ten umożliwia połączenie przewodowe dzięki zestawowi dwóch gniazd HDMI oraz pary portów USB, a stabilne połączenie z siecią Internet zapewni tandem złącza Ethernet (LAN) i karty bezprzewodowej sieci WiFi.

Philips 43PFS5525

Jaki telewizor

Kolejny model w naszym zestawieniu to pierwsza propozycja z matrycą w rozmiarze 43 cali. Ten popularny standard rozmiaru kosztuje dokładnie tyle, co wcześniejsza propozycja firmy Blaupunkt, odróżniając się od niego brakiem wsparcia systemu Smart TV.

Brak “inteligentnego systemu” nie będzie jednak stanowić problemu dla posiadaczy popularnych konsol, zarówno najnowszej, jak i przedostatniej generacji. Jeśli posiadacie lub planujecie zakupić konsolę do pary z modelem Philips – to właśnie ona przejmie żmudne obowiązki telewizora, zapewniając porównywalny, a czasami lepszy komfort obcowania z serwisami streamingowymi, niż rozwiązania wbudowane w telewizor.

Philips 43PFS5525 oferuje typowy dla swojej półki cenowej zestaw złącz, w skład których wchodzi para portów HDMI oraz pojedyncze złącze USB. To ostatnie, pomimo braku wbudowanego systemu Smart, umożliwia odtwarzanie zawartości pamięci przenośnej, w tym filmów, muzyki i zdjęć. Tymczasem o jakość docierających do naszych uszów tonów zadba wspierany standard DTS HD.

do 2 000 zł

TCL 50P725

Jaki telewizor

Kolejny próg cenowy otwiera nam chiński producent TCL, oferujący pierwszy w naszym zestawieniu telewizor z matrycą o rozmiarze 50 cali, w parze z rozdzielczością 4K. Wsparty standardem HDR oraz funkcjonalnością Smart TV.

Duża rozpiętość tonalna została potwierdzona standardem Dolby Vision, a jakość obrazu zapewni wbudowany procesor AiPQ, na żywo poprawiający jakość oryginalnego materiału. Zadbano również o standard dźwięku kanałowego, emitującego tony w zgodzie z systemem Dolby Atmos.

Obecny na pokładzie Android TV zapewnia również pełne wsparcie standardu Chromecast, który pozwoli na szybkie i sprawne połączenie z telewizorem komputera lub smartfona. Wyposażony został również w asystenta głosowego, który pozwoli odtworzyć ulubione treści bez dotykania pilota. Poza tym telewizor ten oferuje rozsądny pakiet trzech złącz HDMI, dwóch USB oraz pełną komunikację z otoczeniem z pomocą sieci WiFi oraz Bluetooth.

Jednak najważniejszym elementem jest system smart TV, którego nie mogło tutaj zabraknąć. Podobnie jak w przypadku TV Box’ów od Xiaomi, tak i tutaj wszystko działa w oparciu o Android TV w wersji 9.0, wszystko to z pełną certyfikacją Google. To oznacza oczywiście obecność Google Play, ale też kompatybilność ze wszystkimi serwisami streamingowymi jak Netflix, HBO GO czy też Amazon Prime.

Hisense 50U7QF

Jaki telewizor

Kolejna propozycja na naszej liście to model firmy Hisense, będący pierwszym w naszym zestawieniu telewizorem, posiadającym matrycę QLED. Technologia kropek kwantowych pozwalająca na poszerzenie palety barw względem typowej matrycy LCD. W rezultacie wraz systemem lokalnego podświetlenia pozwala to na uzyskanie najlepszego efektu HDR (wysokiej rozpiętości tonalnej) wśród ekranów tej klasy.

Telewizor Hisense 50U7QF to pełne wsparcie rozdzielczości 4K oraz 50-calowa matryca, pozwalająca na wyświetlenie ponad miliarda kolorów. O jakość każdej klatki zadba jego czterordzeniowy procesor kompatybilny ze standardem Dolby Vision i HDR10+. Efekty pracy będą zachwycać w trakcie seansów filmowych, a to z pomocą dedykowanego systemu Smart TV wspierającego wszystkie, popularne usługi streamingowe.

Różnorodność wyświetlanych obrazów dodatkowo zwiększy obsługa streamingu multimediów z urządzeń zewnętrznych w standardzie Miracast. O wasze uszy zadba pełne wsparcie standardu dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Warto też wspomnieć o bardzo wąskiej ramce, która wspaniale wpasuje się w aranżację nowoczesnego salonu.

Philips 58PUS7555

Jaki telewizor

Ostatnią propozycją w tym progu cenowym jest telewizor firmy Philips, który ponad konkurencję wyróżnia się wyjątkowo dużą, bo aż 58-calową matrycą, w standardzie 4K. Przed konkurencją wyposażoną w QLED broni się dzielnie, oferując standard HDR, system Micro Dimming LED oraz pełny pakiet technologii Dolby.

Duży ekran nie spowodował cięć na liczbie pozostałych technologii wspieranych przez ten model. Spełnia on standardy klasyfikacji Dolby Vision, oferując jednocześnie najwyższy w tym progu cenowym certyfikat rozpiętości tonalnej HDR10+, obsługujący dynamiczne metadane obrazu. Philips 58PUS7555 oferuje również dedykowane środowisko Saphi, będące systemem klasy Smart TV, nastawionym na wygodę obsługi. 

Telewizor ten oferuje obsługę wszystkich popularnych serwisów streamingowych, wysoki standard jakości dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i typowy dla tej klasy zestaw złącz HDMI oraz USB. W parze z bezprzewodową komunikacją poprzez Wifi i Bluetooth umożliwi podłączenie szerokiej gamy urządzeń.

Do 3 000 zł

Hisense 55U7QF

Jaki telewizor

Kolejny próg cenowy otwiera nam model Hisense, który oferuje nieco więcej, aniżeli propozycje z wcześniejszego pułapu. Za dodatkowe kilkaset złotych otrzymamy matrycę o większym rozmiarze 55 cali, wykonaną w technologii QLED. Gwarantuje to szerszą paletę barw, aniżeli w przypadku typowego ekranu LCD.

Model 55U7QF, oprócz technologii kropki kwantowej, oferuje wszystko to, co powinien posiadać telewizor w tym pułapie cenowym. Tak więc w zestawie otrzymujemy pełną rozdzielczość 4K, wsparcie technologii HDR połączonej z rozbudowanym podświetleniem LED Full Array, która dodatkowo podbije kontrast, wygaszając ciemne fragmenty wyświetlanych kadrów.

Jakość obrazu, jak i dźwięku pieczętuje kompatybilność z pakietem standardów Dolby Vision oraz Dolby Atmos, a o mnogość oferty serwisów streamingowych zadba dedykowany system Smart TV, wspierający popularne w naszym kraju usługi. Telewizor Hisense został dodatkowo wyposażony w zestaw aż czterech złącz HDMI, dwóch USB z dodatkową funkcją nagrywania oraz w pełne wsparcie standardu WiFi, DLNA i Bluetooth.

Samsung QE55Q67A

Jaki telewizor

Jeśli technologia matryc QLED was przekonuje, to mamy propozycję prosto od Samsunga, twórcy tego rozwiązania i jednocześnie bardzo doświadczonego producenta w branży. Razem z popularnością i doświadczeniem wzrasta cena, wyraźnie wyższa, co może się jednak przełożyć na większą, niż w przypadku konkurencji długowieczność.

Model ten oferuje bliźniaczy zestaw technologii, w skład których oprócz matrycy QLED wchodzi system podświetlenia LED o podwójnej barwie, pełne wsparcie standardu HDR 10+ oraz mocny procesor Quantum 4K Lite, który zadba o płynne działanie sprzętu oraz wdroży poprawki do materiału źródłowego o niższej jakości. Nie zapomniano również o graczach. Do dyspozycji oddano im zestaw użytecznych funkcji.

Samsung to w zasadzie gwarancja dopracowanego systemu Smart, działającego w oparciu o platformę Tizen. Model ten oferuje godny zestaw trzech złącz HDMI, dwóch portów USB z opcją nagrywania oraz pełny pakiet łączności bezprzewodowej.

LG 50NANO813PA

Jaki telewizor

Próg cenowy zamyka nam propozycja od LG, która nieco mniejszy rozmiar matrycy nadrabia zestawem technologii NanoCell, działającej w parze z sztuczną inteligencją. Model NANO813PA posiada również certyfikat potwierdzający pełne bezpieczeństwo źródeł światła LED w trakcie najdłuższych seansów, również z udziałem dzieci.

Producent zadbał o wąską ramkę w parze z zaskakującą grubością telewizora tylko pięciu centymetrów. Gwarantuje to jego nowoczesny wygląd w tonie minimalizmu i estetyczny charakter w przypadku montażu na ścianie. O wyjątkowy odbiór wyświetlanych treści zadba filtr kolorów NanoCell w parze z lokalnym przyciemnianiem podświetlenia matrycy. Wygodę obsługi zapewnia wyjątkowy pilot LG z wbudowanym akcelerometrem, działający podobnie do czarodziejskiej różdżki.

LG NANO813PA oferuje bogaty zestaw aż czterech złącz HDMI, dwóch portów USB z funkcją nagrywania, zestaw komunikacji bezprzewodowej, jak i wsparcie dla wszystkich, popularnych w naszym kraju usług streamingowych. 

do 4 000 zł

Samsung QLED QE55Q77A

Jaki telewizor

Pierwsza propozycja w tym progu cenowym to atrakcyjnie wyceniony model firmy Samsung. Oferuje on matrycę QLED w pakiecie z wysoką częstotliwością odświeżania 120 Hz. Telewizor ten gwarantuje wysoką jakość obrazu, spełniając normy standardu HDR 10+.

W parze z dużą prędkością matrycy producent dorzuca rozbudowane wsparcie dla graczy. Oferuje ono między innymi redukcję opóźnień wyświetlania, dodatkowe upłynnienie obrazu wyświetlanego z mniejszą liczbą klatek, panel gracza wyświetlający ilość FPS w grze czy łatwą modyfikację proporcji ekranu. 

Poza grami, o efekt końcowy wyświetlanych filmów i seriali zadba procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję do skalowania rozdzielczości, usuwania szumów czy poprawy kolorów. Model ten oferuje rozbudowany zestaw aż czterech złącz HDMI, w parze z dwoma portami USB z funkcją nagrywania i typowym zestawem technologii bezprzewodowych.

LG 65NANO883PB

Jaki telewizor

Kolejny próg i kolejny model LG, oferujący technologię NanoCell. Poza gwarantem wysokiej jakości obrazu model 65NANO88 wychodzi naprzeciw graczom, oferując matrycę 4K IPS o częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz.

NanoCell to zestaw wyróżniających firmę LG technologii. W ich skład wchodzi dedykowana warstwa filtrująca wyświetlane kolory, system zachowania wierności obrazu podczas oglądania pod dużym kątem czy Full Array Dimming – podświetlenie dostosowujące się lokalnie do treści wyświetlanej na ekranie. Cały komplet umożliwia wyświetlanie obrazu w standardzie HDR 10 Pro. Potwierdzonym dodatkowo przez standard Dolby Vision IQ działający w parze z skryptami sztucznej inteligencji.

Podobnie jak inne modele z oferty telewizorów LG model 65NANO88 wychodzi naprzeciw graczom, którym oprócz szybkiej matrycy oddano zestaw narzędzi redukujących opóźniania lub poprawiających wygląd ulubionych gier. Do zestawu LG dołącza obsługę technologii AMD FreeSync, system Smart TV WebOS oraz bogaty zestaw gniazd i systemów bezprzewodowych. Nie zapomniano również o pilocie, reagującym na ruch niczym różdżka magika.

do 5 000 zł

Philips 55OLED705

Jaki telewizor

Nadszedł czas na prawdziwie napakowany technologią telewizor firmy Philips. To pierwszy model z matrycą wykonaną w technologii OLED w naszym zestawieniu. Ekran ten przełoży się na perfekcyjną czerń, niespotykany w innych rozwiązaniach kontrast i wyjątkowo żywe kolory. 

Na tym inżynierowie nie poprzestali, dorzucając do pakietu znaną technologię oświetlenia konturowego Ambilight. Rozszerza ona wyświetlany obraz poza ramki telewizora. Zapewni to wyjątkowe doznania podczas oglądania ulubionego filmu, optycznie zwiększając przekątną obrazu. Ambilight dba jednocześnie o komfort i kondycję naszego wzroku, pozwalając mu odpocząć. Jakość wyświetlanych treści zapewnia zgodność z standardem Dolby Vision, gwarantującym wysoką rozpiętość tonalną. Nie zapomniano również o jakości dźwięku, podpisanego standardem Dolby Atmos.

Gdyby jakimś przypadkiem było wam mało, matryca 4K zainstalowana w tym modelu potrafi wyświetlać obraz z prędkością 120 klatek na sekundę. Wbudowany system Android TV zapewnia pełną kompatybilność z wszystkimi serwisami VOD, dorzucając wsparcie Chromecast. Całość wspierana jest nowym procesorem P5, poprawiającym wszelkie niedoskonałości oryginalnego materiału i zamknięta w wyjątkowo cienką ramkę.

Samsung QLED QE55QN85A

Technologia matryc QLED doczekała się już swojego następcy – Neo QLED, odróżniającego się nową techniką podświetlenia Mini LED. Zastosowano w nim diody 40-krotnie mniejsze, niż w przypadku klasycznego podświetlenia. To przekłada się na precyzyjniejszą kontrolę pracy i lepszą jakość kolorów.

W przypadku tego modelu producent zadbał o szeroki kąt widzenia przy niezmiennej barwie. Wyposażył go również w dodatkową warstwę antyrefleksyjną. To z pewnością wpłynie na komfort użytkowania w jasnych pomieszczeniach lub miejscach, gdzie telewizor będzie odbijać światło wpadające przez okna. Telewizor automatycznie dopasuje moc podświetlenia, w zależności od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Samsung QN85A posiada pełen pakiet dobrodziejstw telewizorów tej klasy. Wyposażono go w procesor wspierany sztuczną inteligencją, szybką matrycę 120 Hz, bogaty zestaw aż czterech złącz HDMI i dwóch USB oraz klasycznie dla tego producenta – system Smart TV oparty o system Tizen. 

Samsung FRAME QE65LS03A

Tym razem prezentujemy coś nietuzinkowego, będącego idealną odpowiedzią dla osób którzy chcieliby połączyć nowoczesną technologię z klasyczną sztuką. Bezsprzecznie dla nich powstała seria FRAME, skupiona na elegancji i stylu.

Modele tej linii oferują nowoczesną matrycę QLED o wysokiej rozpiętości tonalnej, wspartej dodatkowo podwójnym podświetleniem LED. Całość współpracuje z inteligentnymi rozwiązaniami, które płynnie dopasowują parametry obrazu do otoczenia. To konkurencyjnie wyposażony telewizor, rozbudowany o wyjątkowe podejście do estetyki oraz swoistą funkcję gigantycznej fotoramki.

Telewizor po montażu na ścianie będzie skutecznie imitował obraz dzięki przemyślanej konstrukcji przylegającej do ściany oraz za pomocą trybu sztuki. Ten, po wyłączeniu normalnego trybu pracy uruchomi szeroką bibliotekę profesjonalnych dzieł sztuki lub zaczyta katalog z zewnętrznego nośnika. Cały zestaw złącz został odseparowany od telewizora do osobnego modułu One Connect, a ekran połączony został za pomocą pojedynczego, dyskretnego przewodu.

do 6 000 zł

LG NANO953NA

Telewizor LG to pierwszy model w naszym zestawieniu oferujący gotową na przyszłe standardy matrycę o rozdzielczości 8K. Ta została wsparta pakietem technologii NanoCell, której sprawne działanie potwierdza standard Dolby Vision IQ współpracujący ze skryptami sztucznej inteligencji. 

Jak przystało na model za niemałą sumę – mamy do dyspozycji pełen pakiet technologii ciężko pracującej na utrzymanie wysokiej jakości obrazu. W zestawie mamy opracowany przez LG filtr kolorów dbający o ich czystość czy procesor wyposażony w algorytmy głębokiego uczenia. Podświetlenie matrycy wykonano w technice Full Array Dimming Pro, dopasowującej lokalnie podświetlenie matrycy do zawartości ekranu. Pozwala to na dodatkowe podbicie kontrastu czy szczegółowości ciemnych scen.

Duża rozpiętość tonalna matrycy została potwierdzona zgodnością z certyfikatem HDR 10 Pro oraz HLG Pro. Te możliwości wykorzystano dodatkowo oferując tryb Filmmaker, regulujący obraz w zgodzie z zamiarem kinowych twórców. Jak LG to i system WebOS, który w pakiecie z bogatym zestawem złącz i systemów bezprzewodowej transmisji oferuje wsparcie dla wszystkich popularnych serwisów streamingowych.

LG 55C11LB

Zwiększa się próg cenowy, a z nim liczba telewizorów OLED w naszym zestawieniu. Ten model przypadnie do gustu przede wszystkim graczom. Oferuje on matrycę o odświeżaniu 120 Hz wraz z obsługą systemów synchronizacji zarówno dla kart graficznych AMD, jak i nVidia. Dorzuca jeszcze krótki czas reakcji i rozbudowany panel optymalizujący działanie gier.

Jakość obrazu jak i dźwięku gwarantuje zestaw technologii Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos, a wysoką rozpiętość tonalną dodatkowo potwierdza wysoki standard HDR 10 Pro. Na końcowy efekt dokłada się również dedykowany procesor, wyposażony w mechanizm głębokiego uczenia, na bieżąco usuwający wszelkie niedoskonałości oryginalnego materiału.

Sztuczna inteligencja wspiera również obsługę systemu Smart TV, który uczy się naszych zwyczajów i zachowań, proponując najbardziej interesujące usługi. W parze z charakterystycznym pilotem LG zestaw ten stanowić będzie niewątpliwie nowoczesne doświadczenie.

do 8 000 zł

Philips 65OLED705

Kolejny próg, kolejny OLED. Tym razem produkcji Philipsa, w pakiecie z charakterystycznym systemem Ambilight x3. Z pomocą inteligentnych diod LED, reagujących na zawartość ekranu, rozszerza nam scenę poza ramki, dbając jednocześnie o komfort naszych oczu. 

Telewizor oferuje pełny pakiet uciech, oddając do dyspozycji graczom matrycę o rozmiarze 65 cali i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Za jakość wyświetlanych treści gwarantuje tandem Dolby Vision i Dolby Atmos. Wbudowany system Smart TV pracuje pod kontrolą środowiska Android, co gwarantuje pełną kompatybilność z każdym serwisem streamingowym i wbudowaną obsługą Chromecast.

Ciekawostką jest pilot, obsługujący komendy głosowe z pomocą asystenta Google lub Alexa czy system DTS Play-Fi. Umożliwi on bezprzewodowe połączenie głośników z dowolnego pomieszczenia. Całość zamknięto w cienkiej i estetycznej ramce.

Samsung FRAME QE75LS03A

To drugi już w naszym zestawieniu telewizor serii FRAME, łączący w zgrabny sposób technologię ze sztuką. Tym razem w dużym wymiarze, bo z 75-calową matrycą QLED 4K o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Telewizor ten przekona waszych gości do bycia obrazem. Wyposażono go w unikalny system wymiennych ramek, a zestaw złącz przeniesiono do modułu One Connect, by uniknąć plątaniny kabli na ścianie. Pozostaje jeden, dyskretny przewód oraz idealne dopasowanie do ściany. Tryb Sztuka automatycznie uruchamia kolekcję zdjęć, bądź obrazów zarówno z oferowanej przez producenta biblioteki prac, jak i z własnego nośnika danych.

Wewnątrz model ten to solidny QLED z pełnym wachlarzem dobrodziejstw dla telewizorów tej klasy. Tak więc otrzymamy procesor wspierany sztuczną inteligencją, dużą rozpiętość tonalną i wbudowany system Smart TV, oparty o platformę Tizen. Ciekawostką i wyróżnikiem jest pilot zasilany ogniwem słonecznym, działającym również na sztuczne światło.

LG OLED 65C11LB

Próg cenowy zamykamy drugim telewizorem z matrycą OLED o rozdzielczości 4K, w rozmiarze 65 cali i prędkością odświeżania 120 Hz. W parzę z obsługą technologii G-Sync, AMD FreeSync i rozbudowanym panelem gracza, będzie najlepszym wyborem dla fanów cyfrowych aren. 

Poza wyraźnym skierowaniem modelu w stronę graczy mamy na pokładzie procesor wspierany sztuczną inteligencją. Usunie on wady oryginalnego materiału lub przeskaluje go do standardu 4K. Ponadto telewizor oferuje technologię Dolby Vision IQ potwierdzonej wysokim certyfikatem rozpiętości tonalnej HDR 10 Pro. O jakość dźwięku dba w tym przypadku standard Dolby Atmos. 

Model ten wyposażony został w system Smart TV ThinQ AI, który uczy się naszych zwyczajów i zachowań. Dopasowuje on układ menu i sugerowane treści do naszych potrzeb. Klasycznie dla LG telewizor ten wyposażono w unikalny pilot Magic, wykrywający ruch naszej ręki.

do 10 000 zł

SONY KD85X85JAEP

Teraz coś zdecydowanie dla posiadaczy wyjątkowo przestronnego salonu lub niewielkiej sali kinowej. To pierwszy model firmy SONY w naszym zestawieniu i pierwszy telewizor z matrycą, o imponującym wymiarze 85 cali.

Poza tym, ta propozycja SONY oferuje wszystko to, co można zobaczyć u bezpośredniej konkurencji. Matrycę 4K o częstotliwości odświeżania 100 Hz czy zgodność z standardami Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Gwarantują nam wysoką rozpiętość tonalną, jak i jakość dźwięku. Nad finalną jakością obrazu czuwa również dedykowany procesor X1, wspierany technologiami zarządzania barwą Triluminos PRO i upłynniania materiału Motionflow XR.

Telewizor SONY pracuje pod komendą systemu Android TV, co gwarantuje pełną współpracę z każdym serwisem streamingowym, asystentem głosowym w pakiecie, jak i obsługę technologii Chromecast. Ułatwia to znacząco bezprzewodowe podłączenie innych urządzeń w domu.

LG OLED evo 65G13LA

W przypadku tego modelu telewizora LG mamy do czynienia z nową generacją matryc OLED evo. Oryginalny panel został przeprojektowany, co przełożyło się jaśniejszy obraz, lepszą przejrzystość treści i dokładniejsze kolory. 

To również model, w którym nałożono nacisk na możliwie cienką ramkę w parze z wyjątkową płaskością. Z pewnością pozwala to na idealne wkomponowanie w aranżację nowoczesnego salonu. Ponad to model ten oferuje matrycę o rozmiarze 65 cali i częstotliwości odświeżania 120 Hz, wraz z obsługą standardu Dolby Vision IQ i szerokim wsparciem dla technologii poświęconej graczom.

LG oferuje również pełne wsparcie sztucznej inteligencji, zajmującej się zarówno dodatkową poprawą jakości źródłowego materiału, jak i wspierającej przy obsłudze dedykowanego systemu Smart TV. Będzie on dopasowywać się do naszych upodobań i zwyczajów. Dodatkowy tryb galerii umożliwi wygodne wyświetlanie zdjęć i obrazów.

do 20 000 zł

LG OLED77B13LA

Ostatni, wymierny próg cenowy, otwieramy modelem wyposażonym w matrycę OLED w dużym rozmiarze 77 cali. Podobnie jak mniejsi bracia od LG – nastawionym na graczy. Szybka matryca 120 Hz została zaoferowana w parze z rozbudowanym oprogramowaniem optymalizującym gry, w tym obsługą technologii G-Sync i FREESYNC. Niewiątpliwie sprawia to, że ten model to dobra pozycja do cyfrowej rozgrywki.

Oczywiście, jak przystało na matrycę OLED, uświadczymy tu obraz o doskonałych kolorach i głębokiej czerni. Możliwości ekranu potwierdza standard HDR 10 Pro, wsparty dodatkowo technologią Dolby Vision IQ. Odpowiedzialnym za standard dźwięku jest tu system Dolby Atmos. 

Całość dopełnia sztuczna inteligencja, której algorytmy znacznie poprawiają źródłowy obraz. Ponad to usprawniają obsługę wbudowanego systemu Smart WebOS, ucząc się zwyczajów i zachowań użytkownika. W zestawie jest również wyjątkowy, reagujący na ruch pilot.

Samsung QLED QE85Q80A

Kolejna propozycja to duży telewizor z matrycą QLED o rozmiarze 85 cali. Potrafi on wyświetlić do 120 obrazów na sekundę. Ponad to jest w atrakcyjnej cenie, z pełnym pakietem nowoczesnych technologii.

Model ten wyposażono w strefowe podświetlenie LED, system adaptacji obrazu w zależności od warunków oraz pełne wsparcie dla standardu HDR 10+. To, czym ten model może się pochwalić, to bardzo szeroki kąt widzenia, przy utrzymaniu prawidłowych barw. Propozycja ta oferuje również wsparcie dla graczy poprzez dedykowany panel konfiguracyjny.

Tradycyjnie dla telewizorów tej klasy model Samsunga wyposażono w procesor, wykorzystujący technologię głębokiego uczenia. Pozwala on na dodatkową poprawę jakości obrazu. Wbudowany system Smart TV oparty o platformę Tizen zapewni obsługę wszystkich popularnych serwisów streamingowych.

Hisense HE100L5F

Propozycja od Hisense to unikalne rozwiązanie, łączące cechy projektora z telewizorem. Połączenie tych dwóch technologii pozwoliło na uzyskanie obrazu o ogromnej wielkości 100 cali. Ponad to w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR10 i HLG. 

Za obraz nie odpowiada matryca, lecz laserowy projektor który oferowany jest w parze z dedykowaną planszą. Jest ona napinanym materiałem w czarnym kolorze, instalowanym na dołączoną ramę. Ekran posiada dodatkowo warstwę antyrefleksyjną, dzięki czemu lampy czy światło dzienne nie będzie psuć waszych doznań.

Projektor jest również unikatowy pod względem dystansu, na jaki trzeba odsunąć go od ekranu. Pełnię możliwości osiąga on już na 19 centymetrze od powierzchni ściany. Oferuje on również wysoką luminancję jak na projektor, osiągając 2700 ANSI lumenów. Sprzęt wyposażono w system Android TV. Bez wątpienia zapewni on pełną kompatybilność z wszystkimi serwisami streamingowymi na rynku.

SONY OLED XR77A80JAEP

Próg cenowy zamyka nam propozycja SONY. Tym razem jest to ekran OLED, zapewniający wspaniałą czerń oraz kontrast czy żywe kolory. Ponadto model ten oferuje wbudowany procesor Cognitive XR, który poprawia jakość obrazu koncentrując się na elementach, na których człowiek skupia się najbardziej.

Zupełnie inaczej aniżeli LG, SONY oferuje system pozwalający uzyskać najbardziej nietypowe odcienie kolorów, co nadaje im naturalny wygląd. Cała paleta to oczywiście standard HDR, podparty certyfikatem Dolby Vision. Telewizor ten wyświetli obraz z prędkością nawet 120 klatek na sekundę.

Ekran jest tu również głośnikiem. Inżynierowie SONY stwierdzili, że dźwięk powinien wychodzić z obrazu, nie dookoła niego. Ze względu na to wszystkie tony generuje zestaw siłowników, których wibrowanie powoduje powstanie dźwięków przemieszczających się wraz z obrazem. Jakość dźwięku potwierdza zgodność z technologią Dolby Atmos. Całość pracuje pod kontrolą Android TV, co przekłada się na pełną kompatybilność z usługami VOD.

Bez ograniczeń

Samsung QLED QE85Q950

Ostatni próg otwiera nam model telewizora Samsung oferujący matrycę QLED o rozmiarze 85 cali. Dodatkowo gotowy na przyszłe technologie rozdzielczości 8K. Całość zamknięto w wyjątkowo dyskretnej i wąskiej ramce.

8K to aż 33 milionów pikseli, zarządzanych przez procesor wykorzystujący nauczanie maszynowe. Poprawia on na żywo docierający do niego obraz poprzez usuwanie szumu czy poprawę kolorów. Paleta barw spełnia wymogi standardu HDR10+, a o kontrast i głębie czerni zadba strefowe podświetlenie, reagujące na to co wyświetla właśnie telewizor.

Samsung oferuje ciekawy system dźwięku, podążającego za źródłem wyświetlanym na ekranie. W przypadku montażu na ścianie telewizor można połączyć z dodatkowym modułem One Connect za pomocą tylko jednego, niewidocznego przewodu.

LG OLED 77W9PLA

Nie mogło zabraknąć w tym progu telewizora OLED. Prezentujemy więc propozycję od LG o rozmiarze 77 cali i rozdzielczości 4K. Telewizor wyróżnia się przede wszystkim zintegrowanym soundbarem, w którym zamknięto również wszystkie potrzebne złącza jak i całą elektronikę. Tak, to zdecydowanie propozycja dedykowana montażowi na ścianie!

Ekran OLED łączy się z logiką za pomocą dyskretnej tasiemki, którą w łatwy sposób można wkomponować w ścianę. Sama matryca oferuje pełny standard HDR, opracowany we współpracy z znanym studiem Technicolor. Całość wspiera oczywiście sztuczna inteligencja poprawiająca jakość obrazu. Jej pracę odczujemy również w trakcie obsługi systemu Smart WebOS, dopasowującego się do naszych zwyczajów i ułatwi przeglądanie ulubionych treści.

Ciekawą funkcją jest tryb galerii, który pozwala uruchomić ulubione zdjęcia bądź obrazy, a do zestawu dołączono charakterystyczny pilot wykrywający ruch naszej dłoni. Całość współpracuje z Apple AirPlay 2 czy asystentem Google.

LG OLED 65R19LA

A więc macie nieograniczony budżet i chcielibyście zaskoczyć znajomych? Ostatnią propozycją w zestawieniu jest niezwykły OLED o rozmiarze 65 cali, który wyposażono w dedykowany stolik umożliwiający mu… zniknięcie!

Tak, to pierwszy model na rynku wykorzystujący elastyczny, składający się ekran. Podobne rozwiązania widać już w smartfonach. LG R1 przeciera ten szlak producentom telewizorów. Cena jest nieco absurdalna, nie ma się jednak czemu dziwić. Technologia jest młoda i z kolejnymi latami zapewne mocno stanieje.

Poza magią znikającego ekranu model ten oferuje matrycę w standardzie 4K, o częstotliwości wyświetlania 120 Hz. Funkcja zwijania nie pozbawiła go jakości, którą potwierdza zdobycie standardu HDR 10 Pro. Na pokładzie widnieje też obsługa G-Sync i FreeSync, czy obecność procesora wspieranego algorytmami sztucznej inteligencji.

Podsumowanie

Tworząc tego typu zestawienia stawiamy na różnorodność. Każdy z progów cenowych zawiera modele, które dopasowane będą do nieco innego gustu kupującego. Wybraliśmy te najbardziej interesujące, które można nabyć w rozsądnej cenie. Udowadniamy w nim również, że w dzisiejszych czasach telewizor wyposażony w solidny zestaw nowoczesnych technologii nie musi być tak drogi. Dajcie znać, który model najbardziej wam się spodobał!

ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z:

Dowiedz się więcej tutaj

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • coraz częściej słysze o tych telewizorkach TCL i się przekonuje, faktycznie mają bardzo dobre parametry i ludzie chwalą

  • Z proponowanych modeli najciekawiej prezentuje się Philips 55OLED705. Kolory i ogólnie jakosć obrazu jest świetna, jak to w OLED-ach, a do tego dochodzi ambilight, więc całość świetnie się prezentuje 🙂

  • wow, niezłe zestawienie 🙂 kawał dobrej roboty, ja się przymierzam do zmiany TV i chyba się zdecyduję na tego TCLa którego proponujecie, parametry i cena mi odpowiadają