programy do czyszczenia komputera

Najlepsze programy do czyszczenia komputera! Jak dbać o swój sprzęt w 2024 roku?

Chcesz, żeby Twój laptop lub komputer stacjonarny służył Ci jak najdłużej w jak najlepszej formie, ale nie wiesz, jak o niego zadbać? Poznaj najlepsze programy do czyszczenia komputera i przestań zaniedbywać swój sprzęt!

Awatar Kamil Malczyk

Najlepsze programy do czyszczenia komputera w 2024 roku

Czy Twój komputer działa wolniej niż kiedyś? Może być to spowodowane nagromadzeniem niepotrzebnych plików, obecnością złośliwego oprogramowania lub niepoprawnym odinstalowaniem aplikacji. Czynniki te mogą wpływać na wydajność, bezpieczeństwo i prywatność Twojego sprzętu. Aby temu zapobiec, warto dbać o jego kondycję, do czego przydadzą się programy do czyszczenia komputera!

programy do czyszczenia komputera

Jakie są najlepsze programy do czyszczenia komputera w 2024 roku? Na rynku istnieje wiele narzędzi, które oferują różne funkcje i możliwości. Jedne z nich są darmowe, drugie zaś płatne. Niektóre skupiają się na usuwaniu śmieciowych plików, a inne na zwalczaniu złośliwego oprogramowania. Przed Wami najlepsze programy do czyszczenia komputera, z których możecie skorzystać w 2024 roku!

CCleaner – niezawodny od lat

CCleaner to zaawansowane narzędzie do optymalizacji komputera, które może zwolnić miejsce na dysku, jak i naprawić błędu systemu Windwos. Potrafi usunąć zbędne pliki, ślady aktywności w przeglądarkach, zrzuty pamięci i wiele innych.

najlepsze programy do czyszczenia komputera - CCleaner
źródło: Microsoft Store

Program ten dba również o rejestr systemu Windows, czyli bazę danych przechowującą informacje o konfiguracji systemu i programów. CCleaner bardzo dokładnie skanuje ten obszar i w razie potrzeby usuwa niepoprawne lub niepotrzebne wpisy, co poprawia wydajność komputera.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Kompletny laptop, ale w zaskakująco dobrej cenie – HUAWEI MateBook D 16 2024

Na rynku jest wiele kompletnych laptopów, ale tylko nieliczne można kupić za tak niewielkie pieniądze jak ten HUAWEI MateBook D 16 2024. Aczkolwiek to, że jest kompletny nie oznacza, że nie może zaskoczyć. Zobaczcie czym jeszcze się wyróżnia i co potrafi.

Czytaj artykuł

Odkurzacz – ulubieniec Polaków

Na liście najlepszych programów znalazł się również Odkurzacz, czyli ulubieniec polskich użytkowników, specjalizujący się w oczyszczaniu dysku twardego. Jego głównym zadaniem jest szybkie i sprawne wyszukiwanie oraz usuwanie zbędnych plików i folderów, które zajmują miejsce w pamięci masowej naszych urządzeń.

najlepsze programy do czyszczenia komputera - Odkurzacz
źródło: dobreprogramy

Już podczas pierwszego skanowania ten może pomóc nam odzyskać nawet do 1,5 GB przestrzeni dyskowej. Nie musicie się martwić o to, że Odkurzacz coś popsuje lub usunie Wam ważne pliki. Jeśli jednak tak się stanie, w każdej chwili możecie cofnąć zmiany, przywracając dane z zapisanej przez program kopii zapasowej.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

HUAWEI MatePad Pro 13.2” – idealny kompan twórcy?

Osobiście z tabletu Huawei korzystam praktycznie codziennie. Dlatego kiedy pojawiła się możliwość sprawdzenia najnowszego dziecka w rodzinie, po prostu nie mogłem odmówić. HUAWEI MatePad Pro 13.2” to sprzęt z ogromnym potencjałem, ale jak go wykorzystać? 

Czytaj artykuł

Razer Cortex – kolega ze świata gamingu

Na naszej liście, oprócz najpopularniejszych wyborów takich jak CCleaner i Odkurzacz, znalazł się także produkt od jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów sprzętu gamingowego na świecie – firmy Razer. Razer Cortex, znany wcześniej jako Razer Game Booster, pomoże graczom pozbyć się nawet najmniejszych przycięć!

najlepsze programy do czyszczenia komputera - Razer Cortex
źródło: Razer Newsroom

Program przeprowadza analizę stanu kondycji komputera, a następnie na podstawie uzyskanych wyników podejmuje odpowiednie działania. Mowa tutaj między innymi o usuwaniu niepotrzebnych plików z pamięci RAM i optymalizowaniu procesów. Razer Cortex jest dostępny do pobrania za darmo z oficjalnej strony producenta.

Które programy do czyszczenia komputera według Was zasługują na miano tych najlepszych? Z których korzystacie najczęściej?

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez