Redmagic 10 Pro i Pro Plus jest topową konstrukcją dedykowaną graczom z procesorem Snapdragon 8 Elite od Qualcomm oraz nawet 24 GB RAMu
Telefon ma być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych oraz konfiguracjach
Urządzenie jest efektowne zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym
Początkowo smartfon gamingowy będzie dostępny tylko na terenie Chin
Jak grać to na 8 (rdzeni)
Tyle właśnie ma topowy układ Snapdragon 8 Elite od Qualcomm o dość zawrotnej częstotliwości 4,32 GHz pracujący w tandemie z GPU Adreno 830. Współpracuje on z najszybszą dostępną obecnie pamięcią LPDDR5X, której pojemność zależy od modelu telefonu:


- Redmagic 10 Pro Plus w konfiguracji 16 GB RAM i 512 GB pamięci flash oraz 24 GB i 1 TB
- Redmagic 10 Pro z 12 GB RAM-u oraz dyskiem UFS 4.1 o pojemności 256 lub 512 GB
Za sprawą autorskiego chipu Red Core 3 urządzenie wspiera obecnie modne i oblegane przez wszystkich AI. W połączeniu z funkcjami oferowanymi przez nakładkę Redmagic OS 10.0 pozwala na uzyskanie lepszej płynności i wyższej jakości wyświetlanego obrazu w grach.
Aby dzierżyć ogromną moc, trzeba być odpowiednio przygotowanym
Jeśli spora bestia to i spory pobór mocy dlatego Redmagic 10 Pro (i Pro Plus) posiada ogromną nawet jak na urządzenie tego typu baterię o pojemności aż 7050 mAh. Co ciekawe udało się to osiągnąć za sprawą kondensacji bez jakiegokolwiek zwiększenia masy lub objętości ogniwa. Za sprawą dwukomorowej konstrukcji dostępne jest szybkie ładowanie o maksymalnej mocy 120 W.

Spora moc oznacza również wysokie temperatury, a i z tymi chiński flagowiec radzi sobie bez większego problemu. Wszystko za sprawą technologii ICE-X, czyli 11-warstwowemu systemowi chłodzenia opartemu na ciekłym metalu. Wspomagany jest przez praktycznie bezgłośny (około 4 dB) wiatrak typu shark fin, co biorąc pod uwagę szybkość do nawet 23 tysięcy RPM jest sporym wyczynem. Pozwala to obniżyć generowane ciepło o nawet 21 stopni, co według twórców jest wartością o nawet 19 razy efektywniejszą od tego, co oferuje konkurencja.

Redmagic 10 Pro ma być zarówno potężny jak i elegancki wizualnie
Jedną z najbardziej promowanych cech konstrukcji jest jej ekran i w zasadzie nie jest to zbytnie chwalenie się „na wyrost”. Wyświetlacz jest spory, bo aż 6,85-calowy o rozdzielczości 2688 × 1216 px (1,5K), maksymalnym odświeżaniu na poziomie 144 Hz i jasności do nawet 2000 nitów. Producent stara się zwrócić uwagę na mocno niestandardową, cienką ramkę, której margines wynosi zaledwie 1,25 mm z każdej strony. Niewielka jest również grubość szkła ochronnego Redmagic Glass 1 i jest to zaledwie 0,7 mm.
Jako że oprócz wnętrza niemałe znaczenie w przypadku produktów komercyjnych ma również wygląd i wygoda użytkowania designerzy starali się zadbać i o te aspekty i… chyba wyszło im całkiem nieźle. Redmagic 10 Pro jest bowiem projektem nieco „klockowatym” przypominającym cienką prostokątną półprzezroczystą sztabkę z zaokrąglonymi brzegami. Jednolita, opływowa i gładka bryła ma zapewnić wysoki komfort użytkowania oraz elegancki wygląd.

Nie jest to bynajmniej jego wada, ponieważ w stanie spoczynku przypomina futurystyczny aerodynamiczny obiekt w jednej z 3 stonowanych barw — Dark Knight (czarny), White Knight (biały) lub Transparent Silver Deuterium (srebrny) natomiast po przejściu w tryb aktywny wnętrze rozświetlają konfigurowalne diody RGB.
Na tym jednak technologiczne „bajery” się nie kończą
Sprzęt oferuje również szereg zaawansowanych mechanizmów wzmacniających doznania audiowizualne a przez to i immersję w świat danego tytułu:
- 2 podwójne silniki wibracyjne rozmieszczone w dwóch krańcach urządzenia
- 2 głośniki oraz 3 mikrofony DTS
- Przedni aparat o rozdzielczości 16 MP oraz tylny składający się z 2 obiektywów – 50-megapikselowego Samsung GN5 z optyczną stabilizacją obrazu OiS i powłoką antyrefleksyjną oraz ultraszerokokątny Samsung JN1 50 MP

Smartfon dla graczy ma być dostępny na terenie Państwa Środka od 3 grudnia tego roku w cenach zaczynających się od około 2844 PLN za najtańszy model oraz około 4266 PLN za najdroższy. Wyjątkiem będzie edycja limitowana Redmagic X Golden Saga (24 GB / 1 TB), która ma kosztować aż 5678 PLN, czyli o 1412 więcej.
Źródło: Informacja prasowa
Miniatura oraz grafiki: Materiały prasowe
Dodaj komentarz