Do
góry
DSC05285

SanDisk iXpand Go | Zapasowa pamięć do każdego iPhone w kieszeni!

Brak wystarczającej pamięci na smartfonie to dość powszechny problem. Wielu producentów już jakiś czas temu zrezygnowało z dodatkowych slotów na kartę microSD. Prywatne pliki można oczywiście przechowywać w chmurze, jednak dla niektórych osób jest to nie do przyjęcia ze względu na prywatność.

Tutaj pojawia się bardzo ciekawe rozwiązanie od firmy SanDisk. A konkretniej pendrive iXpand Go wyposażony w dwa złącza – standardowy wtyk USB 3.0 oraz złącze Lightning, które jest doskonale znane posiadaczom iPhone’ów. Jednak, na co komu pendrive, skoro Apple już od wielu lat umożliwia szybki i prosty transfer pomiędzy urządzeniami z ich ekosystemu, czy to w przypadku iPada czy też MacBooka.

Właśnie tutaj pojawia się pewien problem, ponieważ by te dane przenieść musimy mieć dostęp do takiego przykładowego MacBooka. Z kolei, jeżeli wciąż preferujecie system od Microsoftu sprawy się delikatnie rzecz biorąc komplikują.

SanDisk iXpand Go rozwiązuje część tych problemów, dzięki zastosowaniu dwóch gniazd, po jednym na każdym końcu pendrive. Wtyk Lightning pozwala na podłączenie pamięci zarówno do iPhone’a jak i większości iPad’ów, wyjątkiem są tutaj iPady Pro, które korzystają e złącza USB-C.

➡ SanDisk iXpand Go 256GB

💰 iXpand 128GB w SUPER cenie

Jednak nie jest to problem, ponieważ w takich sytuacjach z pomocą przychodzi odpowiednia przejściówka, która z kolei nie jest obca użytkownikom MacBook’ów. Standardowe złącze USB służy właśnie do połączenia pendrive do wszystkich pozostałych urządzeń jak iPady czy MacBooki, ale też między innymi komputery z systemem Windows.

Po podłączeniu pendrive za pośrednictwem złącza Lightning do przykładowego iPhone, pod razu na ekranie pojawi się komunikat informujący o aplikacji towarzyszącej. Jeżeli zdecydujecie się na jej instalację zyskujecie dostęp do wielu przydatnych funkcji jak między innymi tworzenie kopii zapasowych czy przenoszenie niepotrzebnych danych z telefonu na pendrive. Jest to też świetny sposób na szybkie przeniesienie dużej ilości danych z iPhone’a na przykład na iPada lub komputer.

Pendrive iXpand Go nie jest alternatywą a raczej uzupełnieniem całości i bardzo wygodnym sposobem na robienie kopii zapasowej danych czy właśnie transfer plików zalegających na smartfonie. Tworzenie kopii zapasowej pojawiło się nie bez powodu, wśród wielu możliwości tego niepozornego pendrive znalazła się integracja z dedykowaną aplikacją iXpand Drive Go.

Tam też możecie ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowej za każdym razem, kiedy podłączycie pendrive do iPhone lub iPada lub też skorzystać z harmonogramu. To samo tyczy się też zdjęć i filmów, jeżeli tylko macie taką potrzebę aplikacja stworzy kopię zapasową nowych zdjęć, jaki wykonaliście od poprzedniego podłączenia.

➡ SanDisk iXpand Go 256GB

💰 iXpand 128GB w SUPER cenie

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie danych, SanDisk zadbałby żadna osoba niepożądana nie miała dostępu do waszych prywatnych plików. Całego pendrive możecie zabezpieczyć hasłem przy użyciu 128-bitowego szyfrowania AES, które wspierane jest przez następujące systemy operacyjne:

  • iOS od 8.2
  • Mac OS X 10.8 i wzwyż
  • Windows 7 i każda nowsza wersja

Pendrive SanDisk iXpand daje ogromne możliwości archiwizacji i przenoszenia plików „w biegu”, czyli tak zwanym On-the-Go. Dzięki niemu będziecie mogli dwu- lub nawet cztero-krotnie zwiększyć pojemność waszego iPhone’a. W sprzedaży dostępne są wersje o pojemności 128 oraz 256GB, które w zupełności wystarczą na zapisanie zdjęć i filmów z wyjazdu czy też na utworzenie kopii bezpieczeństwa „na wszelki wypadek”.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!