Sony ZV-1F

Sony ZV-1F: lepszy niż flagowiec!

Jeśli szukacie dobrej jakościowo kamery za stosunkowo niską cenę, to Sony ZV-1F jest bardzo dobrą propozycją. Nowy aparat od Sony to urządzenie pełne innowacji, które bez najmniejszego problemu bije na głowę wszystkie smartfony!

Jeśli szukacie dobrej jakościowo kamery za stosunkowo niską cenę, to Sony ZV-1F jest bardzo dobrą propozycją. Nowy aparat od Sony to urządzenie pełne innowacji, które bez najmniejszego problemu bije na głowę wszystkie smartfony!

Komu spodoba się Sony ZV-1F?

Nowy aparat od japońskiego producenta idealnie sprawdzi się jako zamiennik smartfonowej kamery. ZV-1F oferuje wysoką jakość i dużo innowacyjnych rozwiązań, a jego ogromnym plusem jest zdecydowanie niewielki rozmiar. Idąc dalej, śmiało można stwierdzić, że Sony ZV-1F to bardzo dobra propozycja dla osób tworzących wideoblogi. Zwłaszcza dla tych, którzy do tej pory nagrywali filmy swoimi flagowymi smartfonami, ale chcą pójść jeszcze o krok dalej.

Sony ZV-1F

Co oferuje nam nowy aparat?

Na czele urządzenia znajduje się niewymienny 20-milimetrowy obiektyw superszerokokątny, który świetnie się sprawdza przy nagrywaniu autoportretów. Do najciekawszych funkcji urządzenia zdecydowanie należy zaliczyć opcję rozmycia tła (bokeh) oraz optymalizację odcieni karnacji, w tym efekt gładkiej skóry. Dzięki wspomnianym dodatkom będziemy w stanie zwrócić uwagę odbiorcy na tym, na czym nam najbardziej zależy, jednocześnie nie martwiąc się o jakiekolwiek przebarwienia na twarzy fotografowanej osoby.

Sony ZV-1F

Dodatkowe funkcje zadbają również o jasność naszego obrazu, ale też o utrzymanie odpowiedniego poziomu ostrości. W związku z tym, niezależnie od tego, co pojawi się w ustawionym kadrze, finalnie i tak otrzymamy zamierzony efekt. Vlogerzy docenią również stabilizację Active Mode, która zadba o jakość naszego wideo nawet podczas nagrywania w ruchu.

Kolejnym, ogromnym plusem tego aparatu jest fakt, iż znajdziemy w nim masę przygotowanych wcześniej ustawień czy udogodnień. Mowa przede wszystkim o predefiniowanych wcześniej filtrach czy funkcjach, dzięki którym nie musimy marnować czasu na żmudną konfigurację. W związku z tym ZV-1F jest praktycznie w pełni gotowy do działania, od razu po wyciągnięciu go z pudełka!

Sony ZV-1F vs smartfony

Oprócz samej jakości nagrywania, Sony musiało wprowadzić kilka udogodnień w tym modleu, by rzeczywiście mógł on bezpośrednio konkurować ze smartfonami. Pomijając wielkość obu urządzeń, zdecydowaną przewagą w telefonach jest fakt, iż nasze nagrania od razu zapisują się w pamięci telefonu.

Japończycy wzięli to pod uwagę, dzięki czemu proces zgrywania materiałów na telefon ma być dużo prostszy i szybszy, niż dotychczas. We wszystkim ma pomagać nowa, dedykowana aplikacja o nazwie Imaging Edge Mobile Plus.

W kontekście zestawiania tego aparatu ze smartfonami warto również wspomnieć o rozmywaniu tła. Podobnie jak w modelu ZV-1, tutaj również dostępny jest do tego specjalny przycisk, ale to nie wszystko w tym temacie. Sony ZV-1F to również fizyczne rozmywanie tła w postaci portretowego trybu wideo/kinowego, które w telefonach odbywa się sztucznie, za pomocą dostępnych algorytmów.

Warto również wspomnieć, że poprzedni model tego aparatu od Sony startował z ceną 3500 zł. Miłym zaskoczeniem jest więc fakt, że – pomimo obecnej sytuacji na świecie – początkowa cena Sony ZV-1F to zaledwie 2999 zł. Oznacza to mniej więcej tyle, że w sytuacji, w której chcemy dopłacić do smartfona nagrywającego filmy w lepszej jakości, rozsądnym rozwiązaniem byłoby przemyślenie wybrania modelu ZV-1F.

ŹRÓDŁO: Sony

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez