Jak HUAWEI P60 Pro ze szkłem Kunlun Glass radzi sobie w ekstremalnych testach?

Jak HUAWEI P60 Pro ze szkłem Kunlun Glass radzi sobie w ekstremalnych testach?

Producenci zewnętrznych obudów do telefonu często zapewniają, że dzięki ich produktom nasze urządzenia będą wręcz niezniszczalne. Jak więc na ich tle wypada HUAWEI P60 Pro ze szkłem Kunlun Glass bez wsparcia etui?

Czym wyróżnia się szkło Kunlun Glass?

Kunlun Glass to szkło, które jest co najmniej 10 razy bardziej wytrzymałe na upadki, niż inne tego typu rozwiązania. Ten wyjątkowy materiał powstał w wyniku połączenia nawet 10 kwadrylionów – wzmocnionych jonowo – nanokryształów w zaawansowanym procesie produkcji. Wszystko dzieje się podczas 24-godzinnego wzrostu, przy użyciu między innymi technologii wytapiania platyny w 1600°C.

Warto wspomnieć, że Kunlun Glass chroni jedynie ekrany smartfonów z portfolio marki HUAWEI. O wyjątkowej wytrzymałości tego szkła świadczy także fakt przyznania pięciogwiazdkowego certyfikatu odporności na upadki przez szwajcarską organizację SGS. Jednym z modeli, których właściciele mogą być spokojni o bezpieczeństwo ekranu, jest wydajny smartfon HUAWEI P60 Pro.

Niewiarygodna żywotność ekranu w praktyce – fakt, czy mit?

Wszystkie dane podawane przez producentów smartfonów nie są oczywiście ich wymysłami, a informacjami potwierdzonymi między innymi przez spełnianie odpowiednich norm i uzyskiwanie wiarygodnych certyfikatów. Mimo zaufania do popularnych marek, zapewne każdy choć raz pomyślał kiedyś o przeprowadzeniu ekstremalnego testu swojego obecnego lub przyszłego telefonu.

Jednak, żebyście Wy nie musieli tego robić na własną rękę i ryzykować życiem swojego smartfona, zabraliśmy się za przetestowanie ekranu smartfona HUAWEI P60 Pro, wspieranego przez opisane wcześniej szkło Kunlun Glass. Jak wyjątkowy flagowiec od HUAWEI sprawdził się w wymagających testach? Sprawdźcie sami!

Dlaczego mielibyśmy nie myć telefonu w… zmywarce?

HUAWEI P60 Pro - mycie w zmywarce

Choć raczej ciężko wsadzić telefon do zmywarki „przez przypadek”, to i taki scenariusz sprawdziliśmy podczas naszego testu. Stres nie towarzyszył nam jednak podczas mycia, ponieważ HUAWEI P60 Pro spełnia normę IP68, dzięki czemu jest odporny na kurz, pył oraz wodę – nawet do głębokości 1,5 m przez 30 minut!

HUAWEI P60 Pro vs zjazd po schodach

HUAWEI P60 Pro - zjazd po schodach

Ten scenariusz jest zdecydowanie bardziej prawdopodobny i całkiem możliwe, że przynajmniej raz zdarzył się każdemu z Was. Choć plecy HUAWEI-a mogą nie przeżyć tego najlepiej, to w przypadku ekranu nie ma powodów do obaw.

Oprócz małych rys, których pojawienie się było raczej nieuniknione, wyświetlacz chroniony przez Kunlun Glass pozostał… nienaruszony!

Czy można upuścić 700-g przedmiot na szkło Kunlun?

Jak abstrakcyjnie by to nie brzmiało, jednym z punktów ekstremalnego testu szkła Kunlun Glass było zrzucenie na ekran 700-gramowego… młotka. Ten nie leciał ze zbyt dużej wysokości, bo mowa o zaledwie kilkudziesięciu centymetrach. Mimo tego, nie wyrządził on nawet najmniejszych szkód!

Telefon jako uchwyt lub krążek do cymbergaja

HUAWEI P60 Pro - krążek do cymbergaja

Zdarzyło Wam się kiedyś tak, że chcieliście zagrać w cymbergaja, ale na stole, przy którym aktualnie przebywaliście, brakowało uchwytu lub samego krążka?

Nam też nie, ale dzięki przeprowadzonemu eksperymentowi możecie być w 100 procentach pewni, że model P60 Pro (a przede wszystkim jego ekran o rozmiarze 6,67 cala) nadaje się do tego wręcz idealnie. Nawet mimo tego, że brzmi to conajmniej kuriozalnie.

HUAWEI P60 Pro - uchwyt do gry w cymbergaja

Gdy nie masz młotka pod ręką, a trzeba wbić gwóźdź

Jak się okazuje, ten flagowiec z ultratrwałym ekranem może pełnić też funkcję asystenta do zadań specjalnych, a jedną z dostępnych w nich funkcji jest… wbijanie gwoździ. Mówiąc jednak trochę poważniej, nawet zastąpienie młotka ekranem smartfona nie doprowadziło do jakichkolwiek widocznych uszkodzeń!

Czy trwały ekran przetrwa upadek z wysokości 2 m?

Jednym z najpopularniejszych powodów uszkodzeń wyświetlaczy w naszych smartfonach są upadki z mniejszych lub większych wysokości. Szkło Kunlun przeżyło zrzucenie nawet z wysokości około 2 metrów!

HUAWEI P60 Pro - upadek z wysokości 2 metrów

W związku z tym – nawet jeśli jesteście profesjonalnymi koszykarzami – nie musicie martwić się o upuszczenie telefonu i zniszczenie ekranu.

HUAWEI P60 Pro między… warstwami galaretki

Wszystko wskazuje na to, że wspierany przez szkło Kunlun ekran w P60 Pro nie boi się nawet leżeć między warstwami domowej galaretki.

HUAWEI P60 Pro - między warstwami galaretki

Po wyciągnięciu telefonu z tego… specyficznego etui, nie zauważono jakichkolwiek problemów z jego działaniem. Tak przy okazji – braliście w ogóle pod uwagę, że galaretkowe etui jest tak dobrym amortyzatorem?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Czym jest HUAWEI Super Device i dlaczego jest takie super?

Ekosystem to słowo, które ludziom obeznanym w technologii kojarzy się tylko z jedną firmą, a to jawny błąd, bo choćby HUAWEI także ma swój własny i bardzo rozbudowany ekosystem, który nosi dumne miano Super Device.

Czytaj artykuł

Podsumowanie ekstremalnego testu Kunlun Glass w HUAWEI P60 Pro

Wszystko wskazuje więc na to, że pewność HUAWEI-a co do wytrzymałości szkła Kunlun Glass – obecnego między innymi w HUAWEI P60 Pro – nie wzięła się znikąd. Jeśli więc do tej pory nie wierzyliście, że ekran smartfona może wytrzymać tak dużo, to mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z tym tekstem (i filmem na YT) jesteście zdecydowanie bardziej świadomi!

Oprócz zarysowań widocznych na wyświetlaczu smartfona, jak i drobnych uszkodzeń na bokach obudowy, nie zauważyliśmy większych uszkodzeń ekranu.

Okazuje się więc, że szkło Kunlun wytrzyma (prawie) wszystko – od mycia w zmywarce, przez pełnienie funkcji młotka i zrzucanie z wysokości 2 metrów, a kończąc na… leżeniu między warstwami galaretki!

Spodziewaliście się, że szkło Kunlun Glass jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo ekranu smartfona na takim poziomie? Czego zabrakło Wam w ekstremalnym teście?

logo huawei

Tekst powstał we współpracy z marką HUAWEI.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!