HUAWEI Watch GT 4 — Tak dobrze jeszcze nie było!

Nowe i niesamowicie eleganckie zegarki od HUAWEI zostały zamknięte w ponadczasowej kopercie, nie idąc przy tym na kompromisy. Cała seria HUAWEI Watch GT 4 cechuje się rekordowym czasem pracy na baterii, ale to nie wszystko co potrafią.

Tak jak we wstępie, HUAWEI pokazał zupełnie nową odsłonę swoich zegarków z legendarnej, w niektórych kręgach serii GT. Te co istotne są dostępne w dwóch rozmiarach, tutaj bez niespodzianek, ale łącznie w aż 7 wariantach. Do nas trafiły modele Watch GT 4, jeden w rozmiarze 46, a drugi 41 mm, każdy z wykończeniem Elite. Jeżeli chodzi o dokładne warianty i rozmiary to wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej wraz ze zdjęciami. 

HUAWEI Watch GT 4 (46 mm)

HUAWEI Watch GT 4 (41 mm)

Warianty Elite zostały wyposażone w elegancką i metalową bransoletę. Tym samym należałoby przejść do materiałów, na które w tej serii postawił HUAWEI. Koperta zarówno w modelu 46 mm jak i 41 mm została wykonana ze stali szlachetnej, dokładnie tak samo jak bransolety w wariantach Elite. Pozostałe wersje są wyposażone w pasek skórzany lub z elastomeru. Wyjątkiem będzie tutaj HUAWEI Watch GT 4 w wariancie 41 mm Elegant, który sprzedawany jest z metalową bransoletą typu Milanese.

W tym miejscu muszę się z Wami podzielić pewną ciekawostką dotyczącą modeli 46 mm. Te są zamknięte w ośmiokątnej kopercie, a nie okrągłej, jak to miało zazwyczaj miejsce. Jest to wzornictwo zaczerpnięte od prawdziwych marek premium, które są wręcz legendami na rynku męskich zegarków.

Dwa rozmiary i wiele możliwości

Gusta są różne, dlatego nie będę się w tym miejscu zamieniał się w zegarkowego krytyka. Zamiast tego przejdę do możliwości tych dwóch zegarków. Wszystkie modele z rodziny Watch GT 4 od HUAWEI skupiają się w dużej mierze na ogólnopojętym monitorowaniu parametrów zdrowia oraz snu. 

Pod tym stwierdzeniem kryje się cała gama najróżniejszych narzędzi, które przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu sprawdzają zarówno te podstawowe parametry jak puls czy liczą kroki, ale też choćby temperaturę czy jakość snu.

Wszystko po to by pomóc Wam jeszcze lepiej zrozumieć Wasz organizm i żyć z nim w pełnej harmonii. HUAWEI Watch GT 4 za sprawą wbudowanych sensorów czy narzędzi takich jak TruSeen w wersji 5.5+ jeszcze lepiej dbają o Wasz dobrostan. Jednak największe wrażenie robi tutaj funkcja TruSleep 3.0, która nie tylko jest w stanie zarejestrować czas trwania snu, ale i jego jakość czy wszystkie fazy. 

Działa także w trakcie drzemek, jednak największą nowością w zegarkach HUAWEI Watch GT 4 jest obserwacja tego jak oddychacie w trakcie snu. Dzięki niej możliwe jest między innymi wykrycie bezdechu sennego, co w ekstremalnych sytuacjach może nawet uratować Wam życie. 

Te mechanizmy są także wykorzystywane w funkcji, która powstała specjalnie z myślą o płci pięknej. HUAWEI Watch GT 4 ma jeszcze bardziej udoskonaloną funkcję zarządzania cyklem menstruacyjnym. Te nie opiera się teraz tylko na informacjach wprowadzonych ręcznie do zegarka, ale i ciągłym monitoringu temperatury ciała, tętna w trakcie snu czy częstotliwości oddechów. 

Żyjąc w ciągłym biegu

HUAWEI nie zapomniał o nowościach dla osób, które chcą pozostać w formie i to niezależnie od warunków panujących za oknem. HUAWEI Watch GT4 wprowadza zupełnie nową funkcję o nazwie “w formie” właśnie. Jej zadaniem jest kontrolowanie Waszego deficytu kalorycznego. Wystarczy, że wprowadzicie do zegarka posiłki spożywane w ciągu dnia, a ten na tej podstawie oraz wszystkich treningów pozwoli Wam zachować konkretny bilans energetyczny. 

Okazji do spalania kalorii też nie powinno zabraknąć, bo do Waszej dyspozycji jest ponad 100 różnych trybów sportowych. Ich zadaniem nie jest jedynie pomiar aktywności, ale możliwość bardziej efektywnego sposobu na zarządzanie nią. HUAWEI Watch GT 4 śledzi, a następnie wizualizuje sportowe postępy, wszystko po to by cały czas motywować Was do pobijania kolejnych osobistych rekordów. 

Jeżeli początki macie już za sobą i nie trzeba Was motywować do dalszego parcia do przodu i przesuwania własnych granic, to HUAWEI Watch GT 4 wciąż może być nieocenionym wsparciem. Na pokładzie znalazła się także cała gama dwuzakresowych systemów GPS, dzięki którym możecie wyruszyć na wędrówkę czy poranny jogging bez telefonu, a trasa którą przebędziecie zostanie zapisana z jeszcze większą niż dotychczas dokładnością. 

Nie musicie się takze martwić o ich wodoodporność, wszystkie warianty spełniają normę IP68 i są wodoszczelne do 5 atmosfer. Nie nadają się może do nurkowania jak zegarki z rodziny Ultimate, ale bez trudu przetrwają wypady na basen czy choćby nad jezioro póki jest jeszcze ładna pogoda. 

Czy to siedem identycznych zegarków?

O ile do tej pory wszystkie opisane funkcje są dostępne zarówno na zegarkach w rozmiarze 41 jak i 46 milimetrów tak jest też kilka różnic, o których muszę wspomnieć. Jedną z bardziej oczywistych jest rozmiar ekranu, dla wariantu 46 mm jest to 1.43-cala, a mniejszy zegarek ma średnicę 1.32-cala. Na szczęście w obydwu przypadkach matryca AMOLED. 

Większy wariant HUAWEI Watch GT 4 został wyposażony dodatkowo w jeszcze lepszy moduł GPS. O ile oba zegarki mogą oferują niezależną nawigację to w modelu z kopertą 46 mm ta oferuje jeszcze wyższą efektywność śledzenia. Ta jest mniej czuła na kąt pod jakim zegarek znajduje się względem satelit. 

Uwielbiany przez wszystkich czas pracy

Oczywiście nie mogę tutaj zapomnieć o czasie pracy na baterii, który dla dwóch rozmiarów jest znacząco różny. W przypadku zegarków z kopertą 46 mm możecie liczyć na nawet 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Z kolei mniejsze zegarki działają przez około 7 dni bez dostępu do ładowarki. 

W tym przypadku jest to już absolutny standard dla HUAWEI oraz zegarków z rodziny GT, które zawsze oferowały dłuższy czas pracy na baterii bez chodzenia na skróty czy kompromisy pod względem funkcjonalności. Z kolei jeżeli chodzi o ładowanie, to odbywa się w pełni bezprzewodowo za pomocą ładowarki, która znajduje się w pudełku. Niemniej możecie też skorzystać z klasycznej ładowarki Qi czy nawet ładowania zwrotnego ze smartfona.

Nie tylko Android

Z tych wszystkich funkcji i możliwości możecie bez przeszkód korzystać zarówno jeżeli połączycie taki zegarek do smartfonu HUAWEI czy też innego z systemem Android, a nawet do telefonu z logiem nadgryzionego jabłka na pleckach. W tym ostatnim przypadku nie można co prawda korzystać z funkcji szybkich odpowiedzi na powiadomienia bezpośrednio z ekranu smartwatcha, ale nie zmienia to faktu, że w zasadzie 99% wszystkich dostępnych funkcji będzie działać dokładnie tak samo jak w połączeniu ze smartfonem z Androidem. 

Obsługa i interfejs

Wiele możecie też zrobić z poziomu samego zegarka. Ekran jest oczywiście dotykowy i to on stanowi podstawę do poruszania się po całym interfejsie, ale nie zabrakło tutaj także obrotowej koronki. I to właśnie dzięki niej możecie wygodnie i szybko przemieszczać się choćby po listach ćwiczeń. A dla przykładu w trakcie treningu pozwala wygodnie regulować głośność odtwarzanej muzyki. 

Sam interfejs jak i oprawa graficzna jest absolutnym klasykiem dla HUAWEI. Z poziomu głównej tarczy możecie przejść do podstawowych informacji dotyczących Waszego dobrostanu, powiadomień czy szybkich opcji. Jednocześnie nieco odświeżony został ekran Assistant TODAY, który będzie jeszcze bardziej przydatny i pomoże Wam nieco bardziej zapanować nad chaosem dnia codziennego. Z kolei wciskając obrotową koronkę przejdziecie do głównego menu z całym panelem wszystkich aplikacji. 

Oferta premierowa

Wszystkie najnowsze zegarki od HUAWEI, o których Wam tutaj opowiadałem są dostępne od dzisiaj w sprzedaży i to w specjalnej ofercie premierowej, która potrwa dokładnie do 15 października tego roku. Jeżeli zdecydujecie się na zakup któregokolwiek wariantu w oficjalnym sklepie HUAWEI lub u partnerów to dostaniecie słuchawki HUAWEI FreeBuds SE 2 za złotówkę. 

Czym jeszcze zaskakuje Watch GT 4?

Już na samym wstępie wspomniałem, że HUAWEI nie poszedł na kompromisy pod względem możliwości czy wzornictwa. Jednak co istotne to wszystko nie odbyło się kosztem ceny (pun intended). Najnowsze zegarki z rodziny HUAWEI Watch GT 4 są naprawdę dobrze wycenione. Nie tylko względem tego co mają do zaoferowania, zastosowanych materiałów, ale też w odniesieniu do konkurencji. 

logo huawei

Tekst powstał we współpracy z Huawei

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!