Ten model jest kolejny w całej linii projektorów, które mają dostarczać doskonałych wrażeń wizualnych ale także być wszechstronne i użyteczne dla wielu różnych użytkowników. W tym modelu znalazło się pełnoprawne złącze HDMI 2.0a o przepustowości do 18Gbps, co jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu bez trudu dostarczymy do projektora obraz o rozdzielczości 4K w 60 ramkach wraz z HDR.
Coś co w poprzedniku było niemożliwe tu działa bez zarzutu. Nie ma już problemu z podłączeniem konsol obecnej generacji czy korzystaniu z dobrodziejstw serwisów streamingowych takich jak między innymi Netflix, które obsługują właśnie 4K HDR. Podobnie jak jakość obrazu na wysokim poziomie stoi także samo odwzorowanie kolorów, w przypadku rozdzielczości FullHD, mówimy bowiem o pokryciu pełnej palety barw w standardzie BT.2020, który odpowiada za normy stosowane przy ocenie obrazu wyświetlanego w rozdzielczości nawet 8K.
Nic więc dziwnego w tym, że sam projektor potrafi wyświetlić oszałamiającą liczbę 1.07 miliarda kolorów. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie odpowiednia jakość projektora, w tym modelu mamy do dyspozycji 2600 lumenów w standardzie ANSI oraz kontrast 1 200 000:1. Przy okazji jasności warto wspomnieć o samej lampie, ta wytrzymuje w standardowym trybie do 3500 h, w przypadku przełączenia się na tryb oszczędny ten czas rośnie do 5000 h.
Jednocześnie nawet w trybie normalnym ten projektor jest niebywale cichy i osiąga zaledwie 24 dB, jednak jeżeli to za dużo w trybie oszczędnym jest to już tylko 20 dB. Z tyłu jak zawsze swoje miejsce znalazły złącza, a w śród nich znalazły się:
- 2 x HDMI (w tym jedno z obsługą HDCP 2.2)
- 1 x optyczny HDMI
- 1 x USB
- 1 x port LAN RJ45
W zestawie znalazł się także pilot przy pomocy, którego zyskamy dostęp do wszystkich funkcji rzutnika. Pozwala on także zdalnie regulować ostrość, zoom jak i ogniskową rzutnika. Wyposażony jest w przyciski dedykowane konkretnym trybom, tym najbardziej zainteresowani powinni być gracze. Na pilocie znalazł się bowiem przycisk USER, który bez trudu możemy zaprogramować do zmiany trybu na zoptymalizowany właśnie pod gry wideo. Jest to dość ważne, bo właśnie wtedy częstotliwość odświeżania rośnie do nawet 190 Hz. I choć obecne konsole mają problem z osiągnięciem takich klatkarzy to komputery osobiste już mniej, a te często bywają kluczowe podczas wirtualnych rozgrywek.
Z trybów poprawiania obrazu możemy także skorzystać między innymi podczas oglądania filmów by uzyskać głębszą czerń lub bardziej dopasowane kolory. Sam projektor obsługuje także wyświetlanie w 3D, to z kolei może zainteresować tych bardziej zagorzałych kinomanów.
Dodaj komentarz