[PORADNIK] Więcej prywatności na Facebook’u!

Jeden z współzałożycieli Facebooka Chris Hughes miał okazję napisać artykuł do New York Times na temat konieczności zmian w sposobie działania serwisu Facebook. Jego zdaniem należy ograniczyć wpływ aplikacji na nasze życie.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Mark alone can decide how to configure Facebook’s algorithms to determine what people see in their News Feeds, what privacy settings they can use and even which messages get delivered.

To stwierdzenie powinno być bardzo niepokojące dla wszystkich użytkowników portalu społecznościowego. Właśnie dlatego wielu z was powinna zainteresować ciekawa opcja, która nie jest szeroko reklamowana.

Funkcja, którą można nazwać “kill switch” uniemożliwia aplikacjom czy stronom wykorzystującym nasze konto facebook rozpowszechnianie naszych danych. Co ciekawe próżno szukać tego triku w wielu poradnikach, które mają nam przybliżyć w jaki sposób zachować relatywnie wysoki poziom anonimowości na Facebook’u.

Oficjalna nazwa tego kill switch’a to “Platforma społecznościowa”, czyli sposób w jaki gry pokroju Candy Crush czy Farmville są zintegrowane z naszym kontem, ale także strony, na których możemy się logować przy użyciu Facebook’a.

Z jednej strony włączona platforma znacząco ułatwia nam życie umożliwiając na integrację wielu usług przy użyciu jednego konta. Z drugiej zaś strony w tym miejscu bardzo łatwo o nadużycia. Po jej wyłączeniu poziom prywatności jaki jesteśmy wstanie osiągnąć na naszym profilu będzie już naprawdę wysoki, jeżeli oczywiście zachowujemy zdrowy rozsądek podczas publikowania. Na tym etapie większą pewność będziemy mogli uzyskać już tylko poprzez usunięcie konta oraz zarządzanie usunięcia wszystkich naszych danych z serwerów Facebook’a.

Co ciekawe to właśnie w ten sposób zbierała dane do analiz firma Cambridge Analytics, o której głośno zrobiło się już po ostatnich wyborach prezydenckich w USA.

Zatem, by wyłączyć funkcję Platformy społecznościowej zamkniemy się w pięciu prostych punktach, a cała instrukcja znajdzie się poniżej.

Na stronie głównej Facebook’a rozwiń dodatkowe opcje klikając w strzałkę, w prawym górnym rogu

Przejdź do ustawień

Wybierz “Aplikacje i witryny” z listy po lewej stronie

Poniżej na stronie w sekcji “Preferencje” wybierz opcję Edytuj w zakładce “Aplikacje, witryny i gry”

Przycisk “Wyłącz” kontroluje działanie Platformy społecznościowej

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez