przezroczysty telefon

Przezroczysty telefon – hit, czy mit? Zbiór dostępnych informacji

Czy jakikolwiek przezroczysty telefon ma w ogóle rację bytu? Tego nie wie nikt, bo oficjalna wersja tego urządzenia nie ujrzała (i pewnie długo nie ujrzy) światła dziennego. Co jednak wiemy o tym projekcie i koncepcie od Samsunga?

Awatar Kamil Malczyk

Gdzie jest telefon przyszłości?

Jeśli porównalibyśmy sobie rynek telefonów sprzed 20 lat, z tym, co obecnie jest na szczycie popularności, moglibyśmy przyprawić się o bolączkę głowy. Trudno się temu jakkolwiek dziwić, bo gdyby „trendy” się nie zmieniały, żylibyśmy w ciągłej monotonii.

składane smartfony - kiedyś vs dziś
źródło: Android Central

Tym oto sposobem, po kilkudziesięciu latach od czasów świetności składanych telefonów z klapką, wróciliśmy do… składanych smartfonów z klapką! Można więc stwierdzić, że w tym przypadku doczekaliśmy się jedynie odświeżenia, a nie prawdziwej rewolucji na światowym rynku smartfonów.

Nieco inaczej jest w przypadku, z myślą o którym powstał ten tekst. Przezroczysty telefon, czyli nasz główny bohater, miał być prawdziwą innowacją, ale na razie pozostaje jedynie… niespełnioną obietnicą. Co na dziś dzień wiemy o tym projekcie? Doczekamy się szczęśliwego finału, czy byliśmy jedynie zwodzeni za nos?

Przezroczysty telefon Samsunga

Cała historia (a przynajmniej ten konkretny epizod) rozpoczęła się w styczniu 2020 roku, kiedy to przedstawiciele Samsunga złożyli wnioski patentowe powiązane z ewentualnym powstaniem przezroczystego telefonu. Ten fakt trafił do opinii publicznej dopiero kilka miesięcy później, w sierpniu 2020 roku.

przezroczysty telefon od Samsunga - koncept
źródło: LetsGoDigital

Pozyskanymi informacjami podzielił się dziennikarz holenderskiego portalu LetsGoDigital, który w swoim materiale nie tylko zdradził część planów południowokoreańskiego producenta, ale też wytłumaczył, w jaki sposób musiałby przebiec cały proces, aby przezroczysty telefon stał się faktem.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Czy jest sens kupować tak tani smartfon? – Infinix SMART 8

Szukając smartfona cena jest z jednym z kryteriów. Najczęściej wybierane są modele ze średniej półki, które nie kosztują majątku i oferują dobrą jakość. Niektórym, nie potrzeba wiele do szczęścia i wybierają tanie modele, które spełniają minimum. Sprawdziliśmy czy Infinix SMART 8 jest wart wydania niecałych 400 złotych.

Czytaj artykuł

Co stoi na przeszkodzie?

Na pozyskanych rysunkach patentowych mogliśmy zauważyć, że jedynym elementem, który nie przepuszczałby światła, byłyby ramki smartfona. Tym samym przezroczysty telefon zachowywałby się jak okno, ale… jest pewien problem!

przezroczysty telefon od Samsunga - rysunki konceptowe
źródło: LetsGoDigital

No właśnie, cały koncept brzmi interesująco, ale gdy zaczniemy dłużej o tym myśleć, problemem okażą się… wewnętrzne komponenty! Co z baterią, procesorem i innymi elementami, które znajdują się w środku? W jaki sposób miałyby stać się przezroczyste, żeby cały projekt miał jakikolwiek sens?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie? (Android, iOS)

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć hasło do WiFi? Oczywiście w takiej sytuacji można odczytać je spod routera, ale istnieją łatwiejsze sposoby. Do jednej z metod będzie potrzebny nam telefon oraz wiedza, jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie!

Czytaj artykuł

Cisza, cisza i jeszcze raz cisza

Wspomniany problem komponentów, a w zasadzie ich nieprzezroczystości, dla wielu z nas całkowicie odrzuca możliwość, że przezroczysty telefon kiedykolwiek mógłby stać się oficjalnym produktem. W ocenie sytuacji nie pomaga również fakt, że o koncepcie Samsunga było głośno ostatnio w… czerwcu 2022 roku.

@factsddragon

The world’s first transparent smartphone (Samsung Galaxy Transparent 6G) is expected to launch in 2027. Source: stuff box #transparentphone #samsunggalaxy #innovative #factsddragon #malaysiatiktok #viral #fyp

♬ original sound – REBEL 01 🎭 – 𝗕𝗖𝗖 | 𝗥𝗲𝗯𝗲𝗹 𝟬𝟭 🌀

Wróćmy więc do głównego pytania – czy przezroczysty telefon (od Samsunga, czy jakiegokolwiek innego producenta) ujrzy kiedyś światło dzienne? Realnie jest to mało prawdopodobne, więc zdecydowanie lepiej traktować to jako fajną ciekawostkę, a w przyszłości ewentualnie miło się zaskoczyć!

Jak myślicie, czy jakiś producent stworzy kiedyś prawdziwy przezroczysty telefon? Czy według Was takie urządzenie miałoby sens?

ŹRÓDŁO: Android Authority

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.